Registreer FAQ Berichten van vandaag


Ga terug   Scholieren.com forum / Algemeen / Nieuws, Achtergronden & Wetenschap
Reageren
 
Topictools Zoek in deze topic
Oud 29-03-2009, 19:09
Gatara
Avatar van Gatara
Gatara is offline
Citaat:
Vier doden bij verkiezingsgeweld in Turkije

(Novum/AP) - Bij geweld rond de gemeenteraadsverkiezingen in Turkije zijn zondag vier mensen omgekomen en tientallen gewond geraakt. De slachtoffers vielen verspreid over het land bij gevechten tussen groepen politieke tegenstanders. Dat heeft het persbureau Anatolia zondag bericht.

De verkiezingen worden beschouwd als een graadmeter voor de populariteit van de regerende Partij voor Rechtvaardigheid en Ontwikkeling (AKP) van premier Recep Tayyip Erdogan. De AKP hoopt een mandaat te krijgen om grondwetswijzigingen door te voeren. Bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen, in 2004, kreeg de partij twaalf van de zestien belangrijkste steden in handen.

De oppositie hoopte dat de kiezers zich vanwege oplopende werkloosheid en de gevolgen van de economische crisis zouden afwenden van de regeringspartij, maar daar zag het in de peilingen niet naar uit. De AKP heeft de Turken stabiliteit gebracht na jaren van politieke onzekerheid onder wankele coalitieregeringen. Na vijf jaar regeren behaalde de partij bij de parlementsverkiezingen van 2007 meer dan 46 procent van de stemmen.

De belangrijkste tegenstander van de AKP lijkt de pro-Koerdische Democratische Samenlevingspartij, die vecht voor behoud van haar macht in het zuidoosten van het land en de hoofdstad van deze regio, Diyarbakir.
http://buitenland.nieuws.nl/551414/v...eld_in_turkije
__________________
Bureaucracy is the death of any achievement.
Met citaat reageren
Advertentie
Oud 29-03-2009, 22:20
Gatara
Avatar van Gatara
Gatara is offline
Citaat:
Tegenslag voor Turkse regeringspartij
Uitgegeven: 29 maart 2009 23:16
Laatst gewijzigd: 29 maart 2009 23:16

ANKARA - De Turkse regeringspartij AKP is zondag bij de provinciale en lokale verkiezingen weliswaar als grootste uit de bus gekomen, maar het resultaat bleef duidelijk achter bij de 47 procent die de AKP in 2007 bij de parlementsverkiezingen behaalde.

Premier Tayyip Erdogan had vrijdag nog verklaard dat hij het als mislukking zou beschouwen als zijn partij bij de verkiezingen in de provincies minder dan 47 procent zou halen.

Volgens onofficiële uitslagen zondagavond, met de helft van de stemmen geteld, stond de AKP op 39 procent.

De verkiezingen worden beschouwd als test voor de regering, die volgens de seculiere oppositie de grondwettelijke scheiding tussen staat en islam wil opheffen.
http://www.nu.nl/algemeen/1940584/te...ngspartij.html
__________________
Bureaucracy is the death of any achievement.
Met citaat reageren
Oud 29-03-2009, 22:47
Verwijderd
Jammer voor AKP!
Met citaat reageren
Oud 31-03-2009, 08:27
Gatara
Avatar van Gatara
Gatara is offline
Wanneer zijn de volgende parlementsverkiezingen? over twee jaar?
__________________
Bureaucracy is the death of any achievement.
Met citaat reageren
Oud 31-03-2009, 16:42
De Veroorzaker
Avatar van De Veroorzaker
De Veroorzaker is offline
Dat ze maar snel bij de EU komen, zo doen wij dat immers ook
__________________
Welcome to your mom's house!
Met citaat reageren
Advertentie
Reageren


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe topics starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Spring naar


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 06:51.