Advertentie | |
|
![]() |
|
Stand-allone?
dan kan je beter in de richting denken van frontend ms access (of base van libreoffice), php standalone, sqllite, enz. Of je installeert een xampp op de systeem van de medewerker, die de formulier invult.
__________________
"Typefouten zijn gratis" | "Daar is vast wel een knopje voor" | "Ik weet, want ik zoek" | Powered by Firefox, Chromium, Mac OS X, OpenSuse, and Google.
Laatst gewijzigd op 13-10-2010 om 14:22. |
![]() |
|
![]() |
bedankt voor jullie reacties tot nu,
Tog kom ik nog steeds niet echt verder, er zijn echt ontzettend veel megelijkheden en nergens kan ik echt vinden wat nou het meest geschikt is voor mn project, Ik zoek een pakket om een database te maken en daarom heen gemakkelijk een interface te kunnen bouwen.. alle tips zijn welkom, heb ondertussen al heel wat bekeken: MySQL Enterprise 4D v12 SQLite H2 Postgresql mvg bart |
![]() |
||
Citaat:
Persoonlijk zou ik gaan voor toch een gecentraliseerde DB-server omdat je daar bv. meerdere mensen aan kan laten samenwerken of dat je vanop verschillende plaatsen aan die gegevens kan. Met iets als SQLite kan je er enkel lokaal aan (dat kan natuurlijk ook op de server); maar het is in mijn ogen vooral gemaakt als licht alternatief voor een echte gecentraliseerde DB. Staar je ook niet blind op de taal die je gebruikt: voor de meest-gebruikte talen (PHP, C#, Python, C/C++, Ruby, Object Pascal, Java, ...) bestaan er packages om de meestgebruikte DBMS'en (SQL Server, MySQL, PostgreSQL, ...) te gebruiken en vaak zelfs frameworks om alles onafhankelijk te maken van het gebruikte DBMS zodat er tijdens de ontwikkeling of zelfs nadien nog veranderd kan worden van DBMS. Persoonlijk zou ik niet aanraden om met PHP te werken; niet echt een propere omgeving en de frameworks die daar bestaan worden over het algemeen niet aanzien als goed programmeerwerk. Andere talen zoals Ruby , Python (of Java, etc.) hebben propere frameworks (Ruby on Rails bij Ruby, Django bij Python, en laat ik maar niet beginnen over de frameworks bij Java) en veel betere mogelijkheden om je code goed te structureren of in objecten te ordenen dan PHP. Maar je moet die andere talen niet gebruiken als persoonlijke redenen hebt voor PHP of een bepaalde andere taal (bv. als een van beide al PHP kan gebruiken, als er daar bij het bedrijf vooral in PHP gewerkt wordt, als er bij dat bedrijf mensen werken die ervaring hebben met PHP, ...). Daarnaast heb ik een beetje bedenkingen bij het systeem (of begrijp ik je uitleg niet goed). Ik hoop dat het niet de bedoeling is dat de werknemer die de mail krijgt nog de gegevens moet overtypen in een andere interface (niet doen, dat kan enkel voor fouten zorgen). Verder: zoals freyk zegt moet je ook zelf in staat zijn je huiswerk te maken. We willen hier best raad geven, maar uiteindelijk moet je zelf die keuze maken en niet verwachten dat er ergens op internet een artikel zou bestaan waarin jouw opdracht al helemaal opgelost is. Er bestaat geen beste DBMS voor jouw toepassing; er bestaan wel DBMS'en die al dan niet geschikt zijn om in een netwerkomgeving te gebruiken of lokaal te gebruiken. Kijk naar jouw eisen en welke functies je dus verwacht van een DBMS (of elk ander stuk software); voldoet het niet, gebruik het dan niet. In de meeste gevallen hou je nog veel over om uit te kiezen; daar raad ik gewoon aan om eens te kijken op internet wat veel gebruikt wordt en ook hoeveel er gescholden wordt op die software (die verdomde Windows XP crasht hier weeral) en of je zo direct documentatie, hulpfora of referentiewerken kan vinden. Als er geen (goede) documentatie is, blijf er dan ook af. Als het er ingewikkeld uitziet (bij Java durft dat wel eens te gebeuren), let dan ook wat op.
__________________
vaknar staden långsamt och jag är full igen (Kent - Columbus)
|
![]() |
||
![]() |
Citaat:
![]() |
![]() |
|
Ik zou, zoals al ILUsion al aangeeft, eerst even rondkijken naar wát er al draait en daarop verder bouwen. Dat is meestal het makkelijkst.
Als je toevallig een .NET omgeving gebruikt in combinatie met MSSQL, kan je een ASP.NET site bouwen die met LinqToSql/Entity Framework de database dingen voor je doet, wat inhoudt dat je geen queries meer hoeft te schrijven en alle communicatie met de database via Linq of EF gaat. Visual Studio maakt het héél makkelijk om interfaces op een grafische manier te bouwen en de data in je ASP.NET applicatie te koppelen. Als je echt zin hebt in een avontuur en er draait geen MSSQL maar iets anders, dan kan je altijd nog je eigen Linq Provider schrijven die dat doet, maar echt nuttig voor het project is het niet. Verdere tips: identificeer eerst de eisen van het te ontwikkelen systeem, ga dan pas zoeken naar een DBMS dat aan die eisen voldoet. Het kan best zijn dat er een handvol systemen over blijven (PostgreSQL, HSQLDB, MySQL, MSSQL, ...) en in dat geval is voor de technische eisen elk systeem geschikt en moet je gewoon een keuze maken. Zoek dán pas een taal die makkelijk kan praten met dat DBMS. Ook hier geldt dat er meerdere talen over kunnen blijven en dat moet je wederom gewoon een keuze maken. Ontwijk talen/DBMS'en/connectoren zonder documentatie als de pest, want het maakt het werk alleen maar lastiger.
__________________
Bad spelling and grammar make me [sic].
|
Advertentie |
|
![]() |
Topictools | Zoek in deze topic |
|
|