er zal toch wel wát aan je lichaam aan het groeien zijn, anders krijg je geen striae. En je krijgt ze niet alleen van dik worden, spierontwikkeling kan ook verantwoordelijk zijn voor de plekken op je heupen.
Een troost: nu zijn zo nog paars, maar over een jaar worden ze wit en dan zie je ze haast niet meer. Heb heb ze ook in m'n zij en op m'n benen maar je ziet ze echt amper.
Of het echt helpt weet ik niet, maar er wordt nog wel eens aangeraden de plekken in te smeren met creme. En dat hoeft echt geen speciale dure littekencreme te zijn, want het gaat om de masserende beweging van het smeren. Als je dat elke dag doet, schijnt het te voorkomen dat ze erger worden terwijl je verder groeit (en uiteraard zijn er ook mensen die beweren dat ze ervan weggaan). Echt wetenschappelijk bewijs is er niet (dit vinden wetenschappers lang niet zo boeiend als het genezen van aids

) maar je kan het proberen!