![]() |
[grafische kaart] welke kun je op dit moment het beste kopen
wij gaan namelijk binnenkort een server kopen, maar nou wil ik tegen die vent zeggen die onze server in elkaar gaat zetten, dat hij er een hele goeie grafische kaart in moet doen, en dan ruil ik die om met de grafische kaart die nu in mijn pc zit (gf2 mx400 64mb) maar ik merk nu bij veel spellen dat deze niet meer voldoet, maar wat is op dit moment de beste grafische kaart?
mijn systeem nu is: p4 @ 1700 256 mb ram en bovengenoemde grafische kaart -SuperS- |
Waarom wil je een goede videokaart in een server zetten? Wat voor server en waar heeft die in hemels naam een snelle videokaart nodig?
Of begrijp ik het verkeerd, en zet je straks je GF2MX erin? Zo ja: GeForce 4 Ti4200 64MB is een goedkope keus, voor rond de €80. Iets duurder kom je bij de Radeon 9600 voor €120. Nog duurder bij de Radeon 9800 voor €290. Maar reken maar dat als je je videokaart bij zo'n man koopt hij hem 50% duurder maakt. ;) Maar jouw proc (willamette of northwood?) is ook bottleneck straks, dus heb je niets aan een snelle videokaart. Dus dan voor een simpele GF4 Ti4200 64MB (NIET 128MB) gaan, of je moet een keer een nieuwe PC overwegen. |
Ik heb net een ati radeon 9600 PRO (200 euro). Natuurlijk het liefste wilde ik een Radeon 9800 PRO (400 euro) maar dat vind ik zonde van mijn geld.
Ik ben heel tevreden met deze kaart. Ik heb pas bij 1 programma iets schokkende beelden ontdekt. Namelijk bij 3dmark03 bij de natuur scene van de demo. Maarja hiermee kan ik wel leven als ik gta3 max payne unreal op hoge resolutie goed kan spelen. |
ik ga inderdaad de GF2 in de server zetten, maar ik weet niet wat voor processor het is, en die vent maakt die kaart echt niet duurder hoor, alleen maar goedkoper, daar ken 'k hem goed genoeg voor ;)
|
misschien ist eerst beter om wat geheugenreepjes te halen, daar word ie al een stuk sneller van. En ik ben het met Enlightenment eens. de TI 4200 64 mb is een uitstekende kaart, ik heb 'm zelf ook. (hij is trouwens best snel voor de applicaties die tegenwoordig worden gedraaid op computers)
|
SuperS: heb je een Willamette of Northwood processor?
|
Citaat:
|
:P
Probeer eens AIDA32 (google). |
ik zou me een ATI RADEON PRO 9800 256MB kopen
|
Citaat:
Niet dus. |
Heeft net zoveel effect als dat je een 120gb 7200 rpm schijf en 2gb geheugen in een 386-pc zou zetten.. (een 386 kan toch tot 64gb geheugen aansturen of ben ik in de war met een Pentium 1) :cool:
|
'k heb trouwens een willamette cpu
|
Citaat:
|
Precies.
De Pentium 4 codenaam Willamette heeft een L2-cache van slechts 256kb. Dat is gewoon niet snel. Ik heb zelf als werkbak nog een P4-Willamette 1500 MHz staan, en die bencht vergelijkbaar met een AMD Athlon Thunderbird 1200. Het heeft dus weinig zin om een snelle videokaart te kopen. Zoals Enlightenment zegt, ga voor een Geforce4 Ti voor onder de honderd euro, of spaar je geld uit voor een beter moederbord/processor. |
j0,
Als je voor performance gaat moet je de Club3d Ati Radeon 9800 Pro kopen. Die heb ik ook. De snelste kaart op de markt op het moment (als je kijkt naar DirectX 9b performance). Niet alleen de beste kaart op de markt nu maar ook niet eens de duurste. De top kaart van Nvidia is duurder en presteert minder! Deze kaart kost rond de 360 euro op het moment. Kind Regards, NocturaL |
Citaat:
Citaat:
|
ja sommige mensen lezen niet eerst he :P die posten gelijk
en inderdaad neem gewoon lekker een TI4200 en ga sparen voor een upgrade ik ga hetzelfde doen dat bespaart een hoop geld want als je later een andere pc neemt (of upgrade) dan is die 9800 kaart stukke goedkoper |
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 13:54. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.