Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Studeren (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=88)
-   -   Last-minute wisselen van opleiding čn stad (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1880968)

meneer12 14-07-2013 15:22

Last-minute wisselen van opleiding čn stad
 
Beste student,

Ik heb me net ingeschreven bij de studie HBO-Rechten in Enschede. Nou zit ik al een hele tijd te twijfelen of dit nou de juiste/leuke stad is. Daarbij mijn eerste vraag, heeft iemand ervaring met de stad Enschede? (Vast wel) En hoe bevalt het?

Zelf zit ik al een hele lange tijd te denken om in Leiden te studeren. Dit staat al heel lang in mijn planning, zou het niet dit jaar zijn dan wordt het volgend jaar. Van wat ik gehoord heb is er een heel goed aanbod aan rechtenstudies en komen de (meeste) topadvocaten (wat tevens mijn droombaan is) hier vandaan. Dan zou ik me moeten aanmelden voor die studie, wat mogelijk is natuurlijk, maar ik heb al een 'contract' met de betaling van het collegegeld bij de Saxion lopen. Er is nog geen geld afgeschreven, en hierbij mijn vraag; is het nog mogelijk om het op dit punt te veranderen? En is mijn (toekomstige) keuze logisch? Of is het onzin waarover ik twijfel?

Bij voorbaat dank

Schrödinger 14-07-2013 16:39

Je overweegt om HBO Rechten te doen in Leiden? In dat geval is het inderdaad onzin. Als je advocaat wil worden, moet je WO Rechten doen. Dan maakt het verder weinig uit via welke HBO Rechten je dat doet.

Pluis 14-07-2013 17:45

Je kan je uitschrijven, en dat is in principe altijd per de eerste van de volgende maand. Omdat de volgende maand nog niet de start van het studiejaar is (die is neem ik aan op 1 september) is het dus net alsof je nooit daar gestudeerd hebt. Het kan zijn dat er collegegeld wordt afgeschreven, maar dat moet in principe gewoon gerestitueerd worden. Je kan je dan tegelijk inschrijven voor de studie aan een andere hogeschool.
Verder heeft Schrödinger wel een punt met dat je geen advocaat kunt worden met een HBO-studie rechten. Uiteraard kun je na het behalen van je propedeuse wel door met rechten aan de universiteit. (Utrecht staat overigens voor zo ver ik weet het beste aangeschreven als universitaire rechten-opleiding)

Enschede is overigens een prima studiestad. Ik heb er zelf niet gestudeerd maar ik kom uit die regio en veel van mijn vrienden hebben daar altijd met plezier gestudeerd en zich goed vermaakt in de stad.

meneer12 15-07-2013 10:45

Ja daar ben ik van op de hoogte, ook van plan om mijn propedeuse te halen en daarna door te stromen. Bedankt voor de info.

Ertur 15-07-2013 11:28

Dus het gaat maar om een jaartje, en je wilt daarna sowieso naar Leiden? WO rechten bestaat volgens mij in Enschede helemaal niet.

In principe zou ik dan gewoon meteen naar Leiden gaan, maar het gaat maar om een jaartje dus boeit sowieso niet zo veel.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 04:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.