Ik krijg straf omdat ik over het hek heen klom!
Om het gebouw staat een hek. Aan de ingang voor leerlingen is een schuifhek en aan de hoofdingang is een hek dat altijd openstaat want daar is ook een gesloten deur met een bel. Je kunt langs het gebouw via een smal paadje van de ene naar de andere ingang lopen. Je loopt dan langs de mediatheek en kantoren.
Tussen de lessen door is het schuifhek meestal dicht. De reden is het fietsenplein om stelen te voorkomen. Er is ook pas ruzie geweest tussen onze school en een andere in de buurt. Vanwege de veiligheid is het hek dicht.
Ik moest halverwege de les weg omdat ik een afspraak had. De conciërge was er niet om het hek open te maken en ik heb bij zijn kantoor 2 minuten gewacht. Toen ben ik alvast naar buiten gelopen en bij het hek nog 2 minuten staan wachten. Het is normaal dat je voor het hek staat totdat de conciërge je op de camera ziet en op het knopje drukt.
Ik werd ongeduldig omdat ik een afspraak had en snel weg moest. Ik kon toen een paar dingen doen. Of wachten tot ik een ons weeg, of om/door het gebouw heen lopen naar de hoofdingang (waar leerlingen geen gebruik van mogen maken), of binnen iemand zoeken die me kan helpen, of over het hek heen klimmen.
Wachten koste teveel tijd en ik dacht als ik iemand ga zoeken ook.
Nu krijg ik straf omdat ik had kunnen weten dat de conciërge er niet altijd zit en dat ik daarom ook 5 minuten eerder weg had kunnen gaan. Ik kan het morgen misschien nog uitleggen maar eigenlijk moet ik als straf de conciërge gaan helpen met een taak. Ik vind dat echt onzin. Wat kan ik het beste zeggen om geen straf te krijgen?
|