Advertentie | |
|
![]() |
|
huhu, hier staat nog steeds een overzicht van de regels, maar nog steeds niet af
![]() http://deslyxie.nl/wwspel55/weerwolfspelregels.html
__________________
♥ - I miss all the places we never went. -
heddegijdagezeetgehadmindedawerklukwoarhoedoedegijdahoedoedegijdahoeheddegijdagedoan |
![]() |
|
*copy paste uit het andere topic*
Ik vind in het real-life spel de dorpsgek trouwens briljant. Als hij gegeten wordt, is hij gewoon wolvenvoer. Echter, als hij gehangen wordt, realiseren de dorpelingen hoe dom ze bezig zijn. De dorpsgek ophangen! Waarom moeite doen voor zo'n idioot?! De arme gek wordt met hoongelach van de galg gehaald en voortaan volkomen genegeerd. Hij mag zeggen wat hij wil... Maar zijn stem telt niet meer. Wel leuk, dat je dan nog kan proberen het spel te beinvloeden maar zelf niet meer mag stemmen, lekker frustrerend. Ik vind het nu al een soija/severusrol. ![]()
__________________
Je was een glasblazer met een wolk van diamanten aan zijn mond
|
![]() |
||
Verwijderd
|
Citaat:
![]() |
![]() |
|
In principe is de dorpsgek gewoon de wolfsbane in dorpelingvorm. De wolven moeten die persoon nog steeds gewoon eten en als hij gegeten (of geschoten wordt) is hij ook echt uit het spel.
Het verschil is dat als hij gehangen wordt, iedereen direct weet dat hij dus de dorpsgek is en dat zijn stem niet mee telt. Hij telt uiteraard wel mee voor het aantal dorpelingen in het spel. Je kunt als wolf dus kiezen om hem niet direct op te eten, omdat hij toch geen gevaar vormt in de vorm van stemmen. Aan de andere kant zullen de dorpelingen hem niet hangen, dus ooit zul je hem moeten eten. De tovenaar kan kiezen hem te beschermen, maar je beschermt dan wel iemand die niet eens mag stemmen. Aan de andere kant weet je zeker dat diegene onschuldig is. (Overigens mag je in het real-life spel als tovenaar ook jezelf beschermen, maar nooit dezelfde persoon twee nachten achter elkaar.) Je hebt een extra leven, maar de prijs die je er voor betaalt is dat je je stemrecht verliest. Ik denk dat het met kutten wel mee valt. Je kunt immers nog steeds winnen als dorpeling zijnde. |
![]() |
|
In principe zijn JasperJD en ik nog steeds spelleider, als niemand er iets op tegen heeft.
Dorpsgek lijkt me leuk. Die zou dan zijn in plaats van een dorpeling (heeft diegene toch weer een iets minder saaie rol), en t kan ook voordeel opleveren voor de dorpelingen, namelijk een extra eetronde die de wolven kwijt zijn. We doen straks wel een voorstel met nieuwe functies op basis van de dingen die genoemd worden.
__________________
Who invented liquid soap, and why?
|
![]() |
|
Oke, we hebben bedacht dat de volgende functies erin komen:
De evilziener: mag net als de gewone ziener functies opvragen maar staat aan de kant van de wolven. Mag stemmen, is in plaats van de heks, heeft verder geen info. De burgemeester: staat aan de kant van de dorpelingen, zijn stem telt in het geval van gelijkspel dubbel. De wolven mogen dus niet beslissen wie er hangt. De dorpsgek: is een gewone dorpeling, maar sterft niet als hij wordt gehangen. Als dit gebeurt kost het de wolven een extra eetronde. De stille aanbidder: de kant van de dorpelingen, lijkt op de jager, maar het werkt iets anders. Deze persoon kiest aan het begin van het spel iemand uit die hij aanbidt, als die dan sterft mag de stille aanbidder willekeurig iemand doden uit wraak. Iedereen mee eens? Verder zullen we de functies ongeveer hetzelfde doen met geliefden etc, afhankelijk van het aantal deelnemers. Mensen kunnen zich nu nog aanmelden, morgen worden de functies verdeeld.
__________________
Who invented liquid soap, and why?
|
![]() |
|
Verwijderd
|
Ik vind de burgemeester een beetje jammer, eigenlijk. Gelijkspel is toch spannend en bovendien is er vaak wat af te leiden uit de keuze van de wolven), en dat kan in dit geval dan niet meer bestaan (ja, pas als de burgemeester dood is).
Verder vind ik drie nieuwe functies voor een spel met - tot nog toe - weinig spelers erg veel. Maar goed, als het moet... dan vind ik de overige drie oké. |
![]() |
|
Oeh dorpsgek.
![]() ![]() Oke, ik doe mee, in de hoop dat ik dorpsgek word. ![]() ![]()
__________________
Ik zou je lachend doen terwijl mijn vriendin er huilend naast staat.
|
![]() |
|
Als er maar 14 mensen meedoen is drie functies toevoegen het laatste wat je moet doen, je moet kijken waar je functies kunt schrappen.
Als je vier wolven, een tovenaar, een heks (en/of evilziener), een verrader, een leerling, een cupido, een jager, een ziener, een burgemeester, een dorpsgek, een aanbidder en een wolfsbane hebt, dan kom je zelfs mensen tekort. Er hebben zich dus nog niet genoeg mensen aangemeld, en je hebt echt ook gewone dorpelingen nodig, anders is het bij elke hang- en eetronde feest voor de wolven. Daarbij vind ik de nieuwe rollen niet echt iets toevoegen. Dorpsgek is een slecht idee, dode spelers moeten gewoon dood blijven en zich niet meer met het spelverloop bemoeien, daar zijn in het verleden veel te veel problemen mee geweest (Absinthe haalt terecht het gedoe met Soija en Severus aan). De burgemeester verschuift de machtsverhouding te veel. Gelijkspel kan nog steeds voorkomen, maar minder en dus is het voorkomen van gelijkspel is minder een issue bij de dorpelingen. Daardoor is het veel moeilijker voor de wolven, verrader en heks om het spelverloop van het spel in hun voordeel te sturen. ik denk dat deze functie het spelplezier daarom schaadt, daarbij is de balans zoek, de wolven krijgen namelijk geen nieuwe functie die aan hun kant staat. Er moet eerst eens uitgegaan worden van de kernfuncties (wolven, bane, ziener, cupido, heks, tovenaar) en het aantal speler dat daarvoor beschikbaar is voordat je gaat nadenken over nieuwe functies.
__________________
you're not my demographic
|
![]() |
|
Verwijderd
|
Oneens MartinV
Burgemeester is idioot. Uit de keuz van de wolf wat Absinthe zegt kan je veel info halen. Daarnaast moet je niet téveel functies willen. Ook als dorpeling kan je actief meedoen in het spel. En als je dat saai vind pech gehad ga je het maar ergens anders spelen.. Dorpsgek is ook onzin iemand die dood is moet dood blijven. Dus blijf bij de oude functies en verander enkel de evilziener. Dáárnáást gc9392383528, dude jij snapte het spel amper de vorige keer waarom wil je het nu dan nog verwarrender maken. + wat Martino vertelde hierboven mij. |
![]() |
|
Ja, jullie maken het er niet makkelijker op, de helft wil nieuwe functies, de helft niet
![]()
__________________
Who invented liquid soap, and why?
|
![]() |
|
Ik kan niet meedoen, omdat ik dan teveel stemrondes mis. Maar ik ben het eens met bovenstaande argumenten tegen teveel nieuwe functies. Met zo weinig mensen is het t leukst en een stuk overzichtelijker als er ook nog een significant deel van de spelers gewoon dorpeling is.
Voor zover ik mijn mening hierover mag geven zonder mee te spelen..
__________________
♥ - I miss all the places we never went. -
heddegijdagezeetgehadmindedawerklukwoarhoedoedegijdahoedoedegijdahoeheddegijdagedoan |
![]() |
|
1. Allure
2. Absinthe 3. Lisa 4. Archont 5. VeGs 6. Martiño 7. Abzg 8. Wammus 9. testout.com 10. Tink* 11. ggcy8 12. Kazet Nagorra 13. fizzle-fluffy 14. Biertank 52 Ik stel voor dat we dan de heks/evilziener, tovenaar, cupido, verrader en wolfsbane er in houden. We kunnen ook met drie ipv vier wolven spelen. Dan houden we nog 7 dorpelingen over, waarvan er (eventueel) 2 geliefden kunnen zijn.
__________________
you're not my demographic
|
![]() |
|
Oke, as we speak ga ik de functies randommen en versturen.
In het spel zitten definitief: 3 wolven 1 verrader 1 evilziener 1 gewone ziener 1 tovenaar 1 wolfsbane 1 aanbidder (zie hierboven) 4 dorpelingen 1 cupido die 2 geliefden aanwijst Deelnemers: 1. Allure 2. Absinthe 3. Lisa 4. Archont 5. VeGs 6. Martiño 7. Abzg 8. Wammus 9. testout.com 10. Tink* 11. ggcy8 12. Kazet Nagorra 13. fizzle-fluffy 14. Biertank 52 Morgen is de eerste hangronde, stemmen dienen half 9 bij de spelleider binnen te zijn. Succes allen! (ik verstuur zo de functies) Het openingsverhaal volgt.
__________________
Who invented liquid soap, and why?
|
![]() |
|
|
![]() |
||||
Forum | Topic | Reacties | Laatste bericht | |
De Kantine |
Weerwolfspel #62 VeGs | 79 | 19-08-2009 17:38 |