![]() |
Schrijven beginner / gevorderd / expert?
Ik zit al enige tijd te zoeken naar een manier om op dit subforum eens een topic te openen over iets waar volgens mij veel van ons toch wel een beetje mee bezig zijn. Met enige regelmaat hebben we hier bij letteren (zoals nu) een schrijfwedstrijd, met enige regelmaat worden er stukjes tekst gepost en soms zelfs hele verhalen.
Ik denk dat we hier allerlei mensen zien posten over wat hen bezig houdt. Ze zoeken naar inspiratie of naar feedback. Soms willen ze gewoon praten over wat ze doen. Ik ben een beetje iemand van de laatste catagorie, hoewel de anderen ook op mij van toepassing zijn. Sommige van jullie zullen wel weten dat ik graag stukken fantasy schrijf. Over de jaren heb ik veel met science fiction gedaan, maar fantasy is toch echt mijn genre. Ook nu ben ik weet bezig met het bouwen van een verhaal dat al tijden in mijn hoofd zit. Toch merk ik dat in mijn eentje hier aan werken moeilijker is dan ik denk. Hoewel dit misschien zo een beetje warrig over komt, zit ik uiteindelijk toch met een centrale vraag denk ik: zijn er ook mensen die hier lezen die hetzelfde voelen als ze bezig zijn met hun hobbie? Dat je wil delen met mensen van hét forum waar je binding mee hebt? (ik heb wel andere fora geprobeerd, maa rik merk altijd dat ik moeilijk de 'community' in kom) |
Ik wil wel eens delen waarmee ik bezig ben, maar dat is meestal als ik vast zit en hulp nodig heb. En daarvoor ga ik naar vrienden.
Maar ik laat nooit meer iets lezen voor het af is, dan denk ik dat ik het jynx. Maar ik snap niet helemaal wat je nou bedoelt. Zoek je mensen die over hun verhalen willen praten of..? |
Bedoel je: mensen die niet per se hun teksten willen laten proeflezen (dat wordt de laatste tijd echt nauwelijks meer op Letteren gedaan hè, lijkt een gepasseerd station te zijn of zo, is ook lastig, niet iedereen wil meer zomaar zijn teksten onder een schuilnaam op internet plaatsen...) maar meer in het algemeen over hun schrijfvorderingen willen praten? Ik vind het sowieso altijd leuk om over schrijven te praten, krijg er daardoor ook wel weer meer zin in om te schrijven dus het werkt heel motiverend :cool:
|
Citaat:
Citaat:
|
Dat herken ik wel. Hier op het forum zijn er wel mensen die ik met dingen over schrijven lastig kan vallen, maar bijvoorbeeld op school of zo kan ik dat men niemand. En dat vind ik wel jammer.
Maar ja, ik schrijf dan ook niet zo veel. Ik houd er wel van maar ik heb ten eerste nooit genoeg motivatie om een lang verhaal af te maken. Daarnaast heb ik ook steeds het gevoel dat er allerlei schrijftechnieken zijn waar ik niets van af weet. Dus dat werkt ook demotiverend. |
Oh zo! Nou, ik heb vaak zat (nu) een writersblock, dus hulp kan ik altijd gebruiken. Ik vind het altijd makkelijk om te beginnen en weet vrijwel altijd hoe het gaat eindigen, maar dat hele stuk in het midden is moeilijk, want hoe hou je het spannend/interessant?
|
Citaat:
|
ik heb ook hetzelfde probleem als Little Phoebe en Kitten :-)
|
Citaat:
|
Als ik schrijf heb ik geen flauw idee wat er gaat gebeuren. Ik heb meestal enkel een gegeven. Jij hebt tenminste nog een einde. :P
|
Ja ik heb vaak een idee hoe het eindigt, dit keer is het einde zelfs al voor een deel geschreven. En dat vind ik ook niet moeilijk, want ik heb dit idee al jaren, daarom was het makkelijk om het plot te verzinnen. Het is alleen heel moeilijk om het tussendoor spannend te houden zonder dat het een gekkenhuis aan achtervolgingen en drama's wordt.
|
Citaat:
Ik heb er zelf weinig tot nooit last van gehad dat ik mijn verhalen niet goed op kan bouwen. Wél breng ik mijzelf meer dan eens in de problemen met plottwists die ik helemaal niet wil hebben, maar ik schrijf vrijwel altijd uit de losse pols want plannen zijn killing. Soms helpt het dan om gewoon een hele tekst weg te gooien en opnieuw te beginnen. Dat geldt voor mij overigens niet alleen voor fictie, ik heb laatst, jawel, mijn hele tekst van mijn masterscriptie de prullenbak ingeflikkerd omdat het niet ging zoals ik wilde. Nu schrijf ik daar weer keurig minstens 1000 woorden per dag voor, dus het is niet eens een slechte greep geweest tot nu toe. Echter, meedenken en meediscussiëren doe ik wél graag. Letteren is de voornaamste reden dat ik weer op scholieren.com zit, immers. |
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 17:06. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.