![]() |
alternatieve anticonceptie ipv pil/condoom
ik ben laatst voor het eerst met mijn vriend naar bed geweest, met condoom, maar ik was de hele tijd bang dat het condoom zou scheuren/afglijden etc en daardoor kon ik niet echt genieten van de sex
vandaar dat ik een ander voorbehoedsmiddel wil gaan gebruiken. de pil is niet echt handig voor mij aangezien ik op de een of andere manier geen pillen kan slikken [ik weet het zit in mijn hoofd maar het lukt echt niet laat staan elke dag] anyway to get to the point: zijn er mensen op die forum die andere voorbehoedsmiddelen dan pil/condoom gebruiken? zo ja welke? en wat zijn jullie ervaringen hiermee? ik dacht zelf aan de nuvaring.....hebben mensen hier ervaring mee?? alvast bedankt |
Je hebt de prikpil, een keer per drie maand laat je die zetten en dan kan je weer vooruit. Je hebt het hormoonstaafje, hoewel ik daar niet zoveel goede verhalen over hoor, die wordt ingebracht onder je huid in je arm en geeft zo telkens een beetje hormonen af.
Dan heb je nog 't spiraaltje en het hormoonspiraaltje, die worden ingebracht in de baarmoeder waar het zaadcellen remt (het hormoonspiraaltje werkt daarnaast ook nog zoals de pil). |
En dan is er de natuurlijke anticonceptie waarbij je dagen telt, temperatuurt en je slijm in de gaten houdt.
Nogal link. |
Citaat:
|
Ik ben nog niet zwanger hoor!
|
Citaat:
|
Citaat:
Dat mijn vriend onvruchtbaar is ja. |
Citaat:
|
ik nog niet, maar ik ga de nuvaring een kans geven
|
Citaat:
Moet zo'n ding afgemeten worden? |
Citaat:
|
Citaat:
(zal wel duur zijn, maar pech :P ) |
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Een dan is er nog het pessarium, het vrouwencondoom, en een staafje dat je in je bovenarm moet laten inbrengen, maar dat laatste gaat nog niet altijd goed (het inbrengen ervan).
Sterilisatie kan natuurlijk ook, maar daarvoor is een grondige operatie nodig, en het kan alleen met een operatie ongedaan worden gemaakt, en zelfs dat lukt niet altijd, dus echt omkeerbaar is dat niet... |
Periodieke onthouding (zorgen dat je alleen seks hebt buiten de ovulatie) is inderdaad niet echt betrouwbaar.
Sterilisatie daarentegen wel, bij een man worden dan de ducti deferensi van de beide epididymes testes dichtgebrand. Bij een vrouw ook zoiets :p |
Citaat:
|
Die nuvaring is eigenlijk alleen voor kortstondig gebruik ( het is niet de bedoeling van dit jaren te gebruiken ).
Ik vraag mij wel af of er dan geen hinder is tijdens de sex bij het gebruik van zo'n ring :) |
ik vroeg me meer af welke voorbehoedsmiddelen [behalve condoom en pil en sterilisatie want ik wil later wel kindjes ;)] jullie gebruiken....weet wel welke er allemaal bestaan maar vroeg me af wat jullie ervaringen er mee waren..
en dan wel redelijk veilige voorbehoedsmiddelen [dus niet die waarbij je dagen telt etc] thaaaaanks |
Mja, tellen moet je zowieso doen eh in de zin van bij de pil moet je ze toch nemen en die nuvaring moet je om de x aantal weken vervangen.
|
ik heb nu al 2 maanden ofzo de nuvaring en hijs echt fijn om te hebben...je moet idd elke 3 weken dat ding eruit sjorren en een week later er weer in doen, maar de rest van die 3 weken denk je er helemaal niet aan.
En zover ik weet vind vriendje lief het alleen maar prettig, aangezien die rand bij sommige standje tegen zn eikel aan komt :p maar waarom zou die ring niet net zolang te gebruiken zijn als de pil? :confused: dat moet je me dan toch eens uitleggen...want zover ik weet is die ring juist beter voor je lichaam, met hormoondosering enz. |
Dat ding is er gewoon niet voor bedoeld.
Ze hebben dat bij de lancering ervan duidelijk erbij gezegd: de ring is bedoeld voor vrouwen die op korte termijn toch zwanger willen worden ( na het stoppen met de ring uiteraard :) ). |
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
ik heb zelf een hormoonspiraaltje, mirena spiraal
bevalt me zeer goed, ik ben zo'n type dat de pil 28 keer per maand zou vergeten dus voor mij is het echt ideaal.. Ik word ook sinds juni al niet meer ongesteld en dat vind ik echt geweldig. Verder is het even veilig als sterilisatie, het enige mindere eraan is is dat je het tijdens de menstruatie moet laten inbrengen door de gynaecoloog en dat het eventjes vreselijk zeer doet.. maar ik heb dat echt wel over voor 5 jaar anticonceptie zonder ergens aan te denken.. |
owja nog een pluspuntje: de hormonen in mirena zijn anders dan die in pil en vergroten de kans op trombose niet (daarom ben ik er in eerste instantie aan gegaan) en doordat het spiraaltj (van plastic ofzo) in de baarmoeder zit hoeven de hormonen niet door het hele lichaam heen te reizen en zijn er dus 60 tot 80% minder van nodig dan voor de pil.
als het je wat lijkt moet je maar gewoon een flyertje halen bij de huisarts |
Waarom kan je geen pilen slikken dan, is dat niet een beetje vreemd? Ook niet met bv een glaasje water? Als je daar eens aan gaat werken ofzo (of idd die prikpil) dan lijkt me dat het meest logische alternatief. :)
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
nee absoluut niet :D vraag mn vriendje maar :P
|
Weet je wat, schakel je verstand eens uit als je een pil slikt, denk aan iets anders, of denk dat je enkel water drinkt. Het zit allemaal in je hoofd, psychologisch, je moet je daar overheen zetten, geloof me, de pil is de beste anticonceptie.
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
? hoezo ? |
ik heb ook nuvaring en ik vind het wel handig. je hoeft er zo weinig aan te denken enzo. de pil zou bij mij echt mis gaan daar ben ik veel te vergeetachtig voor.
het enige irritante is soms dat afscheiding ofzo aan die ring blijft hangen en dan moet je hem even schoonmaken. de eerste maand had ik constant last van oud bloed enzo omdat mijn lichaam aan die hormonen moest wennen en dat bleef er ook altijd aan hangen. in de bijsluiter staat wel dat wanneer de ring eruit "valt" ofzo dat je hem gewoon af moet spoelen en er weer in stoppen en als het korter dan 3 uur is geweest dattie buiten was dan is het nog veilig. dat heb ik maar even aangepast en gewoon af en toe de ring eruit gehaald, afgespoeld en er weer in gedaan. anders zit ik toch met het gevoel dat er allemaal bacterien op oud bloed en slijm zitten te leven aan die ring en dat wil ik niet bepaald in mijn vagina hebben. het is overigens wel handig om je nagels kort te houden want anders beschadig je jezelf eventueel bij het inbrengen. |
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 06:55. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.