Registreer FAQ Berichten van vandaag


Ga terug   Scholieren.com forum / Kunst & Cultuur / Verhalen & Gedichten
Reageren
 
Topictools Zoek in deze topic
Oud 26-06-2006, 23:05
Gagne
Gagne is offline
Nog zie ik het voor me, de dag de week het jaar
mijn moeder met mijn zusjes voor de haard
Zachtjes zingend, verlerend te beminnen


Hun gebreken glijden langzaam weg
als plankton door de mazen in een net
En met hen die blijven voortbestaan
is het niet het afscheid dat valt zwaar
maar het langzaam missen van een leven;
dag na dag en jaar na jaar

Tot de dag van morgen als een boegbeeld
voor me staat en waar ik mijn armen dan
Omheenwilslaan
is het woord niet

Tot dromen van wie ze waren doen beseffen
dat hun afwezigheid als een tijdbom
mijn noodlot aftikt, voor mij uit
Met citaat reageren
Advertentie
Oud 27-06-2006, 16:27
Reem
Avatar van Reem
Reem is offline
Aan de ene kant raakt dit gedicht me, aan de andere kant ben ik er eigenlijk nog niet helemaal uit waar het over gaat. Over zusjes en een moeder die de ik-persoon is kwijtgeraakt? En waarom dan? Nu is het natuurlijk wel goed dat de dichter bepaalde vragen van de lezer onbeantwoord laat, maar misschien had je nog iets meer kunnen geven - of lees ik gewoon niet goed genoeg. Door de laatste strofe krijg ik een beetje het idee dat het over een ziekte gaat waar zowel je moeder als zusjes aan gestorven zijn, en dat jou hetzelfde lot te wachten staat. Maar waarom dan het 'verlerend te beminnen' in de eerste strofe?
Verder vind ik je gedicht eigenlijk gewoon heel mooi. Het leest heerlijk en met name de derde strofe vind ik treffend.
__________________
et je ne compte pas mes jours.
Met citaat reageren
Oud 27-06-2006, 18:21
Porcelain
Avatar van Porcelain
Porcelain is offline
Ik vind het prachtig. Wel zou ik zeker van 'is het niet het afscheid dat valt zwaar' veranderen in gewoon 'is het niet het afscheid dat zwaar valt'. De rijm valt dan misschien niet zo op, maar ik vind het toch mooi subtiel en bovendien heb ik dan niet het idee dat het scheef nederlands is.
De derde strofe vind ik het mooiste, echt heel prachtig, die zou ik boven mijn bed willen hangen.

Commmplimenten.
Met citaat reageren
Oud 27-06-2006, 22:31
Gagne
Gagne is offline
Dankjulliewel voor de complimenten!
Het gedicht is niet geschreven over doodgaan, maar over verdwijnen, over iemand missen maar dan niet in de zin dat iemand dood is maar dat je diegene gewoon nooit meer ziet. Op een gegeven moment hou je dan alleen nog goede herinneringen aan iemand over, de slechte dingen vergeet je.

En dat zinnetje in de tweede strofe is inderdaad nogal skeef nederlands, maar als ik het verander dan klopt het geheel niet meer. Op de manier hoe ik 'm lees dan.

Maar nogmaals bedankt voor de reacties
Met citaat reageren
Advertentie
Reageren


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe topics starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Spring naar

Soortgelijke topics
Forum Topic Reacties Laatste bericht
Verkeer & Vervoer En rejse till København H af deadlock met de trein
Verwijderd
21 15-10-2007 12:45


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 13:46.