Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Huiswerkvragen: Exacte vakken (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=17)
-   -   scheikunde experiment zwart wit dropjes (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1531159)

haha444haha 19-01-2007 13:06

scheikunde experiment zwart wit dropjes
 
Hallo,
ik moet een experiment doen om de samenstelling van zwart-wit dropjes te bepalen.. :confused:
heeft iemand misschien een idee hoe ik dit het beste kan aanpakken?
alvast heel erg bedankt!

sterrenmeisje 19-01-2007 14:52

zou iig eerst de ingredienten opzoeken (suiker en salmiak sowieso) en kijken hoe je daarmee verder kan werken

haha444haha 20-01-2007 15:21

Oke.. dan ga ik dat even opzoeken,

Als iemand alvast ideeen heeft of dit zelf al eens heeft gedaan hoor ik het graag.

Maar iig alvast bedankt! (y)

Periodiek 20-01-2007 20:27

salmiak is een neerslag tussen verstuift zoutzuur en ammoniak;) Misschien iets met basen doen?

kl3196 11-02-2007 21:24

Intressante casus!
Moet je ff aan Niels vrage, die weet t wel!!
Suc-6

Evatjuhhhh 11-02-2007 21:38

Dit moesten wij in de tweede doen :). We deden het naar mijn herinnering met een buis met twee watjes met iets erop, ik weet inet meer precies wat maar op eengegevne moment was er een neerslag en dat was salmiak :)

haha444haha 05-03-2007 19:08

Ja mensen de tijd begint te dringen..moet volgende week mn verslag inleveren en ben nog niet begonnen... Ik ben er inmiddels achter dat ik een titratie moet doen om NH4Cl aan te tonen. Maar omdat deze stof zwart is is werken met een indicator onmogelijk lijkt me. Dus ik wilde een PH meter gebruiken. En hoe kan ik de andere (organische) stoffen aantonen? HELP ME want ik snap er niks van :eek:

Evatjuhhhh 06-03-2007 06:45

Citaat:

haha444haha schreef op 05-03-2007 @ 20:08 :
Ja mensen de tijd begint te dringen..moet volgende week mn verslag inleveren en ben nog niet begonnen... Ik ben er inmiddels achter dat ik een titratie moet doen om NH4Cl aan te tonen. Maar omdat deze stof zwart is is werken met een indicator onmogelijk lijkt me. Dus ik wilde een PH meter gebruiken. En hoe kan ik de andere (organische) stoffen aantonen? HELP ME want ik snap er niks van :eek:
Vraag het aan je docent? Die kan je vast opweg helpen?

haha444haha 06-03-2007 12:40

Nee hij zegt dat we dit zelf moeten bedenken... (n)

Supersuri 06-03-2007 16:37

Citaat:

haha444haha schreef op 06-03-2007 @ 13:40 :
Nee hij zegt dat we dit zelf moeten bedenken... (n)
Is er niks op google of wikipedia te vinden? Want volgens mij is het een bekende proef. Misschien moet je op salmiak zoeken ipv zwart wit dropjes.

Salmiak wordt dacht ik gemaakt van amoniak en saltpeterzuur (of zoutzuur).

mathfreak 06-03-2007 20:01

Citaat:

Supersuri schreef op 06-03-2007 @ 17:37 :
Salmiak wordt dacht ik gemaakt van amoniak en saltpeterzuur (of zoutzuur).
In dit geval het laatste. Ammoniak kan wel met salpeterzuur reageren, maar dan krijg je ammoniumnitraat, dat als kunstmest wordt gebruikt. Zoutzuur is een oplossing van waterstofchloride in water, en als je dit met ammoniak laat reageren krijg je ammoniumchloride, wat tevens het hoofdbestanddeel van salmiak is.

@haha444haha: Maak gebruik van het gegeven dat een ammoniumzout met natronloog reageert volgens NH4+(aq) + OH-(aq) -> NH3(g) + H2O(l). Je doet het volgende: los een gegeven hoeveelheid salmiak op in een gegeven hoeveelheid water en voeg hier een overmaat natronloog met een bekende concentratie aan toe. Door het geheel te verwarmen zal volgens de hiervoor genoemde reactie ammoniakgas ontwijken, dus dat bewijst in ieder geval al dat je oplossing een ammoniumzout bevatte. Titreer vervolgens het geheel met een zoutzuuroplossing met een bekende concentratie. Je weet dan hoeveel natronloog er na de reactie met de salmiakoplossing over is gebleven, dus je weet ook hoeveel natronloog er met de salmiakoplossing reageerde. Daaruit kun je dus uiteindelijk het salmiakgehalte bepalen.

eline1505 11-03-2007 17:00

Het maken van echte salmiak is heel makkelijk,
Je hebt een 'horlogeglas' nodig en twee reageerbuisjes, één met ammoniak en één met zoutzuur. Deze twee verdampen op het horlogeglas wat je erboven hangt. De damp die in het horlogeglas komt reageert met elkaar en dan zie je op het glas vanzelf een neerslag terecht komen van salmiak.
Kijk wel uit! Ammoniak stinkt enorm!
gr.

E


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 13:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.