Registreer FAQ Berichten van vandaag


Ga terug   Scholieren.com forum / School & Studie / Huiswerkvragen: Klassieke & Moderne talen
Reageren
 
Topictools Zoek in deze topic
Oud 15-01-2003, 15:29
Sitia
Avatar van Sitia
Sitia is offline
Hallo..
Denk dat het kopje het wel duidelijk maakt. Ik moet een gedicht maken in t Engels en moet gebruik maken van alliteration, consonance enzow..
Maar nu weet ik eigenlijk niet meer precies wat een metaphor is.. jullie enig idee?? De uitleg hierbij is: a comparison between things which are unlike each other by describing one as if it were the other.
Kom ik zelf ook nie wijs uit.. Alvast bedankt..
Veel liefs,
Sanne
Met citaat reageren
Advertentie
Oud 15-01-2003, 16:16
Yeah_Right
Yeah_Right is offline
Een metafoor is een soort figuurlijke uitdrukking. Het nummer "Needles" van System of a Down (jaja) is een goed voorbeeld van een metafoor. Ff een stukje uit het nummer:

Citaat:
I cannot disguise,
All the stomach pains,
And the walking of the canes,
When you, do come out,
And you whisper up to me
In your life of tragedy,

But I cannot grow,
Till you eat the last of me,
Oh when will I be free,
And you, a parasite,
Just find another host,
Just another fool to roast,

Cause you,
My tapeworm tells me what to do,
You,
My tapeworm tells me where to go,
Pull the tapeworm out of your ass, Hey
*...etc.etc...*
De tapeworm (in het nederlands: lintworm) is een metafoor voor drugs, de zanger vertelt dat drugs hem vertelt waar hij naar toe moet gaan en wat hij moet doen. Natuurlijk kan dit in het echte leven nie, want drugs kan nie praten , maar tis dus figuurlijk bedoeld.

Ik hoop dat ik het zo een beetje goed heb uitgelegd
Met citaat reageren
Oud 19-01-2003, 14:44
kirsten
kirsten is offline
Als je een vergelijking maakt en dan het eerste lid weg laat, dan heb je een metafoor. Bijvoorbeeld als je het over een dief in een winkel hebt en je zegt als metafoor "de sluwe vos (=de dief, maar je zegt het niet) stal met vlugge vingers".
__________________
Ge moet lachen voor ge gelukkig zijt, anders loopt ge het gevaar dat ge sterft voordat ge gelachen hebt.
Met citaat reageren
Advertentie
Reageren


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe topics starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Spring naar


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 18:33.