![]() |
verliefdheid en houden van
Een vriendin van mij kwam laatst met een soort van motto aan:
Op de buitenkant wordt je verliefd, van de binnenkant ga je houden. Wat vinden jullie hiervan? Ik ben het er wel mee eens. Ik leer iemand kennen, het eerste waar ik dan toch naar kijk is het uiterlijk. Krijg steeds kriebels als ik deze persoon zie. Wanneer ik hem beter leer kennen en blijkt dat ie toch wel heel erg leuk is, en we lang iets hebben ga ik van zijn binnenkant houden. |
Die zin zeiden ze gisteren ook ergens op tv, klopt dat? Bij zo'n huwelijksprogramma op de avro ofzo?
Ik denk dat het wel redelijk klopt, je wordt verliefd op de buitenkant, op zijn uitstraling, en denkt van hem wil ik wel beter leren kennen, en dan leer je hem beter kennen en zie je wat voor mooi karakter hij heeft en ga je van hem houden, maar ik denk ook dat je verliefd wordt op zijn karakter. |
Nee. Ik ben niet verliefd geworden op zijn uiterlijk. Via internet gaat dat nogal moeilijk.
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
Maar hoe meer ik erover nadenk... de buitenkant is volgens mij niet alleen de carrosserie, maar ook de hele manier waarop iemand zich uit. Volgens mij speelt dat (toch als je het zo ziet) ook wel een rol wanneer je van iemand houd. en ook. Houden van is veel tijdlozer. Dat begint niet zomaar, dat gaat niet zomaar weg. Verliefdheid kan mij altijd heel erg overvallen. Misschien ook wel omdat ik vreselijk naïef ben als het over verliefdheid gaat. Naïef en stekeblind. |
Ik ben het er niet mee eens. Ik heb het al meegemaakt dat ik een jongen eigenlijk echt wel lelijk vond en toch even op hem verliefd geworden ben omwille van zijn vastberaden en sterk karakter. Maar ja, waar ligt de grens dan? Is het meer bewondering? Is het verliefdheid? Is het houden van?
Pff ik hou me niet bezig met dat gevoel te definieren, onbegonnen werk :) |
ik ben het er niet mee eens.
punt 1: wat is buitenkant? is dat iemands uiterlijk? uitstraling? of hoe die persoons karakter zich bij jou manifesteert? want in dat opzicht kan je zelfs gaan houden van iemands buitenkant punt 2: wat hierboven al is gezegd: soms is het moeilijk om op iemands buitenkant verliefd te worden. |
Citaat:
Maar goed, laat ik tegen mijn principes in maar eens heel oppervlakkig zijn. Ja, dan zit er misschien een hele kleine kern van waarheid in de stelling. Maar persoonlijk ben ik iemand die binnenkant en buitenkant niet los kan zien van elkaar en ook niet geloof dat die 2 dingen los van elkaar bestaan. Dus eigenlijk vind ik het gewoon een hele slappe stelling waar geen diepgang achter zit. |
Zoals Thee Muts het zegt ben ik het ook wel mee eens. De uitstraling geeft denk ik toch wel deels aan hoe de persoonlijkheid van iemand is. Buitenkant zou je dus ook kunnen omschrijven als uitstraling in deze stelling.
|
best wel mee eens eigelijk
|
Nee, dat vind ik niet. Je kunt namelijk even goed het houden van-gevoel ervaren bij het aanschouwen van iemands uiterlijk en je kunt op een typisch verliefde manier reageren wanneer iemand iets typisch voor diens persoonlijkheid doet.
|
Volledig mee eens. alleen lullig als de buitenkant je wel bevalt maar de binnekant niet
|
Citaat:
|
mhwah..aan de ene kant klopt het wel want als je iemand voor het eerst ziet val je toch wel voor de buitenkant en niet voor het karakter.
Maar het kan ook zo zijn dat je iemand al wat langer kent en niet verliefd bent, maar omdat je die persoon dan beter leert kennen wordt je toch verliefd. Of bennik nou gek?... |
Nah. Ik word heus niet verliefd op alle knappe jongens die ik tegenkom. Natuurlijk vond ik hem er leuk uitzien toen ik verliefd op hem werd (en nog steeds, natuurlijk :P), maar het was de combinatie van alles waarop ik verliefd werd. Dus ook uitstraling, houding, gevoel voor humor, het gemak waarmee we met elkaar konden praten, etcetera.
|
Citaat:
|
Citaat:
Ik zou t niet beter kunnen denk ik :p |
ik ben ook in eerste instantie verliefd geworden op zn uiterlijk, maar later ook op zn innerlijk en nu hou ik van m en ben ik nog steeds verliefd op m :)
|
Citaat:
|
Citaat:
Ik wens je sterkte op je weg naar een welverdiende scheiding. |
Je kunt ook best verliefd worden op iemands innerlijk, als je iemand al wat langer kent bv. Heb ik wel eens gehad, het uiterlijk was niet veel soeps, maar toch verliefd en dan langzaam aan dat je ook houden van zijn uiterlijk en hem aantrekkelijker vinden... uberhaupt als je mensen beter kent of aardiger vindt, ga je positiever over diens uiterlijk denken geloof ik.
|
Citaat:
|
Citaat:
|
nee, niet altijd zo. Ik ben ook verliefd geworden op iemands humor, simpelweg omda dat me kriebels gaf, en ik toen met hele andere ogen naar hem ging kijken. Qua uitelrijk was hij op het eerste gezicht totaaaaaaaal niet mijn type.
|
Citaat:
|
iemand leuk vinden om het uiterlijk lijkt me logisch...maar verliefd worden doe ik toch meestal op het totaalpakket, net als houden van...bij die laatste 2 is de binnenkant vaak vele malen belangrijker dan de buitenkant, maar het werkt natuurlijk altijd mee naar mijn mening
|
dat is dus echt onzin, dat zou betekenen dat karakter bij verliefdheid geen rol speelt. dus als ik dan op een superknap meisje af zou stappen en ze zou ontzettend dom en irritant zijn, dan zou ik nog steeds verliefd op dr kunnen worden. uiterlijk is bij verliefdheid wel belangrijker dan bij 'houden van' (wat dat ook moge zijn), maar innerlijk speelt bij beide een rol
|
wel een beetje mee eens, maar niet helemaal. Ik neem mezelf ff als voorbeeld; toen ik mn vriendje voor het eerst zag vond ik hem er al meteen leuk uitzien..Dat bleef ik vinden maar ik was niet meteen verliefd. Pas toen we langer samen trainden en ook steeds langer bleven praten leerde ik hem steeds beter kennen en toen werd ik pas verliefd op hem.
Je kan verliefd worden op de buitenkant, maar het geldt denk ik niet voor iedereen dat je álleen op de buitenkant verliefd wordt. Houden van is denk ik wel vooral om iemands innerlijk.. |
Beetje mee eens. Als je iemand voor het eerst ziet dan kan je verliefd worden en word je dus verliefd op het uiterlijk, maar je kan ook later pas verliefd worden als je diegene wat langer kenten dan speelt het innerlijk ook mee.
|
Citaat:
|
ik word ook verliefd op iemand zn innerlijk...werd pas echt verliefd toen ik em goed leerde kennen, eerst vond ik em gewoon leuk :)
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 08:27. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.