Advertentie | |
|
![]() |
|
![]() |
Wat er gebeurt, is destijds opgenomen in het VOF contract, in het artikel over ontbinding. Hoe is de winstverdeling geregeld? Is er een non-concurrentiebeding? En de zeggenschap? De aansprakelijkheid?
Ik weet er wel iets van, ik stel ze ook wel eens op, dus als je advies wilt, moet je maar even het VOF contract mailen. Alicia weet mijn adres wel. Wat ik wel bijna met zekerheid durf te zeggen, is dat je niet van de ene dag op de andere dag uit een vof gezet kunt worden. Er is altijd een opzegtermijn. Op staande voet ontslagen worden kan niet tussen vennoten. Een opzegtermijn geldt vaak niet ingeval van fraude, maar dat zal bij jullie wel niet het geval zijn. Ik heb het zelf ook meegemaakt hoor, een zeer hoog oplopende ruzie thuis, en gedreigd worden met eruit gezet worden. Zo heet wordt de soep echter niet gegeten, je bent nog altijd hun kind en je moeder is er ook nog. Beschouw het wel als een indicatie dat het zo zoetjes aan tijd word om op jezelf te gaan.
__________________
Pfff. Boeie.
|
![]() |
|
![]() |
Een vof houdt van rechtswege op te bestaan als er nog maar 1 vennoot overblijft. Dus al je met zijn tweeen in een vof zit, en een vennoot zegt op, dan is de overgebleven vennoot een eenmanszaak geworden. Het is niet dat de zaak dan niet meer bestaat, maar juridisch is het een ander soort onderneming. Het verschil is niet zo groot hoor, want de aansprakelijkheid voor een vennoot of een kleine zelfstandige zijn gelijk: je zit er met je hele hebben en houden in. Jij BENT de zaak.
Als een vennoot opzegt, en er blijven nog minimaal twee andere vennoten achter, dan blijft de vof gewoon bestaan. Een vof is transparant, zoals dat heet. De fiscus kijkt door de vof heen naar de achterliggende vennoten, en stuurt ze allemaal afzonderlijk een Inkomstenbelastingaanslag. Er gaat niet een aanslag naar de vof, alleen voor de BTW is dat wel het geval. Als de vof schulden heeft, moeten de vennoten dat uit hun eigen zak bijpassen. Als je dat allemaal niet wilt, moet je een BV oprichten.
__________________
Pfff. Boeie.
|
Advertentie |
|
![]() |
|
|
![]() |
||||
Forum | Topic | Reacties | Laatste bericht | |
Films, TV & Radio |
[FILM] Worst Case Scenario Verwijderd | 15 | 25-08-2006 18:55 | |
Drugs & Alcohol |
izsadc topic De Veroorzaker | 501 | 10-08-2005 19:28 | |
Nieuws, Achtergronden & Wetenschap |
Yasser Arafat overleden hhendrikxx | 500 | 19-11-2004 00:40 | |
De Kantine |
worst case scenario overlevingstips Sweet Serenity | 12 | 03-07-2003 18:29 |