Wat zijn je studieplannen? Misschien valt het te combineren? Er zijn ook mensen die bijvoorbeeld Archeologie studeren en dan ook de colleges Latijn meedoen. Als je een totaal andere studierichting opgaat, wordt dat misschien wel lastig. Het ligt ook aan de universiteit waar je heen wilt.
Anyway, dit is misschien niet heel meest hulpvolle antwoord, maar wat ik wil zeggen: Misschien is het toch met je studie te combineren als minor?
En anders zijn er genoeg boeken in het Latijn te krijgen waar ook een werkvertaling bij zit, zodat je kunt blijven vertalen. Soms zit er zelfs in het boek al een vertaling bij, zodat je jouw vertaling daarmee kunt vergelijken. (Niet dat die werkvertalingen altijd even goed zijn, helaas

)Maarja, dat is wel heel erg op jezelf en je hebt niemand die je erbij helpt als dat nodig is.
Bekijk zelf wat je het prettigst lijkt, en als je er niet uitkomt, heb je toch een mooie basis Latijn en dat is al meer dan de gemiddelde Nederlander heeft.