Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   ARTistiek (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Fotografie Vraagjes (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=609016)

Evelientjuh 24-09-2003 15:04

Fotografie Vraagjes
 
Ik ben voor ckv op school bezig met het onderwerp massacultuur, daar heb ik een boel leuke ideetjes voor maar bijna alle ideetjes draaien uit op foto's. Het gaat ook om kleding en omdat ik al wat modelfoto's hier heb gezien bedacht ik me om hier want informatie te vragen.

Ik wil dus vragen hoe ik het maken van zulke modelfoto's het beste kan aanpakken. Ik heb al een model (vriendin uit m'n klas). Ook heb ik kleding. Nu weet ik alleen niet wat voor achtergrond ik het beste kan gebruiken en 'hoe' ik het beste de foto's kan maken.

Weet iemand misschien goede sites die gaan over modelfotografie? Voor poses en plekken die goed zijn voor z'n fotos? (verwijs NIET naar google!)

Alvast bedankt!

dark_poetry 24-09-2003 15:23

Ik ken geen sites maar je zou op kleding sites kunnen kijken hoe mensen daar op de foto staan ofzo.
En als achtergrond een gordijn of gewoon ergens buiten ofzo. :confused:

Fishy 24-09-2003 15:41

volgens mij hebben we dezeflde boeken, wij beginnen alleen met hofcultuur

Evelientjuh 24-09-2003 15:46

Citaat:

fishy_NL schreef op 24-09-2003 @ 16:41:
volgens mij hebben we dezeflde boeken, wij beginnen alleen met hofcultuur
Ja kan wel. Ik zit ook in 5 havo nu. Vorig jaar begon ik met cultuur van de burgerij volgens mij... De bespiegeling?

PCRodent 26-09-2003 07:33

Als je thema massacultuur is zou ik wel voor een massa op de achtergrond zorgen. Denk aan de shots in films waar een massa mensen staat te wachten om over een New-Yorks zebrapad te mogen lopen en ineens beginnen te lopen.
Zet je onderwerp vooraan bij een druk zebrapad (wel eentje met stoplichten!) in een drukke stad, en schiet zoveel mogelijk terwijl en zodra de boel wandelt. Doe dit een paar keer (wel steeds wachten op genoeg mensen helaas), zoek er een leuke uit en accentueer je onderwerp met een halo of iets dergelijks. Lang haar en tegen de wind in lopen is ook leuk maar dan moet het weer meewerken. Zorg iig dat ze wel opvalt!
Of, zoek een druk plein, ga zelf in een hoog gebouw zitten en schiet terwijl ze nét even alleen staat, accentueer wel weer, want van heel hoog valt niemand individueel op tenzij je kleren heel extravagant zijn.
Of regel in de klas een 'tunneleffect', ga tussen twee rijen banken zitten, groot diafragma en schiet vanuit gehurkte houding terwijl ze loopt.
Of laat 'r voor een raam zitten dat uitkijkt op een drukke straat (wel begane grond!) en schiet met lange sluitertijd als er een menigte loopt.

Gewoon de eerste ideetjes die me te binnen schieten.... Ikzelf vind studiofoto's meestal statisch en saai, maar dat is een kwestie van persoonlijke smaak. En daarbij, het is CKV, daarbij gaat het vgsmij meer om de inzet en het idee dan om het resultaat.

Succes!


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 13:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.