Hey.
Wij moesten van onze school de examenbundel bestellen van Engels. Dat heeft wel enorm geholpen, ook qua wat er van je verwacht word. Het grote verschil met VWO en HAVO is wel dat het meer wetenschappelijke teksten zijn. Maar als je je er goed geconcentreerd en er een beetje inzit is het goed te doen. Ik zou sowieso wel even naar een examen kijken, opzoeken op internet.
Tactiek met Engels: Als je een hele lange tekst heb die je niet zit zitten, kijk dan eerst hoeveel punten je ervoor kan krijgen. Als je vrij veel moet lezen voor iets waar je maar 4 punten voor kan halen, kan je je beter eerst focussen op wat anders. Verder is het het beste om alleen woorden op te zoeken die je belangrijk zijn, bijv woorden die vaak terugkomen of woorden in de vraag zelf. Dit laatste zodat je bewuste je antwoord kan kiezen.
Uhm wat nog meer. Ik zou ook na elke tekst even een minuutje pauze nemen om je even te herfocussen. Zodat je wat fitter aan de volgende tekst begint. Zo pik je meer op van de tekst als je hem leest.
Kijk tevens ook eerst even naar de vragen. Moet je wel de hele tekst lezen of vragen ze iets over een paar paragrafen. Zo kan je tijd verspillen voorkomen.
Verder is het gewoon ook logisch nadenken, niet teveel stressen. En bij elke akelige tekst gewoon denken dat ie enorm leuk is.
Succes