![]() |
[foto's] Charleroi
Ik moet voor mijn toelatingsexamen grafiek & illustratie, naast een aantal tekeningen, ook een fotoreeks maken. Omdat ik daar niet goed in ben, wou ik graag weten wat jullie vinden van de foto's die ik gemaakt heb van Charleroi. Ik heb Charleroi als thema gekozen, omdat dit een totaal verloederde en deprimerende stad is. Ik wou die verloedering op foto proberen zetten. Deze foto's zijn getrokken in en nabij het stadscentrum.
Zwart-wit: http://users.pandora.be/isisdekoe/Depri.jpg http://users.pandora.be/isisdekoe/Stenen.jpg http://users.pandora.be/isisdekoe/Stoel.jpg http://users.pandora.be/isisdekoe/Restaurant.jpg http://users.pandora.be/isisdekoe/WCbrillen.jpg Kleur: http://users.pandora.be/isisdekoe/Ministere.jpg http://users.pandora.be/isisdekoe/IJzerdraad.jpg http://users.pandora.be/isisdekoe/Lek1.jpg http://users.pandora.be/isisdekoe/Wanhoop.jpg 't Is een kleine greep uit alle foto's die ik heb. Met de rest zal ik jullie niet lastigvallen :p Geargumenteerde kritiek is welkom :) |
Citaat:
|
Met name de eerste vind ik errug cool. Verzin er nu geen diep, nergens op slaand verhaal achter. Dit zegt al genoeg.
Van de andere vind ik het perspectief niet spannend genoeg. Ik ben geen deskundige, maar toch valt me dit op. Maarre keep it up (y) Ik ben fan |
Ok, het thema betreft de deprimerende en verloederde stad Charleroi. Met dit in het achterhoofd volgt hier onder mijn kritiek.
Wat opvalt is dat uit geen van de foto's echt verloedering spreekt. We zien een stapel tegels, een stoel in de bosjes, een lelijke voorgevel. Spreekt hier verloedering uit? Ja, maar niet meer dan bij een willekeurig andere plaats. Deze plaatjes kunnen overal geschoten zijn. Waar ligt niet een stoel in de berm? Waar is geen rotzooi in de stad? Je blijft als beschouwer achter met de vraag wat Charleroi zo meer deprimerend of verloederd maakt dan andere steden - waar dit soort taferelen zeker ook terug te vinden zijn. Twee van de foto's zijn wat compositie betreft sterker dan de anderen: de gehangene en Ministere des Finances. Maar ook hier geldt weer: waaruit spreekt hier de bedoelde verloedering. Bij de gehangene spreekt duidelijk depressie, maar waarom? We zien niet hoe deze tekening past in de omgeving. Bij Ministere des Finances overheerst duidelijk verloedering, maar we worden naar een groter probleem geleid: verval van de staat - en dus niet alleen van Charleroi. Een storend element is de wandelaar. Wat doet zij daar? Wat is haar functie in het beeld? Is het misschien een verwijzing naar het welvarende oranje noorden (;))? We weten het als beschouwer niet. Wat voor deze twee foto's geldt, geldt dus ook voor de rest van de foto's: het zijn losse beelden, zonder context, waardoor het doel - het laten zien van de deprimerende en verloederde omgeving van Charleroi - niet duidelijk wordt. |
Als het een serie is, maak dan alle foto's zwart wit. Dat is stap 1. Foto 2,3,7,8 zou ik weglaten, zie zijn saai. En idd, het thema moet wel in elke foto terug te vinden zijn. Verloedering is een thema ja, Charleroi is een onderwerp.
|
ik mis mensen :(
|
de zwartwitte vind ik erg mooi, vooral de eerste.
de 8e vind ik niet mooi, ik zie er niet echt wat in en hijs een beetje onduidelijk |
eerlijkgezegd vind ik de meeste foto's niet erg bijzonder, behalve die van het ministre des finances. Door de langslopende persoon komt er veel meer dynamiek in het beeld, zonder het evenwicht te verstoren. (je ogen worden a.h.w. van boven (de vlek) naar beneden geleid. Dat heeft geen enkele andere foto, die beweging.) De rest vind ik op de een of andere manier een beetje vervelend statisch.
|
Zoals al gezegd zou je het thema verloedering van Charleroi misschien wat duidelijker in beeld kunnen brengen. Ik zou bijvoorbeeld proberen naast detailopnames ook eens een paar foto's maken waar wat meer op staat. Dus bijvoorbeeld een straat, of een groep gebouwen. Dat soort dingen. Maar je bent wel op de goede weg. :)
|
De 'hangman', het Ministre Des Finances en de pop op de weg vind ik de mooiste foto's. De rest is wat nietszeggend of zelfs saai (stapel tegels, wc-brillen).
Wat het thema betreft is de foto van het Ministre Des Finances het beste. |
Heel erg bedankt voor de reacties. Mijn fotoreeks opnieuw beginnen laat ik achterwege (25 euro om naar Charleroi te gaan!), maar jullie kritiek kan mij wel helpen te kiezen welke foto's ik wel en welke ik niet kies. (Ik denk ook niet dat ze van mij verwachten dat ik echt een heel goede fotoreeks maak, aangezien ik geen richting met fotografie doe).
|
die eerste is behoorlijk tof!
|
het is een lantaarnpaal met een tekening erop..
|
Citaat:
|
ja erg grappig, maar wat ik bedoel te zeggen is dat de foto opzich niet tof is, het is een ontzettend saaie foto in de zin van saaie compositie en belichting etc. gewoon een registratie van iets, in dit geval die lantaarnpaal, die wel apart is.
|
Dat had ik wel begrepen hoor, mijn reactie was helemaal niet slecht bedoeld ;)
Ik ben trouwens geslaagd voor de toelatingsproef. :) Al zal dat wel meer aan mijn tekeningen liggen dan aan mijn foto's. |
die opgestrapelde stenen vindt ik totaal geen verloedering, de rest komt aardig in de buurt idd....
brrr en in die stad moet ik zaterdag weer het vliegtuig nemen :) haha |
ik heb er niet zo veel vertsand van maar ik vind die met dat mannetje op die lantaarnpaal erg mooi.. de rest vind ik niet zo bijzonder, het ziet er niet echt proffesioneel uit.. Maar ik heb ern iet geen vertsand van dus luister maar niet naar mij ;)
|
ik vind 4 7 en 8 niet geweldig, de rest vind ik wel leuk
|
Citaat:
|
1,4,6 en 9 zijn het beste.
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 20:46. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.