NEW YORK - De Amerikaanse countryzanger Johnny Cash is vrijdag in zijn woonplaats Nashville in de staat Tennessee overleden. De manager van de beroemde zanger zei dat hij in een ziekenhuis is overleden, aldus de Britse tv-zender BBC.
Cash was al enige tijd ziek. Hij was opgenomen wegens buikklachten en diabetes. "Johnny is overleden aan de gevolgen van diabetes die leidden tot ademhalingsproblemen", aldus zijn manager Lou Robin.
De zanger kwakkelde al lange tijd met zijn gezondheid. In de jaren tachtig onderging hij een hartoperatie. De afgelopen jaren werd hij meerdere malen opgenomen wegens problemen aan de luchtwegen en longontsteking. In de jaren negentig werd bekend dat hij leed aan een ziekte die het zenuwstelsel aantast.
Cash is een icoon in de geschiedenis van de Amerikaanse countrymuziek. Hij begon zijn carrière in de jaren vijftig met songs als I walk the Line en Ring of Fire. Zijn vrouw June Carter Cash, met wie hij sinds 1968 was getrouwd en met wie hij veel liedjes heeft opgenomen, overleed in mei.
In februari won hij nog een elfde Grammy voor zijn song Give my love to rose. In juli kreeg hij zes nominaties voor de MTV Music Awards, waaronder die in de categorie Beste artiest voor zijn versie van Hurt, oorspronkelijk een nummer van Nine Inch Nails.
weer een een echte GOEDE zanger minder. De meeste zangers zingen ergens over wat ze niet hebben meegemaakt. Johnny had alles zelf mee gemaakt. Hij heeft is 'Al quitin' (gevangenis) gezeten. Door de afschuw en hoe hij behandelt werd daar heeft hij het nummer Al quitin gemaakt. Hi maakte een nummer van wat hij had mee gemaakt. Vind het echt triest. Hij had hele goede muziek.
R.I.P. Johnny
|