Registreer FAQ Berichten van vandaag


Ga terug   Scholieren.com forum / School & Studie / Studeren
Reageren
 
Topictools Zoek in deze topic
Oud 02-11-2010, 20:06
chaoskittty
Avatar van chaoskittty
chaoskittty is offline
Ik wel graag psychiater worden maar ik weet niet welk niveau er wordt vereist om dit te gaan studeren en heb je ook wiskunde nodig?
Met citaat reageren
Advertentie
Oud 02-11-2010, 21:10
Mr.Mark
Avatar van Mr.Mark
Mr.Mark is offline
Wiskunde A heb je nodig maar dit is over het algemeen goed te doen hoor. Je moet wel een vwo-diploma hebben om geneeskunde te mogen studeren.
__________________
's Avonds een vent, 's ochtends absent.
Met citaat reageren
Oud 02-11-2010, 23:51
shoebuddy 2.0
Avatar van shoebuddy 2.0
shoebuddy 2.0 is offline
Wat spreekt je precies aan aan de psychiatrie? Psychologie komt namelijk een eind in de richting, maar je zal mensen geen antidepressiva voor kunnen schrijven.
__________________
"He looks blue.." "I'd say brownish-gold.."
Met citaat reageren
Oud 03-11-2010, 13:57
chaoskittty
Avatar van chaoskittty
chaoskittty is offline
Ja dat weet ik.
Dat was een van de redenen om psychiater te worden, omdat je dan medicijnen kon voorschrijven.
Met citaat reageren
Oud 03-11-2010, 20:06
Geel
Avatar van Geel
Geel is offline
Omdat psychiatrie een specialisatie is van Geneeskunde moet je dus eerst geneeskunde studeren. Daarvoor moet je naar de universiteit. Je moet ook de vakken Natuurkunde, Scheikunde en Biologie hebben gehad (weet niet zeker of je er ook wiskunde voor nodig hebt, maar als je Na, Sk en Bi hebt, dan is het eigenlijk onvermijdelijk dat je wiskunde hebt).
__________________
Ik klop op de deur van de steen. / 'Ik ben het, doe open.' // 'Ik heb geen deur,' zegt de steen.
Met citaat reageren
Oud 25-11-2010, 22:08
Muis,
Muis, is offline
Voor geneeskunde moet je vwo met natuurkunde, biologie, scheikunde en wiskunde A hebben. Wiskunde A is wel te doen, wees maar vast bang voor natuurkunde en scheikunde...

Kijk idd ook eens naar Psychologie, daar kun je met elk vwo-profiel heen en het is vreselijk interessant
Met citaat reageren
Oud 26-11-2010, 09:50
Verwijderd
Zit je nu in de derde? Natuur- en scheikunde wordt wel moeilijker in de bovenbouw, maar zeker niet onmogelijk hoor. Als je voor natuur/scheikunde op 3vwo niveau zonder problemen een zeven kon halen, kun je in de bovenbouw ook wel een zes halen.

Maar stel dat je het via psychologie zou doen, zou je wel psychotherapeut willen worden, vermoed ik, en geen onderzoeker of bedrijfspsycholoog ofzo, want dat lijkt niet op psychiater zijn. Om psychotherapeut te worden moet je na de studie psychologie de tweejarige basisopleiding tot GZ-psycholoog volgen en daarna de driejarige opleiding tot psychotherapeut. Dat is een beschermde titel. Zie ook http://www.therapiehulp.nl/therapie/...apeut-soorten/.
Daarbij heb je voor psychologie dan wel officiëel geen wiskunde nodig om toegelaten te worden, maar je krijgt wel veel statistiek en zonder wiskunde red je dat niet.
Dus eigenlijk kun je dan net zo goed maar gewoon psychiater worden, als je toch bezig bent .

Komt nog bij dat na hun psychologiestudie heel veel mensen psychotherapeut willen worden, waardoor het erg moeilijk is om die opleiding in te komen, terwijl het aantal mensen dat na hun geneeskundestudie psychiater wil worden ongeveer overeenkomt met het aantal opleidingsplaatsen dat er jaarlijks is.
Met citaat reageren
Oud 22-12-2010, 16:17
Roos00
Roos00 is offline
Psychologie is idd misschien ook wat. Als je HAVO doet kun je eerst een jaar toegepaste psychologie doen en daarna doorstromen naar de universiteit, en als je VWO doet kan dat natuurlijk meteen.
Met citaat reageren
Oud 23-12-2010, 09:33
light fighter
light fighter is offline
een aanvulling op het verhaal van Sarah over psychotherapeuten. Een psychotherapeut hoeft geen GZ-psycholoog te zijn. Maar om zelfstandig zonder supervisie te mogen werken moet je wel de GZ-opleiding doen waar in verhouding tot het aantal mensen die het wil doen weinig opleidingsplaatsen zijn. Oftewel officieel hoeft het niet, maar het is wel nodig

Wat ik me afvraag wat is voor jou de meerwaarde op medicijnen voor te schrijven?
Met citaat reageren
Advertentie
Reageren


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe topics starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Spring naar

Soortgelijke topics
Forum Topic Reacties Laatste bericht
Studeren Hoe kan ik een psychiater worden in deze situatie.
Bamienator
12 24-01-2015 22:34
Psychologie psychotherapie
light fighter
31 18-09-2005 02:21
Psychologie Probeert mijn psychiater mij soms uit de tent te lokken?
Droomvlucht
14 05-11-2003 09:49
Liefde & Relatie je kinderen slaan is slecht???
G.T.C.
67 11-06-2003 15:34
Algemene schoolzaken Psychiater worden
miep
20 20-04-2002 10:46
Psychologie wat helpt jou het meest om uit een depressie te komen?
lithium
14 07-04-2002 01:22


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 05:04.