Registreer FAQ Berichten van vandaag


Ga terug   Scholieren.com forum / School & Studie / Huiswerkvragen: Exacte vakken
Reageren
 
Topictools Zoek in deze topic
Oud 08-06-2003, 15:20
Trisia
Trisia is offline
Of eigenlijk: Welke grenzen zijn er aan de mogelijkheden van de techniek?
Dat heeft natuurlijk te maken met in ieder geval de regelgeving. Je mag geen mensen klonen, dat weet iedereen. Maar mag je wel een varken klonen? Staat dat vast in de wet? Wat zijn nou precies de regelgevingen omtrent genetische manipulatie/modificatie?

Natuurlijk lopen de onderzoekers ook eens spaak, dat zou je natuurlijk ook een grens kunnen noemen. Dat we (nog) geen mensen kunnen klonen is een feit. Al hoor je soms geluiden die anders beweren, maar die zijn vaak oncontroleerbaar, en dus wetenschappelijk gezien onwaar. Een mens lijkt moeilijker en heel anders te klonen dan bijvoorbeeld een varken. Daarom is het ook nog nooit gelukt een aap te klonen. Als dat zou lukken zouden we de sleutel in handen hebben om de mens te klonen.

Welke grenzen zijn er nog meer te noemen voor de mogelijkheden van de techniek (dus niet ethiek)? En wat houdt de regelgeving nou precies in?
Met citaat reageren
Advertentie
Oud 08-06-2003, 17:25
Simonski
Avatar van Simonski
Simonski is offline
Omdat de technieken zich nog steeds ontwikkelen kan je niet goed zeggen waar de grenzen liggen, die grenzen worden steeds verlegd.

Een hele mens klonen is nog niet gelukt, maar met weefselkweek kan je nagenoeg alle menselijke weefsels opkweken.

Over de regelgeving weet ik niet zoveel eerlijk gezegd, maar het zijn vooral de ethische kwestisch die beperkend zijn, zoals bijvoorbeeld het opkweken van menselijke embryo's voor onderzoek, dat zou ethisch onverantwoord zijn, maar een menselijk embryo lijkt knetterveel op het embryo van bijna welk ander gewerveld dier dan ook.
__________________
Say, would you like a chocolate covered pretzel?
Met citaat reageren
Oud 08-06-2003, 19:27
EvilSmiley
EvilSmiley is offline
de mens komt steeds dichtbij tot de volgende vorm van leven:
zelf ontworpen leven.
Met citaat reageren
Advertentie
Reageren


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe topics starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Spring naar

Soortgelijke topics
Forum Topic Reacties Laatste bericht
Algemene schoolzaken Wat was/is/word je PWS-onderwerp?
Marloeske
156 14-11-2004 20:56


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 09:44.