De meeste mensen met een ALO-opleiding worden docent(e) lichamelijke opvoeding in het voortgezet onderwijs. Dat betekent dus niet dat je dat per sé hoeft te worden. Een vriend van mij zit op de ALO in Amsterdam en de HvA (hogeschool van amsterdam - waar de ALO in Amsterdam een onderdeel van is) heeft ook de opleiding SM&O (Sport, Management en Organisatie) waarmee je meer de economische onderdelen van de sport behandelt. Dan moet je dus wel goed zijn in economie en dat soort vakken. (en deze vakken dus in je pakket hebben!!) Daarmee kun je bijvoorbeeld je eigen fitnesscentrum opzetten of manager worden van een sportclub/organisatie.
Ik weet niet of je zoiets wilt?
Sommige mensen gaan na de ALO ook met gevangenen werken (sport verzorgen in een (jeugd)gevangenis dus) of in het speciaal onderwijs. (maar dan ben je wel weer leraar) Dit zijn maar enkele voorbeelden.
Je kunt ook buitensportintructeur worden met een ALO-opleiding, maar het Cios (MBO-opleiding mbt sport) is meer gericht op dit soort zaken.
Verder krijg je op de ALO ook didactiek, pedagogiek, methodiek enzovoorts. Dat is dus echt gericht op het feit dat je het onderwijs in gaat...en als je zeker weet dat je dat niet wilt, zit je wel mooi vier jaar met deze vakken!
Sorry voor deze lange reply, misschien kun je even op internet zoeken naar opleidingen die met sport te maken hebben?
Succes ermee!!