Registreer FAQ Berichten van vandaag


Ga terug   Scholieren.com forum / Technologie / Software & Hardware
Reageren
 
Topictools Zoek in deze topic
Oud 15-04-2012, 09:31
xjequincy
Avatar van xjequincy
xjequincy is offline
Hoi,
ik was op zoek naar een Apple laptop,
en toen kwam ik bij een iBook terecht.
Die zijn goedkoper, maar wat zijn de nadelen van een iBook in vergelijking met een gewone Macbook of laptop?
Volgens mij is zowieso het beeldscherm minder goed.
Ik kan hem krijgen voor 110-,
Is dat te weinig of juist genoeg voor een TWEEDEHANDSE iBook?
Met citaat reageren
Advertentie
Oud 15-04-2012, 10:48
ILUsion
Avatar van ILUsion
ILUsion is offline
Wel, in de eerste plaats zijn die computers 7 jaar oud, dus kan je je aan allerlei problemen verwachten:
  • prestaties zullen in het niets vallen tegenover de huidige modellen
  • mogelijk is de batterij ook te vergelijken met een nieuw model (bv. mijn 5 jaar oude Compal-notebook doet het nog maximaal 25 minuten op batterij)
  • Apple is sindsdien overgeschakeld van hun PowerPC-architectuur naar Intel x86

Dat laatste is misschien technobabble voor je, maar het is in mijn ogen wel het meest doorslaggevend om het al dan niet te doen. De laatste OS X-versie voor PowerPC is OS X 10.5 (Leopard), terwijl de laatste nieuwe versie 10.7 (Lion) is, maar de volgende versie komt al deze zomer uit.

Als je op die computer alle software al hebt die je nodig hebt, dan kan het een leuke koop zijn. Maar je moet er niet op rekenen dat je bv. de laatste nieuwe software zal kunnen installeren, bv. voor zover ik kan terugvinden is de laatste versie van MS Office voor Mac die op PowerPC draait, versie 2008.

Ik zou het in jouw plaats niet doen als je een werkcomputer zoekt. Als hobbyprojectjes, is het daarentegen misschien wel interessant (maar dan zou je dat zelf ook wel zo kunnen inschatten, lijkt me).

Als je hem echt wilt gebruiken, zou ik eerder wat meer geld uitgeven en toch op zijn minst een MacBook kopen (die hebben wel Intel-processoren en kunnen dus meer van de recente software draaien).
__________________
vaknar staden långsamt och jag är full igen (Kent - Columbus)
Met citaat reageren
Oud 15-04-2012, 11:17
freyk
Avatar van freyk
freyk is offline
Als je voor een tweedehandse wil gaan, kijk dan eens op tweedehandsmac.nl.
__________________
"Typefouten zijn gratis" | "Daar is vast wel een knopje voor" | "Ik weet, want ik zoek" | Powered by Firefox, Chromium, Mac OS X, OpenSuse, and Google.
Met citaat reageren
Advertentie
Reageren


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe topics starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Spring naar

Soortgelijke topics
Forum Topic Reacties Laatste bericht
Software & Hardware Wat voor merk/type notebook
Coolice
19 02-05-2006 09:01


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 20:51.