Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Huiswerkvragen: Klassieke & Moderne talen (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Mijn Engels verbeteren; Is dit een goeie manier? (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1838261)

stefano12 14-07-2011 14:55

Mijn Engels verbeteren; Is dit een goeie manier?
 
Hallo iedereen,

Ik wil graag mijn Engels verbeteren, want dat is echt niet best. Ik wil vooral teksten kunnen begrijpen (ook met het oog op een mogelijke toekomst op de universiteit). Ik weet dat het vroeg is voor VWO4/VWO5, maar ik wil graag zeker van m'n zaak zijn. Hoe kan ik dat het beste doen?
Ik ben nu een basiswoordenlijst in mijn kop aan het stampen en ben examens aan het maken op vmbo-t niveau en in de loop der tijd havo-niveau. Daarnaast wil ik ook makkelijke engelse boekjes lezen.

Raden jullie dit aan of niet?
Of hebben jullie misschien tips voor me?

Thanks!!

Stef

Em. 14-07-2011 14:59

Dat lijkt me niet verkeerd! Wat je ook kunt doen is Engelse programma's kijken/luisteren, dan kom je ook meer in aanraking met de taal op weer een andere manier.

stefano12 14-07-2011 15:11

Ja, dat heb ik weleens geprobeerd, maar blijkt geen succes. Het boeit me ook niet zo. Ik wil gewoon voor m'n eindexamen goed slagen en voor m'n universiteit voldoende woordkennis hebben. Weet iemand trouwens of je op de universiteit ook Engels les krijgt, dus niet alleen Engels moet lezen in de boeken...

Em. 14-07-2011 15:17

De meeste studies geven gewoon in het Nederlands les, behalve een enkele die in het Engels is, maar dat is dan wel van te voren duidelijk. Die studies hebben vaak ook een Engelse naam (hoewel sommige een Engelse naam hebben en gewoon in het Nederlands les geven, geloof ik). Masters zijn wel (bijna?) altijd in het Engels, maar tegen die tijd ben je er ook wel aan gewend.

Maar ik denk dat luisteren één van de natuurlijkste manieren is om een taal te leren (want zo leer je ook je moedertaal en mensen praten al veel langer dan ze kunnen schrijven) en daardoor je taalvaardigheid ook heel veel kan verbeteren door te luisteren, waardoor je alsnog beter wordt in Engels.

stefano12 14-07-2011 15:29

Ik wil misschien de ALPO doen, dus dat zal wel geen volledige Engelse opleiding zijn.
Daar heb je eigenlijk een punt. Maar ik zou niet weten waar ik dat zou kunnen oefenen...

Apate 14-07-2011 17:31

Bij Engelse programma's kun je ook denken aan films ;). Ik neem even aan dat je niet alleen maar Nederlandse films kijkt. Ik heb al op hele jonge leeftijd Engels geleerd door kinderprogramma's in het Engels te kijken, en dat kun jij nu eigenlijk ook doen, maar dan met films die je op dvd hebt bijvoorbeeld :). Zet je de ondertiteling gewoon uit. Kost je wat meer moeite om alles te volgen, maar ik denk dat het je wel kan helpen!

Asemoon 14-07-2011 20:23

Ik ben het met Interglot en Em. eens. Er zijn heel erg veel leuke programma's in het Engels, er zit zeker wel wat boeiends bij. Ook zijn er talloze leuke boeken in het Engels. Op deze manier Engels leren helpt het meest. Ik kan je verzekeren dat hij behulpzamer is dan Engelse teksten maken. Vind misschien ook een Engelstalig forum, dan kun je ook je schrijfvaardigheid oefenen.

Woordenlijsten gebruiken helpt trouwens ook veel, want ook dat draagt bij aan je woordenschat. Ik adviseer je echter wel om dat in combinatie te doen met andere taalvaardigheden.

Aan de ene kant moet je geduld hebben, je kan nou eenmaal niet in een paar weken een taal perfect te beheersen. Aan de andere kant zul je merken dat het proces best snel gaat.

stefano12 15-07-2011 08:47

Ik ben toevallig net in m'n agenda een planning aan het maken; de ene dag een liedje vertalen, andere dag een tekst, de andere dag luistervaardigheid oefenen, volgende dag woordenschat vergroten etc. Heb nu ook m'n Ipod en mobiel Engels ingesteld. Dat forum vind ik een leuk idee! Is het misschien een leuk idee om op scholieren.com een (groot) Engels-topic te hebben waar alleen Engels wordt gesproken?:D

Italiano0570 15-07-2011 09:07

Every once in a while when you would like to see a movie, why don't you turn the subtitles off?
This way you will have to translate and follow the story at the same time. Great exercise.
Listening to music is also a great way to learn how to speak English.
Maybe even writing songs of your own. It helped me...
Of course reading books is one of the best ways, because of the presents of actual words which you could translate, but if you don't enjoy reading (like me) it won't be as fast and effective as the other options.
Good luck...:cool:

Italiano0570 15-07-2011 09:18

En over die Engelse topic, waarom niet???
Ik schrijf me alvast in...

stefano12 15-07-2011 09:20

Haha we hebben alvast twee leden Italiano!:)

Italiano0570 15-07-2011 09:34

That's the spirit!! Hahah :y

Italiano0570 15-07-2011 09:34

Citaat:

Italiano0570 schreef: (Bericht 31778112)
Every once in a while when you would like to see a movie, why don't you turn the subtitles off?
This way you will have to translate and follow the story at the same time. Great exercise.
Listening to music is also a great way to learn how to speak English.
Maybe even writing songs of your own. It helped me...
Of course reading books is one of the best ways, because of the presents of actual words which you could translate, but if you don't enjoy reading (like me) it won't be as fast and effective as the other options.
Good luck...:cool:


Woyt_oud 15-07-2011 12:32

3 leden iig. :-) Goed idee.

TS: Ik denk dat je goed op weg bent; Ik lees ook meer en meer Engelse boeken. Zijn vaak ook leuker! :)

DerMarlon 25-07-2011 20:19

Ik spreek (als ik even arrogant mag zijn) perfect engels, heb geen engelse roots (al zou je denken van wel) en ik heb niet in een natief engels land gewoond.
Hoe heb ik het dan geleerd? Tsja, ik heb heel veel engelse tv gekeken, ik kijk al bbc sinds ik mn 6e levensjaar, ik kijk films alleen in het engels (evt. Met engelse subtitles)
Probeer in het engels te denken, ga engelse artikelen/boek lezen.

Als je ooit hulp nodig hebt met het engels, je kan alles vragen ^^

Simon 26-07-2011 09:53

Je kan je ook abonneren op een BBC-podcast van een radioprogramma met een onderwerp dat je interessant vindt, via: http://www.bbc.co.uk/podcasts

Bijvoorbeeld:
Citaat:

http://www.bbc.co.uk/podcasts/series/pods
Outriders

Outriders is BBC Radio 5 live's programme dedicated to exploring the frontiers of the web. It is broadcast on Tuesdays at 0300 in Up All Night.

Vogelvrij 26-07-2011 10:40

Citaat:

stefano12 schreef: (Bericht 31778070)
Ik ben toevallig net in m'n agenda een planning aan het maken; de ene dag een liedje vertalen, andere dag een tekst, de andere dag luistervaardigheid oefenen, volgende dag woordenschat vergroten etc. Heb nu ook m'n Ipod en mobiel Engels ingesteld. Dat forum vind ik een leuk idee! Is het misschien een leuk idee om op scholieren.com een (groot) Engels-topic te hebben waar alleen Engels wordt gesproken?:D

Er zijn natuurlijk sowieso hartstikke veel Engelse fora, google gewoon eens op een onderwerp dat je leuk vindt en er is ongetwijfeld een forum over. Dat is misschien wel beter voor je Engels ook dan het hier te oefenen, omdat je dan met moedertaalsprekers in aanraking komt.

Als je Engelse films wilt kijken om je Engels te oefenen, kun je inderdaad de ondertiteling uitzetten, maar het is misschien fijner om de Engelse ondertiteling er bij aan te zetten.

stefano12 30-07-2011 21:11

Ik ben inmiddels een paar dagen verder en merk dat de basiswoordenlijst effect heeft op het beter begrijpen van examens. Wel merk is als ik een moeilijkere tekst heb dat ik snel naar het woordenboek grijp, omdat ik het anders echt niet begrijp.
Ook verzuim ik af en toe om me aan de planning te houden. Heeft iemand voor een van beide problemen tips?
Ze zijn zeer zeer welkom

DerMarlon 30-07-2011 23:42

Hey stefano!
Goed dat de woordenlijst helpt (y)
Voor het eerste heb ik de volgende tip: kijk naar het zinsverband, vertaal de zin in de volgorde: persoonsvorm,onderwerp,het gezegde (werkwoordelijk of naamwoordelijk), de rest, kijk of je dan we weten kan komen wat het woord betekent, als je er dan nog niet achter bent kan je altijd nog gezond verstand gebruiken: kijk naar het onderwerp en evt. de titel van de alinea.
And when everything else fails kan je altijd nog meer geadvanceerde woordenlijsten bestuderen of natuurlijk gewoon een woordenboek pakken, dat woord in je hoofd branden en het nooit meer vergeten.

Voor dat 2e probleem: ik heb hetzelfde man ;)
Ik zou kijken of je evt. een beloningssysteem voor jezelf kan opstellen, een dagje uit als je je een hele week aan de planning houdt ofzo(:

Succes!

DerMarlon 30-07-2011 23:43

Nu ik erover nadenk, ik wil wel een advanced woordenlijst voor je maken, kost je niks (y).

stefano12 31-07-2011 10:07

@DerMarlon, daar zou je me heel heel erg mee helpen!
Zou top zijn. Ben nog niet helemaal klaar met de basiswoordenlijst, maar het einde is in zicht.
Thanks!

greatforce 02-08-2011 13:45

Maak oefenexamens uit de voorgaande jaren en lees Engelse bladen zoals de krant

Freyja 14-08-2011 16:55

Citaat:

stefano12 schreef: (Bericht 31821669)
Ik ben inmiddels een paar dagen verder en merk dat de basiswoordenlijst effect heeft op het beter begrijpen van examens. Wel merk is als ik een moeilijkere tekst heb dat ik snel naar het woordenboek grijp, omdat ik het anders echt niet begrijp.
Ook verzuim ik af en toe om me aan de planning te houden. Heeft iemand voor een van beide problemen tips?
Ze zijn zeer zeer welkom

Er is niks mis met naar je woordenboek grijpen; daar leer je juist het meest van! Sommige woorden zoek je wel vijf keer op, maar de vijfde keer onthoud je ze wél. Zo is mijn Engels ook met sprongen vooruit gegaan. Ik las alleen altijd fanfiction *grinnikt*


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 09:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.