Registreer FAQ Berichten van vandaag


Ga terug   Scholieren.com forum / Kunst & Cultuur / Films, TV & Radio
Reageren
 
Topictools Zoek in deze topic
Oud 20-12-2001, 11:09
Verwijderd
ok eerst ff dit. ALs deze al bestaat gooi er dan maar een slotje op maar geef me dan wel de URL want ik kanem niet vinden

NOu daar gaatie
Moet er nou wel of geen geweld en terrorisme voorkomen in films. IK moet nog een spreekbeurt houden over iets actueels en tja dan maar over films.

Vandaar de vraag kan het of niet???
Zou je het erg vinden??
Moet er een apart symbool komen voor terroristenfilms
Sporen geweldadige films aan tot geweldadig gedrag en terroristenfilms tot terrorisme???

Wat vind je eigenlijk
Met citaat reageren
Advertentie
Oud 20-12-2001, 11:14
Mabo
Avatar van Mabo
Mabo is offline
Geweld is er altijd geweest, ook in de oudheid al, toen er nog geen films waren en de mensen in besloten gemeenschappen leven. Nu komt het geweld van over de hele wereld erg dichtbij, het wordt aangeleerd en van generatie van generatie overgedragen. Films dragen daar als socialiserende factor zeker aan bij en stimuleren het slechte in de mens, echter dienen zij ter ontspanning en om te laten zien hoe het niet moet, ter compensatie van de menselijke oerdrang naar geweld die nog steeds een beetje in mensen schuilt.
__________________
"Een kans Een ziel Een hart om te vergeven Om door te kunnen gaan Een doel Een liefde Een reden om te leven De wereld te verslaan" [Ferry van Leeuwen]
Met citaat reageren
Oud 20-12-2001, 15:10
Verwijderd
kan ik hier uit opmaken dat je vindt dat er best geweld mag voorkomen in films?
En terrorisme dan...?
Met citaat reageren
Oud 20-12-2001, 15:59
legatus
Avatar van legatus
legatus is offline
altijd een leuke discussie want als films geen geweld mogen bevatten dan mogen boeken het helemaal niet.

het simpele feit is dat hollywood films geweld verheerlijken en het grote gros naar deze films gaan. er zijn nog veel geweldadigere films op de wereld die het grote publiek niet bereikt want het zijn altijd bekende films die geimmiteerd/beschuldigd worden. Boeken worden ontweken omdat ze als saai worden ervaren en te veel tijd innemen.

Heb je iemand wel eens horen zeggen na een moord dat ze Leatherface na deden? de grote menigte zal zeggen; "wie?" maar zo gauw een stel tieners Chucky noemen weet plots ieder dat het die pop is.

Politiek gezien moet Hollywood een verantwoordelijkheid dragen ook al is het belachelijk want een mens moet toch zelf verantwoordelijk zijn voor zijn daden, maar we geven graag anderen de schuld.

De Media is naïef maar de Politiek en het Volk zijn blind en dom want geen enkele filmvorm reflecteert de realiteit. De sociale en culturele omstandigheden zijn het probleem maar zijn niet makkelijk beinvloedbaar vandaar dat ze grijpen naar elke vorm van entertainment.

Cru gezegd: Het is alsof de vader [politiek] de lippe stift van hun hoerige dochter [het volk] op de spiegel wil wegvegen.

[Dit bericht is aangepast door legatus (20-12-2001).]
__________________
"The schizophrenic is drowning in the same waters in which the mystic swims with delight" -- Joseph Campbell (Mintz, 1983)
Met citaat reageren
Oud 20-12-2001, 16:09
dopehead
dopehead is offline
geweld rulez en terorisme ook dus waarom niet op tv??anders valt er toch al helemaal nergens naar om te kijken?
Met citaat reageren
Advertentie
Reageren


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe topics starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Spring naar

Soortgelijke topics
Forum Topic Reacties Laatste bericht
Nieuws, Achtergronden & Wetenschap Nieuwsberichten zonder nieuwswaarde a la 'tiswah'
T_ID
501 26-01-2006 01:21
Huiswerkvragen: Cultuur, Maatschappij & Economie Enquete: Jouw mening over terrorisme
martin0s
13 10-01-2006 19:37
Nieuws, Achtergronden & Wetenschap Interview met terrorist Basajev op Amerikaanse televisie
Verwijderd
118 03-08-2005 14:11
Nieuws, Achtergronden & Wetenschap 'Nederlanders bang voor moslims'
Atje85
396 11-07-2004 19:33
Nieuws, Achtergronden & Wetenschap menig over dierenbevrijdingsfront
lindaxxxies
198 28-01-2004 17:27
Nieuws, Achtergronden & Wetenschap Opslaan dataverkeergegevens (EU-voorstel)
Rerisen Phoenix
11 22-08-2002 21:51


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 19:02.