Registreer FAQ Berichten van vandaag


Ga terug   Scholieren.com forum / Lichaam & Geest / Lichaam & Gezondheid
Reageren
 
Topictools Zoek in deze topic
Oud 10-08-2014, 23:33
Bibliofiel
Bibliofiel is offline
Ik hoop dat iemand zich in mijn probleem herkent, want ik heb zelf geen idee wat ik ermee moet aanvangen en de huisdokter neemt het volgens mij niet echt serieus, die zei dat ik gewoon regelmatig en voldoende moest eten.

Al een maand of drie (misschien langer, heb er aanvankelijk niet echt op gelet) heb ik wat problemen met eten: mijn hongergevoel bijvoorbeeld is in vergelijking met vroeger heel sterk verminderd. Vroeger at ik als een paard en kon er makkelijk een tweede of zelfs derde volgeschept bord bij, tegenwoordig voel ik me zodra ik iets gegeten heb ontzettend vol en opgeblazen. Het voelt soms wel alsof ik een hele weekvoorraad op heb, hoewel mijn porties een normale grootte hebben en ik ook geen tweede keer opschep. Het wil zelfs gebeuren als ik alleen maar een appel opheb. Het doet geen pijn ofzo en ik heb behalve dat opgezwollen gevoel geen lichamelijke klachten, maar het heeft mijn zin in eten wel sterk doen afnemen; mijn porties zijn een stuk kleiner geworden, ik moet mezelf soms dwingen iets te eten om toch genoeg binnen te krijgen op een dag, en moet opletten dat ik niet gewoonweg vergeet te eten.
Nog iets is dat ik parallel met dit probleem steeds meer dorst ben beginnen krijgen. Waar ik vroeger veel te weinig dronk (misschien 2 glazen water per dag), klok ik nu met gemak 4 à 5 liter weg. Er moet misschien bij gezegd worden dat 1 of 2 liter daarvan groene thee is, wat vochtafdrijvend werkt, en ik drink 's ochtends ook een grote kop koffie - maar dan nog. Dit is nogal lastig in situaties waar je niet even een glas water kan gaan halen. Nou moet ik niet om de haverklap plassen, wat bij diabetes dacht ik wel het geval is, dus dat is gelukkig niet zo'n punt.

Ik eet eigenlijk heel gezond, kook alles zelf en vers, veel groenten, gebruik weinig tot geen zout in mijn eten, drink geen frisdranken, alcohol doe ik ook maar eens om de twee weken - daar zou het niet aan mogen liggen, toch?
Herkent iemand dit of heeft iemand tips voor me?
Met citaat reageren
Oud 15-08-2014, 09:28
fizzle-fluffy
Avatar van fizzle-fluffy
fizzle-fluffy is offline
Als je vijf liter op een dag drinkt zul je snel vol zitten ja, dat is wel erg veel! Probeer jezelf eens te beperken tot 2-2, 5 Liter en verder je dorst te stillen met sappige etenswaren zoals yoghurt of fruit? Ook kun je een deel van het water vervangen Door vruchtensap of melk zodat je toch wat vitamines en energie binnenkrijgt. Misschien ben je uitgegroeid of gestopt met een sport en heb je daarom wat minder honger? Maar je moet wel iets eten natuurlijk
Met citaat reageren
Oud 16-08-2014, 13:15
Bibliofiel
Bibliofiel is offline
Ik heb een tijdje geprobeerd gewoon wat met het water te minderen, maar dat is echt amper uit te houden. Na het opstaan moet ik sowieso wat drinken, en nog geen anderhalf uur later is mijn keel weer helemaal droog en heb ik een groot dorstgevoel... Ik eet nochtans heel wat groenten en gebruik weinig tot geen zout, dus zou ik via mijn voeding ook best wat vocht moeten binnenkrijgen.
Meer fruit tussendoor eten is misschien een optie, ja. Maar dan ga ik wel mijn hoofdmaaltijden moeten verkleinen, denk ik, omdat ik me anders continu volgepropt voel.
Met citaat reageren
Oud 16-08-2014, 14:05
fizzle-fluffy
Avatar van fizzle-fluffy
fizzle-fluffy is offline
Misschien juist wel een beetje zout gebruiken? Een verkeerde zoutbalans is niet goed, zowel te weinig als teveel gooit je vocht gevoel Door de war. In bijvoorbeeld gezouten tomatensalade of banaan met pindakaas heb je zowel natrium als kalium. Je kunt een tekort aan zulke stoffen ook door de dokter laten testen natuurlijk.
Met citaat reageren
Reageren


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe topics starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Spring naar


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 05:46.