Oud 27-11-2011, 20:16
KleinePrinses
Avatar van KleinePrinses
KleinePrinses is offline
(Found by: Weheartit.com)

Mijn naam is Jenna en mijn leven is compleet hopeloos. De ergste bitch van de school is tegen me, mijn ouders gaan scheiden, Taylor Lautner is mijn vriendje niet, maar dat is nog niet eens het ergste. Het ergste begon begin dit jaar, door Zack...

''Wedden dat je dat niet durft?'' Zei Katinka. Ik keek haar fronsend aan. ''Tuurlijk durf ik dat wel, alleen moet ik de moed nog bij elkaar rapen.'' Ik ging zitten op een bankje dat op het bijna lege schoolplein stond.
Het was stikbenauwd buiten, niemand zat buiten in die hitte. Britt, de arrogantste meid van de hele school, die sinds kort een eigen tafel had gereseveerd, volgens zichzelf althans, zat aan de tafel in de kantine waar ze met de andere populaire typjes aan zat. Eén keer had ik geprobeerd bij het groepje te gaan zitten, maar dat was ook echt de eerste en laatste keer dat ik dat geprobeerd had. Ik was bij Britt en haar populaire groepje gaan zitten en had heel nonchalant gedaan. Katinka, Jim en Giel hadden nog geprobeerd mij daar weg te halen, maar dat was al te laat. Britt had verschrikkelijke opmerkingen (Waardoor ik bijna zelfmoordpogingen kreeg) geroepen waardoor ik nu nog uitgelachen word door bijne de hele school, en nee, ik overdrijf echt niet. Hoe wist zij trouwens dat ik nog met een konijnenknuffel slaap die ik toen ik klein was Otje genoemd heb? Ik was weer terug bij aarde. Zack liep voor mij lang. Zack was mijn vriendje, hij zat bij het populaire groepje van de school, waar hij bijna uitgestoten was doordat die met mij verkering nam. Een paar dagen geleden had Zack me mee gevraagd naar het bal. Natuurlijk zei ik ja, dit was als een sprookje voor mij. Met Zack naar het Schoolbal in een galajurk en hij in een pak. Wie wil dat nou niet? Vanavond zou mijn sprookje uitkomen.
Zack kwam naast me zitten en gaf me een kus. ''Alles goed, mop?''
''Zoals altijd, weer wel en weer niet.'' antwoordde ik kortaf. ''Heb je zin in vanavond? Met mij, naar het schoolbal'' Vroeg hij. ''Tuurlijk heb ik daar zin in, maak je je daar zorgen om?'' Zei ik terwijl ik aan het lipje van mijn blikje cola friemelde. ''Nee, hoezo?'' vroeg Zack.
''Oh, nee gewoon'' zei ik en ik nam snel een slok van mijn frisdrank. Zack stond op en gaf me een knuffel. ''Dag mooi prinsesje van me, ik ben vanavond bij je om 8 uur, zorg je dat je klaar staat?'' Vroeg hij. ''Ja, ik sta klaar als je er bent, let niet op m'n ouders ze zullen wel weer veel foto's willen maken van hoe we vertrekken'' Zei ik terwijl ik hem een kusje terug gaf. Zack lachte en liep weg naar z'n Audi Cabrio en stapte in. Toeterend reed die weg.

______________________________________________________________________ ____

[To be continued...]

Laatst gewijzigd op 28-11-2011 om 19:43.
Met citaat reageren
Advertentie
Oud 28-11-2011, 14:58
flyaway
Avatar van flyaway
flyaway is offline
Goed begin! Hier en daar kan de taal wat beter, maar het verhaal zou zo in een boek kunnen staan. Ik hoop dat je snel het volgende deel post.
Met citaat reageren
Oud 28-11-2011, 15:36
KleinePrinses
Avatar van KleinePrinses
KleinePrinses is offline
Hee hee! Bedankt voor je compliment. Zou je me tips kunnen geven hoe ik de taal iets kan verbeteren? Dan heb ik er gelijk wat aan!

Ik post het volgende deel zo snel mogelijk zodra ik klaar ben met m'n huiswerk!

Liefs, Moos!
Met citaat reageren
Oud 28-11-2011, 15:59
KleinePrinses
Avatar van KleinePrinses
KleinePrinses is offline
'Jenna, Zack is er!'' Riep Jenna's moeder naar boven. 'Ik ben bijna klaar!' riep ik terwijl ik een zoveelste poging waagde om mijn voet in de van-mijn-moeder-zijnde hak te krijgen. Eindelijk. Het lukte. Ik liep nog een laatste keer naar de spiegel en keek er in. Vol zelfvertrouwen keek ik naar mezelf en zei ik hardop: 'Dit wordt de mooiste avond van mijn leven.' Ik liep de trap af naar beneden waar Zack en mijn moeder aan het wachten waren. 'Wie is die mooie meid daar?' Zei m'n moeder. 'Ma-ham...' zuchtte ik. Waarom kon mijn moedernou nooit eens normaal doen als er iemand bij was. Trouwens, als er niemand bij was deed ze ook zo, hoor. Ik stond naast Zack en mama nam een foto, dat had ik dus al verwacht, dat ze foto's zou gaan maken. Ik gaf m'n moeder snel een knuffel en liep gevolgd door Zack naar Zack zijn auto. Hij opende het portier voor me. Ik stapte in en we reden weg. M'n moeder stond zwaaiend in de deuropening terwijl wij wegreden naar het Bal. Zack had heel de rit nog geen woord uitgebracht.'
'Is er iets, Zack?' Vroeg ik terwijl ik 'm aankeek. 'Hm, nee. Hoezo?' Antwoordde hij. 'Oh, je ziet er zo gespannen uit' zei ik en ik zette om de stiltes onderweg maar een beetje leuk te houden de radio aan.

Zack reed de auto het parkeerterrein van de school op. Je hoorde de muziek buiten hard bonken. We stapten uit en liepen richting de trap die bij de ingang uitkwam. Het was zo mooi, zo onder de sterenhemel. Zo samen, met de muziek op de achtergrond, het was dan wel geen romantische muziek, maar het was fantastisch. Ik keek Zack aan, onze hoofden kwamen langzaam naar elkaar toe, ik sloot m'n ogen om bijna z'n lippen te raken. 'Jenna! Kom mee!' Riep Katinka en ze trok me mee de school in. Ik keek Zack droevig aan, maar we verdwenen al op de dansvloer. 'Nee, ik wil nog nog niet dansen' Zei ik tegen Katinka terwijl ik naar Giel en Jim liep die in een hoekje zaten.
'He, Jen. Alles goed?' Vroeg Giel. 'Nee,bijna zoende ikmet Zack tot dat Katinka me mee naar binnen trok.' , 'Ik ga wel even met 'm praten' Bood Jim aan. 'Dat is lief van je, maar dat hoeft niet. Hij begrijpt het vast wel.'' Zei ik terwijl ik naast giel ging zitten.

Laatst gewijzigd op 28-11-2011 om 19:52.
Met citaat reageren
Oud 28-11-2011, 18:15
flyaway
Avatar van flyaway
flyaway is offline
Gaat goed! Ik zie dat je de hoofdpersoon een echte persoonlijkheid geeft. Een verhaal wordt vaak gevormd door een persoonlijkheidsverandering, en ik hoop als lezer echt dat ze wat meer zelfvertrouwen gaat ontwikkelen en zich niet zo door anderen laat beinvloeden.

(zo meer)
Met citaat reageren
Oud 28-11-2011, 18:53
flyaway
Avatar van flyaway
flyaway is offline
Deel 1

De moed bij elkaar nemen --> De moed bij elkaar rapen

Van heel de school = spreektaal --> De hele school

Gereseveerd --> Gereserveerd

Deze zin heeft wat komma's nodig: "Britt, de arrogantste meid van heel de school die sinds kort een eigen tafel had 'gereseveerd' zat aan de tafel in de kantine waar ze met de andere 'populaire' typjes aan zat." --> Britt, de arrogantste meid van de hele school, die sinds kort een eigen tafel had 'gereserveerd', zat aan de tafel in de kantine waar ze met de andere 'populaire' typjes aan zat.
Waarom staan er aanhalingstekens rond het woord 'populaire'?

Dit is ook spreektaal: "Één keer had ik geprobeerd erbij te komen," en op Een hoeft er alleen een streepje op de kleine e: Eén. In boeken worden dingen meer uitgeschreven, je vertelt dus in completere zinnen dan je zou doen in een gesprek. "Een keer had ik geprobeerd om bij het groepje te gaan zitten", bijvoorbeeld.

Deze woordvolgorde is ook spreektaal, het is netter als je 'er' verplaatst. "Katinka, Jim en Giel hadden me nog proberen er weg te halen, maar dat was te laat." --> Hadden nog geprobeerd om mij daar weg te halen.

"Britt had verschrikkelijke opmerkingen (Waardoor je bijna zelfmoordpogingen kreeg) geroepen waardoor ik nu nog uitgelachen wordt door heel de school, en ik overdrijf niet." 'Waardoor' moet met een kleine letter, en in plaats van 'je' zou ik 'ik' gebruiken, dus 'waardoor ik bijna zelfmoordneigen zou krijgen' bijvoorbeeld.
Tussen twee werkwoorden komt bijna altijd een komma, dus na 'geroepen' komt een komma omdat er later in de zin 'uitgelachen' staat. Verder staat er een dt-fout, 'ik word uitgelachen' dus is het ook 'waardoor ik nu nog uitgelachen word'.

"Ik was weer terug bij aard, voor me liep Zack langs. Zack was mijn vriendje, hij zat bij het populaire groepje van Britt, waar die bijna uitgestoten was doordat die met mij verkering kreeg."
Wat bedoel je met 'terug bij aard'? Terug op aarde, terug bij bewustzijn, terug uit dromenland?
"Voor me liep Zack langs" is geen goed Nederlands. --> "Zack liep voor me langs."
"Waar die bijna uitgestoten was" is spreektaal, 'die' --> 'hij'. Dit geldt ook voor de 'dit' in het tweede deel van de zin.

"Zoals altijd, weer wel en weer niet.'' Antwoordde ik kortaf.
-->
''Zoals altijd, weer wel en weer niet,'' antwoordde ik kortaf.

"Zei ik terwijk ik was aan het lipje van mijn blikje cola friemelde" --> terwijl ik wat.

''Zoals altijd, weer wel en weer niet.'' Antwoordde ik kortaf. ''Heb je zin in vanavond? Met mij, naar het schoolbal'' Vroeg hij. ''Tuurlijk heb ik daar zin in, maak je je daar zorgen om?'' Zei ik terwijk ik was aan het lipje van mijn blikje cola friemelde. ''Nee, hoezo?''
Het is in dit stukje niet gelijk duidelijk wie wat precies zegt.


Probeer dus minder spreektaal te gebruiken. De inhoud van het verhaal is goed, maar de grammatica kan beter.

Laatst gewijzigd op 28-11-2011 om 19:02.
Met citaat reageren
Oud 28-11-2011, 19:36
KleinePrinses
Avatar van KleinePrinses
KleinePrinses is offline
Oke, Bedankt! Ik zou het gelijk even verbeteren! Hier heb ik nou echt wat aan. Dankjewel!
Met citaat reageren
Oud 29-11-2011, 14:27
KleinePrinses
Avatar van KleinePrinses
KleinePrinses is offline
Ik stond voor de spiegel in het damestoilet van school. Ik voelde me niet goed, ik weet niet precies wat er gebeurd is, ik kan me alleen nog herinneren dat Britt me een drankje aangeboden had. Wat een grote sufferd ben ik ook om dat drankje aan te nemen. Wie weet zat er drugs in, of zelfs nog iets ergers. Mijn hart bonste in mijn keel. Wat als ik straks flauw zou vallen? Of nog erger, dood zou gaan! Niemand zou weten dat Britt dit geflikt had, m'n moeder zou vast denken dat ik aan het comazuipen was. Wat maakt het uit, de enigste die om me geven zijn toch m'n vrienden, Katinka, Zack, Giel en Jim. Wat is dat ook eigenlijk belachelijk, de hele school haat me. Ben ik dan lonely of niet? Dus wel. Het zijn dan wel uitermate goede vrienden van me, maar alsnog. Ik vraag me af hoe dat er voor andere mensen uitziet, zou ik er daar ook zo alleen voor uitzien? Dat zal toch niet? En als dat wel zo is, wat maakt mij dat dan uit. Nouja, dat durf ik wel te denken, maar eigenlijk maakt mij dat heel veel uit. Mijn oude mentor had me wel eens naar een faalangsttraining gestuurd. God, wat was ik boos geworden. Ik? Onzeker? Hoe durven ze zo over mij te denken? Al gaf ik het niet toe, maar wist ik diep in mijn hart toch wel dat ze gelijk hadden.
Ik liep weer de damestoilet uit. Ik kwam Zack tegen. 'Gaat het weer, mop?' Vroeg hij terwijl hij door mijn haren streek. 'Hm, een beetje, ik vermoed dat Britt wat in m'n drankje heeft gedaan' Antwoordde ik. ''Britt? Natuurlijk niet, gekkie. Die zou zoiets nooit doen! Hoe durf je dat nou over haar te denken?' Zei Zack op een aparte toon. Ik liep weg naar Giel en Jim. Hier had ik dus al helemaal geen zin in, als ik het over Britt had en iets negatiefs over haar zei nam Zack het altijd voor haar op. Waarom niet voor mij? Ik ben tenslotte zijn vriendinnetje.

'Hee, Jen. Gaat het weer?' Vroeg Jim. 'Hoe weten jullie dat?' Vroeg ik met grote ogen. 'Hm, zowat alle mensen hier weten het al onderhand' Antwoordde hij. 'Wat!? Hoe dat...' Schreeuwde ik. Ik wou hier zo snel mogelijk weg. Ik draaide me om en liep door de gang, de trap op, naar boven naar de kluisjes. Daar liet ik me op de grond zakken. Het was niet dat ik me zo verschrikkelijk voelde doordat heel de school het weet, maar straks vertelt Zack ook nog aan Britt dat ik haar verdenk! Dan weet binnen no-time de hele school het. Dit is de verschrikkelijkste avond van mijn leven. En dan Zack, hij neemt het altijd voor Britt op. Heeft hij soms een relatie met haar...?
Met citaat reageren
Oud 29-11-2011, 16:27
KleinePrinses
Avatar van KleinePrinses
KleinePrinses is offline
De volgende morgen werd ik wakker. Het was eindelijk vakantie. De zon scheen door mijn raam. Ik vond het altijd zo fijn om in het zonnetje wakker te worden, dan had ik gelijk een goed humeur. Ik bleef nog zo'n tien minuten te liggen. Toen besloot ik maar om te gaan eten. Het was 11:15 toen ik naar beneden ging. Mama was weg, die zal wel met haar vriendinnen naar de winkel zijn. Zoals elke zaterdag, dus ook in de vakantie vreesde ik.
Ik bakte een eitje en at hem op. Ik ging ik snel naar boven en ik klede me om. Het maakte me niet uit, wat ik aan had. Ik zou vandaag waarschijnlijk toch niemand tegenkomen aangezien ik van plan was thuis te blijven. Dat kon natuurlijk altijd nog veranderen, maar dat zie ik tegen die tijd wel weer.
Ik ging weer naar beneden en pakte de laptop uit de kast. Ik besloot in de tuin te gaan zitten. Een paar vogels die in de tuin op het bankje zaten vlogen geschrokken weg. Die vogels zijn zo vrij als een vogel, daar komt dat gezegde dus vandaan: Zo vrij als een vogel zijn.
Ik zocht Zack's Facebook account op en scrolde naar zijn berichten.

Britt van Zanten: 25-11-11 12:09
Hee (l), alles goed? Zullen we snel weer eens afspreken? Houvanjou! xx

Britt van Zanten: 27-11-11 00:03
Haha, Jenna gelooft echt dat jullie serieuze verkering hebben, wtf. xx hvj.

Britt van Zanten: 29-11-11 11:02
Ik zie je vanavond in de kroeg, 9 uur. doeg lief! xx

' Dit ga je me niet menen, Zack' Fluisterde ik en ik gooide me laptop dicht.
Met citaat reageren
Oud 29-11-2011, 16:37
art4live
Avatar van art4live
art4live is offline
Ik vind het al aardig goed hoor
__________________
Een relatie is net een liedje. Elk liedje heeft een eind en elk liedje heeft een begin... Ik denk dat ik maar eens een hit ga maken
Met citaat reageren
Oud 29-11-2011, 18:06
KleinePrinses
Avatar van KleinePrinses
KleinePrinses is offline
Dankjewel!
Met citaat reageren
Oud 30-11-2011, 12:54
flyaway
Avatar van flyaway
flyaway is offline
Je wisselt verleden tijd en tegenwoordige tijd met elkaar af, kies er 1 en blijf daarbij

Verder lijkt het me een beetje vreemd dat britt openbaar op facebook zulke dingen zou zetten, maar niet onmogelijk.
Verder is het me niet duidelijk wat de hele school nou precies weet, is dat de bedoeling?

Klede - kleedde

Ik zie dat je met de kritiek gewerkt hebt, goed bezig
Met citaat reageren
Oud 30-11-2011, 18:48
KleinePrinses
Avatar van KleinePrinses
KleinePrinses is offline
Dit is zwak. Als hij echt van mij hield, zou hij mij dit nooit aandoen, maar hij is bang om mij te verliezen en ik, ja ik hem ook, maar heb ik hem wel ooit gehad?
Ik kan niet verder met hem op deze manier, maar ik voel me verlamd door het verdriet en de pijn dat ik mijn liefde voor hem nu toch moet opgeven. Dit wil ik niet.

Ik wil niet praten hoe nu verder of waar ik mee kan omgaan en of ik contact wil ofzo. Ik wil gewoon weg nu hier vandaan, weg van hem, weg van iedereen. Geen pijn meer voelen die hij me heeft bezorgd.

Sinds nu voel ik boosheid opborrelen en wil ik het uitschreeuwen. De eerste tranen biggelen over mijn wangen. Ik dacht dat ik die al kwijt was bij andere jongens. Ik zou graag willen dat de tijd even stil stond, dat ik even op adem kon komen, om me te beseffen dat ik nauwelijks iets heb verloren en dat ik nog steeds mijn droom kan waarmaken. De prins op het witte paard vinden. Mijn verstand weet het, maar mijn hart wil even niet. Laat me maar een paar dagen slapen en maak me wakker om iets leuks samen te doen.

Laat de tijd maar even stil staan, zodat ik weer op adem kan komen.
Met citaat reageren
Oud 30-11-2011, 21:25
art4live
Avatar van art4live
art4live is offline
... Dat is prachtig en ik kan me er heel goed in verplaatsen... echt heel mooi
__________________
Een relatie is net een liedje. Elk liedje heeft een eind en elk liedje heeft een begin... Ik denk dat ik maar eens een hit ga maken
Met citaat reageren
Oud 01-12-2011, 22:44
art4live
Avatar van art4live
art4live is offline
komt er nog een vervolg?
__________________
Een relatie is net een liedje. Elk liedje heeft een eind en elk liedje heeft een begin... Ik denk dat ik maar eens een hit ga maken
Met citaat reageren
Oud 05-12-2011, 17:39
Telesmurf
Avatar van Telesmurf
Telesmurf is offline
Mooi! Komt er nog een vervolg?
Met citaat reageren
Oud 06-12-2011, 20:02
KleinePrinses
Avatar van KleinePrinses
KleinePrinses is offline
Beste lezers, ik heb het de laatste tijd erg druk dus kan het nog een poos duren voordat er een nieuw stuk staat, Excuses. Ik zal proberen zo snel mogelijk een nieuw stuk te plaatsen.
Met citaat reageren
Oud 07-12-2011, 13:05
art4live
Avatar van art4live
art4live is offline
Aah dus je houd ons nog even in spanning?
__________________
Een relatie is net een liedje. Elk liedje heeft een eind en elk liedje heeft een begin... Ik denk dat ik maar eens een hit ga maken
Met citaat reageren
Oud 12-12-2011, 15:34
Telesmurf
Avatar van Telesmurf
Telesmurf is offline
Ik vrees dat ze gestopt is met schrijven...
Met citaat reageren
Oud 13-12-2011, 08:40
art4live
Avatar van art4live
art4live is offline
aaaw
__________________
Een relatie is net een liedje. Elk liedje heeft een eind en elk liedje heeft een begin... Ik denk dat ik maar eens een hit ga maken
Met citaat reageren
Oud 20-03-2012, 16:40
KleinePrinses
Avatar van KleinePrinses
KleinePrinses is offline
Hoi lezers!

Mijn zus heeft dit (deel van het) verhaal geschreven maar zij is zelf niet meer actief op scholieren.com en daarom zit ik op haar account die ik met toestemming van haar mocht overnemen. Ik ben helaas niet zo'n goede schrijver als zij dus begin ik daar maar niet aan!

Liefs. x
Met citaat reageren
Advertentie
Reageren

Topictools Zoek in deze topic
Zoek in deze topic:

Geavanceerd zoeken

Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe topics starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Spring naar

Soortgelijke topics
Forum Topic Reacties Laatste bericht
Verhalen & Gedichten [Leesclub] Poll Oktober
flyaway
16 08-10-2011 09:53
Verhalen & Gedichten Jenna en de DrakenDoders
lunaaah
2 11-11-2010 07:44
Verhalen & Gedichten begin verhaal
lunaaah
0 10-10-2010 22:20
Seksualiteit pornofilm-advies
JJ13
76 05-07-2007 17:48
Verhalen & Gedichten [verhaal] Deliciously Finished
Bowser
0 08-07-2005 07:37
ARTistiek Star Wars boeken!!!
JediJoel
10 27-01-2002 12:32


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 07:24.