Registreer FAQ Berichten van vandaag


Ga terug   Scholieren.com forum / Algemeen / Eten & Drinken
Reageren
 
Topictools Zoek in deze topic
Oud 06-08-2008, 14:59
Vogelvrij
Avatar van Vogelvrij
Vogelvrij is offline
Voor het gemak ga ik er even vanuit dat er niet eerder zo'n topic is geweest, kon die in elk geval niet vinden met de zoekfunctie


Wat hebben jullie voor kookstijl? Daarmee bedoel ik: kook jij altijd volgens een recept of klooi je maar wat aan, ruim je alles meteen op wat je hebt gebruikt of ziet het er naderhand uit alsof er een bom is ontploft, kook je heel snel of juist heel langzaam, doe je nog allerlei andere dingen terwijl je aan het koken bent of is echt al je aandacht daarbij gericht...?

TS begint: Ik kook zelf nogal langzaam. Dat komt omdat ik sowieso niet een van de snelsten ben, maar ik snijd ook nog eens alles in ontzettend kleine stukjes, hoe kleiner hoe beter. Als ik vlees en/ of groenten bak, doe ik dat op een heel laag vuur, omdat ik anders bang ben dat het aan zal branden. Zodra dingen gaan sissen of zo, zet ik het snel weer lager. En ik roer vaak ook de hele tijd, zodat het niet aan kan branden.
Verder gebruik ik eigenlijk nooit recepten, behalve dan als je zo'n pakje koopt, dan volg ik daar wel min of meer de aanwijzingen van, hoewel ik het vaak met andere ingrediënten maak. Ik kook meestal sowieso niet echt ingewikkeld, omdat het anders helemaal urenlang gaat duren en ik er niet van houd om mijn aandacht tussen verschillende pannen te verdelen.
__________________
Het werkelijke leven is een veel oppervlakkiger gedoe dan men zichzelf bekennen wil. (T. Thijssen)
Met citaat reageren
Advertentie
Oud 06-08-2008, 18:17
Balance
Avatar van Balance
Balance is offline
Koken doe ik meestal met tv of radio op de achtergrond.
Ik kook meestal recepten, of van die standaard gerechten die eigenlijk ook op recept zijn maar waar je het receptje niet van naast je fornuis hebt liggen
Ik ben nogal van het plannen met koken. Kijk van te voren wanneer ik wat moet doen en zorg dat alles tegelijkertijd klaar is. Na en tijdens het koken ruim ik al vrij veel op, dan hoef ik dat niet te doen na het eten.
__________________
Ik ga links want ik moet rechts. En we gaan nog niet naar huis.
Met citaat reageren
Oud 06-08-2008, 18:31
WolterB
Avatar van WolterB
WolterB is offline
leuk topic

Als het geen vakantie is begin ik meestal om dezelfde tijd met boodschappen doen voor het koken. Dan is het in de supermarkt verzinnen wat we gaan eten.
Ik volg bijna nooit het recept wat op het pakje staat. Meestal doe ik er wel een gezonde hoeveelheid groente bij en niet de paar gram die gedroogd erbij zit. Ik houd er van om te variëren met groentes en verschillende combinaties uit te proberen.

De laatste tijd maak ik ook mijn sauzen veel meer zelf. De standaarddingen die in pakjes zitten versterken met eigen kruiden of een saus helemaal vanaf het begin zelf maken. We hebben ook een hele uitgebreide voorraad kruiden (vers, uit potje, etc.) zodat het eten eigenlijk elke keer weer anders smaakt.

Tijdens het koken staat soms de tv aan en soms een cd, ligt er maar net aan of ik alleen kook of met iemand anders.

Meestal duurt het vanaf het moment van boodschappen doen totdat het eten klaar is zo'n anderhalf uur en is alles tegeljik klaar. Na een paar jaar koken lukt het plannen goed, maar ik neem er ook alle tijd voor. Dingen aan laten branden gebeurt me dan ook zelden tot nooit

En darbij vind ik het heerlijk om te koken en ermee te expeimenteren <3
__________________
Als je geen doel hebt, kan je ook de weg niet kwijt zijn.
A wise man once told me: There are many endings, but the right one is the one you choose.
Met citaat reageren
Oud 07-08-2008, 10:33
Verwijderd
Zijn jullie ook eigenwijs in de keuken? Ik heb een vriend en als je daar samen mee kookt mag je alleen groente snijden ofzo. De rest wil hij doen. Als hij bij mij langskomt en ik ben aan het koken, gaat ie net zolang om je heen hangen tot hij het mag doen (het koken dan). Het is echt hilarisch maar die staat zijn pollepel niet zo graag af dus.

Ik kook graag gemakkelijk. Uit een pakje (Knorr wereldgerechten ofzo) en ik ben heel slecht in experimenteren dus ik volg ook altijd het pakje. Ik maak wel heel lekkere napolitaanse pastasaus zonder recept maar dat is het ook wel. Toen ik nog in mn huis woonde kookte ik altijd met muziek aan maar nu doe ik dat niet meer want daar hebben mijn huisgenoten last van. Maar goed, in je eentje duurt het toch niet zo lang.
Met citaat reageren
Oud 07-08-2008, 10:44
xxChange
Avatar van xxChange
xxChange is offline
Mijn kookstijl: neem alles wat je lekker vindt/lijkt en gooi het bij elkaar
Zo kom je tot best interessante combinaties die ook écht lekker zijn, zoals ommelet met appel! <3 appel en pindasaus is trouwens ook erg lekker. Of je boterham beleggen met appel en pindakaas...
Verder ben ik ook best eigenwijs en doe ik alles het liefst zelf als ik dan ga koken. En netjes . Zodra ik de tijd heb ruim ik alles weer op en voordat ik ga koken moet alles ook weg zijn, keuken moet helemaal vrij zijn. Ik kook alleen wel erg langzaam en doe vaak nogal druk, zoals heel veel van die chefs op tv, alleen kan ik niet zo goed koken!
Ik kan wel heeeeeel goed pannenkoeken bakken!
Met citaat reageren
Oud 07-08-2008, 15:31
Verwijderd
Ik vind koken niet zo interessant, dus ik doe het zo snel mogelijk en het liefst doe ik intussen ook nog allemaal andere dingen. Ren intussen heen en weer naar mijn kamer en laat daardoor dingen aanbranden enzo. Ik kan niet zo goed tegen tussen rommel koken, maar aangezien het in mijn studentenhuis altijd een puinzooi is/was op het aanrecht heb ik me daar maar overheengezet. Ik ben slecht in zelf dingen samenstellen dus het zijn meestal pakjes of makkelijke dingen.
Mijn vriend is ook zo eigenwijs en dan mag ik ook nergens aankomen en moet het op zijn manier. Maar hij kan opzich ook wel beter koken.
Oh en ik snoep altijd uit alle pannen.
Met citaat reageren
Oud 07-08-2008, 15:58
Sinqi
Avatar van Sinqi
Sinqi is offline
Citaat:
Zijn jullie ook eigenwijs in de keuken? Ik heb een vriend en als je daar samen mee kookt mag je alleen groente snijden ofzo. De rest wil hij doen. Als hij bij mij langskomt en ik ben aan het koken, gaat ie net zolang om je heen hangen tot hij het mag doen (het koken dan). Het is echt hilarisch maar die staat zijn pollepel niet zo graag af dus.
Zo ben ik ook in de keuken. Alles moet op mijn manier en ik duld geen tegenspraak. Voorbereidingen (zoals het snijden van groente) doe ik dan ook 't liefst zelf. Ook als ik bij vrienden ben moet ik moeite doen om me niet teveel te bemoeien. Maar 't komt vaak genoeg voor dat ik uitendelijk alleen in de keuken sta. Zij vinden 't allemaal best, zolang ik de keuken niet laat afbranden. Als mijn vriend gaat koken moet ik echt niet in de keuken komen omdat ik me dan groen en geel ga ergeren. Wat hij dan kookt komt er dan wel goed uit, maar ik ben nou eenmaal enorme control-freak.
Met citaat reageren
Oud 07-08-2008, 18:51
Vogelvrij
Avatar van Vogelvrij
Vogelvrij is offline
Ik vind het ook vervelend om te zien als andere mensen koken, dan wil ik me ermee bemoeien en het vuur lager draaien en dingen kleiner snijden en zo. Maar als ik er niet bij ben en ze schotelen het me gewoon voor, smaakt het gewoon oké En boodschappen doen stel ik meestal zo lang mogelijk uit, daar heb ik nu echt een hekel aan.
__________________
Het werkelijke leven is een veel oppervlakkiger gedoe dan men zichzelf bekennen wil. (T. Thijssen)
Met citaat reageren
Oud 07-08-2008, 18:59
Verwijderd
Ik kook gewoon puur op gevoel, en dat gevoel is meestal goed, want ik maak eigenlijk nooit iets dat echt niet te eten is. Ik verzin zelf gewoon combinaties van dingen waar ik zin in heb enzo. Koken van recepten doe ik nooit. Ik kook op zich vrij snel. En ook wel praktisch, schijnt, want mijn huisgenoot stond ervan te kijken hoe ik al het eten in de verschillende pannen toch zo goed tegelijk gaar kon krijgen. WTF, dat doe ik dus niet echt bewust ofzo.
Met citaat reageren
Oud 07-08-2008, 20:20
Balance
Avatar van Balance
Balance is offline
Citaat:
Zijn jullie ook eigenwijs in de keuken? Ik heb een vriend en als je daar samen mee kookt mag je alleen groente snijden ofzo. De rest wil hij doen. Als hij bij mij langskomt en ik ben aan het koken, gaat ie net zolang om je heen hangen tot hij het mag doen (het koken dan). Het is echt hilarisch maar die staat zijn pollepel niet zo graag af dus.
Als ik kook moeten anderen zich er niet mee bemoeien.
Als anderen koken, moet ik me er niet mee bemoeien.
Tenzij we samen koken of iemand de ander vraagt mee te helpen, vind ik dat je je er dus niet mee moet bemoeien
__________________
Ik ga links want ik moet rechts. En we gaan nog niet naar huis.
Met citaat reageren
Oud 08-08-2008, 10:51
Missy1234567890
Avatar van Missy1234567890
Missy1234567890 is offline
Als ik bij m'n vriend ben, vind ik het meestal wel leuk om iets volgens een recept te maken of om een aantal recepten door elkaar te gooien en nieuwe dingen uit te proberen enzo. Het liefst kook ik ook alleen, maar hij wil mij vaak helpen (vanuit zijn perspectief logisch, want hij houdt niet van koken en denkt 'met z'n tweeën zijn we eerder klaar'), maar ik vind koken juist heel leuk, dus af en toe jaag ik hem de keuken uit. Als hij helpt, zeg ik wel constant wat hij moet doen of draai ik het gas van de pan waarin hij staat te roeren zachter en moeten veel dingen op mijn manier

Toen ik nog op kamers woonde, wilde ik niet zo lang in de keuken staan en maakte ik vaak simpelere dingen. Wel veel groente, want ik ben een groente- en gezondheidsfreak en hou ook niet zo van vlees, dus veel vegetarisch. Helaas is het bij m'n vriend juist omgedraaid, maar zo komen we wel op een evenwichtig voedingspatroon uit.
Met citaat reageren
Oud 08-08-2008, 20:14
Giles
Avatar van Giles
Giles is offline
Ik doe het de eerste keer graag altijd via het recept en kan ook erg boos worden als ik teveel er bij druppel, mors of opnieuw moet beginnen. Omdat ik het mezelf nooit te moeilijk wil maken in de keuken ga ik voor simpel. Tussendoor probeer ik gelijk op te ruimen zodat ik dat niet aan het einde hoef te doen.

Ik ben niet zo van de pakjes, dat heb ik van huis uit meegekregen. Iets uit verse dingen maken is bevredigender omdat je alles zelf hakt, snijdt, braadt en dergelijke. Aan de andere kant ben ik wel een ultiem magnetronkoker: extra kaas op de kant-en-klaarburgers, sla erbij en weer een maaltijd.

Dingen die ik kan dromen ben ik heel relaxed over. Dan game of lees ik tussendoor, maar verder moet alles goed gaan en kleed ik mezelf in met excuses over de kwaliteit
__________________
'I wanna torture you. I used to love it, and it's been a long time. I mean, the last time I tortured somebody, they didn't even have chainsaws.'
Met citaat reageren
Oud 08-08-2008, 21:51
Nona
Avatar van Nona
Nona is offline
Citaat:
Als ik kook moeten anderen zich er niet mee bemoeien.
Als anderen koken, moet ik me er niet mee bemoeien.
Tenzij we samen koken of iemand de ander vraagt mee te helpen, vind ik dat je je er dus niet mee moet bemoeien
Juistem! Het standaard bericht is: uit mijn keuken (of het nu mijn keuken is of niet). Wil iemand helpen en heb ik ook hulp nodig, dan vertel ik wat hij moet doen maar moet hij zich zeker niet gaan mengen in wat ik aan het doen ben of zonder het te melden iets anders oppakken. Help ik in de keuken, dan wacht ik tot ik een taak krijg en is de ander de baas.

Daarom kan ik niet met mijn moeder koken, die wil altijd de leiding overnemen als we afgesproken hadden dat ik zou koken. Die mag écht nooit helpen. Mijn vriend doet gewoon braaf wat ik vraag als hij graag wil helpen.
__________________
I like my new bunny suit
Met citaat reageren
Oud 10-08-2008, 16:45
Uice
Avatar van Uice
Uice is offline
Alles kort roerbakken. Eventueel met woksaus.
__________________
That's what happens when you look, lady. Now you're a salt pillar, and all the deer are gonna lick ya.
Met citaat reageren
Oud 11-08-2008, 15:40
AzN
Avatar van AzN
AzN is offline
Ik heb er 'n hekel aan om m'n ouders in hun bedrijfskeuken te helpen, omdat 't dan meer om timing dan om 't koken zelf gaat. Maar ik vind 't juist wél erg leuk om voor mezelf te koken, op m'n eigen tempo.

Enkele kenmerken van mijn 'kookstijl':
- Qua ingrediënten ben ik niet erg creatief, ik maak dus niet zo snel nieuwe combinaties.
- Ik varieer veel met kruiden en specerijen.
- Ik ben vrij zuinig met olie of margarine, want vet eten is ongezond en bovendien gewoon goor.
__________________
En dat meen ik!
Met citaat reageren
Oud 11-08-2008, 19:41
Larry Flint
Larry Flint is offline
Ik kook nooit precies volgens recept, ik zoek altijd een hoop recepten op internet en in boeken en dan krijg ik altijd inspiratie omdat iets me dan lekker lijkt maar wel op een net andere manier met andere ingredienten ofzo of net een tikkie anders. Ik kook compleet op gevoel, zet nooit een kookwekker voor wat dan ook, ik hou het eten gewoon altijd heel goed in de gaten en proef tussendoor. Mislukken gebeurt dus eigenlijk ook nooit zo..
Het wordt bij mij wel altijd een grote bende want ik doe alles tegelijk en het komt wel altijd goed maar dan kijk ik naar de keuken en dan schrik ik altijd weer van de ravage haha . Vind het niet erg, ik ruim ook altijd wel weer heel snel op dus het is niet echt erg.
Ik kook heel vaak samen met vrienden en dat vind ik ook altijd heel leuk, maar het liefst heb ik zelf helemaal de controle en niemand die me op de vingers kijkt want daar wordt ik opgefokt van. Met mn vriendje koken vind ik altijd heel leuk want dan moet ik gewoon zeggen van doe dit doe dat en dat vindt hij leuk en ik makkelijk en zo kan ik alsnog alles op mijn manier doen
De dingen die ik het meest maak zijn sowieso italiaans, vaak pasta's, roerbakschotels, ovenschotels, quiches, salades, kleine hapjes en vooral heel veel groente, kruiden, knoflook en kaas haha. Oh en ik vind het altijd erg makkelijk/leuk om sauzen te maken op roombasis want dan flikker ik er altijd gewoon iets aan groente, bouillonpoeder, kruiden doorheen en dan is het al lekker .
__________________
All I'm guilty of is bad taste.
Met citaat reageren
Oud 13-08-2008, 13:41
Verwijderd
Afhankelijk van hoeveel tijd ik heb kook ik vanaf een recept of een bekend gerecht of verzin ik zelf wat. Op normale (college)dagen kost het van boodschappen doen tot de koffie minstens 3 uur. Ik hou er dus van om lang te koken en lang te eten. Ik ervaar dan ook het koken als het eten echt als ontspanning.

Ik heb een stuk of 10 (goede) kookboeken staan en daar kijk ik meestal wel iedere week een keer in om te kijken of ik wat lekkers kan verzinnen. Meestal is het dan een recept dat ik een beetje aanpas zodat het wat goedkoper is of wat makkelijker te verkrijgen is.

Koken doe ik liever zelf, alleen het groente snijden geef ik uit handen maar dan moet het wel op mijn manier worden gesneden Ik schijn wat dat betreft nogal een ramp te zijn volgens m'n vriendin.

De kookpassie heb ik van m'n moeder overgenomen, alhoewel die wel heel anders kookt dan ik. Mijn (oud-)huisgenoten hebben me vervolgens geleerd dat het veel lekkerder is om alles zelf te maken dan om maar alles uit een pakje te halen. Er komt dus ook nooit een pot pastasaus of zoet-zure saus mijn keuken in. Het enige wat ik nog wel eens gebruik is boemboe omdat ik gewoon te weinig verstand heb van de oosterse keuken.

De keuken is meestal wel opgeruimd. Ik hou er zelfs van om tijdens het koken nog een afwas te doen zodat het niet te erg wordt. Maar dat zal wel komen door de kleine keuken hier want bij m'n ouders voel ik die afwasbehoefte nooit. Een kookwekker gebruik ik ook nooit, ik proef gewoon of het gaar is, of zie het aan de kleur.

Ik kom er dus ook regelmatig achter dat of het gasstel of de oven te klein is voor wat ik van plan ben, heb dan ook vaak 3 pannen op het vuur staan en nog een koud bijgerecht oid.

Oeh, nu lijkt het net alsof ik altijd 3 uur sta te koken, dat valt dus wel mee. Ik kan ook gewoon simpel gebakken aardappels met groente en vlees eten als ik haast heb of geen zin.
Met citaat reageren
Oud 13-08-2008, 14:07
marrel
Avatar van marrel
marrel is offline
Ik kook meestal iets langzamer dan op de achterkant van de pakjes gepland staat, maar ik moet dan ook vaak 2 dinen tegelijk maken omdat mama een hele hoop niet lust. Ik kan prima macaronie maken maar als ik dan ook aardappels schnitzels en groenten erbij moet klaarmaken wil het wel eens hectisch zijn. Ik probeer tussendoor af te wassen maar met zoiets als bovenstaande lukt dat dus echt niet. Verder ben ik niet zo heel creatief, maar ik gooi wel regelmatig iets door m'n vlees heen aan ketjap, saus of tomatenpuree bijv. of iets anders at ik kan vinden.
Als het eten niet te ingewikkeld is dan loop ik tussendoor wel eens naar de tv of een boek, anders gewoon radio aan
__________________
Bij gebrek aan beter, een .
Met citaat reageren
Oud 13-08-2008, 19:11
arPos
Avatar van arPos
arPos is offline
Citaat:
Wat hebben jullie voor kookstijl?
Daarmee bedoel ik: kook jij altijd volgens een recept of klooi je maar wat aan
Meestal klooi ik wat aan, soms pak ik er een specifiek recept bij.

Citaat:
ruim je alles meteen op wat je hebt gebruikt of ziet het er naderhand uit alsof er een bom is ontploft
Bom

Citaat:
kook je heel snel of juist heel langzaam
hangt erg van het gerecht af en hoe veel voorbereiding ik al heb gedaan voor ik begin.

Citaat:
doe je nog allerlei andere dingen terwijl je aan het koken bent of is echt al je aandacht daarbij gericht...?
tijdens de wachtminuten wil ik nog wel een handje poker of 2 spelen.
__________________
B. kiest tussen nergens vertroosting in vinden of door niet te speculeren of door filosofisch te redeneren, de derde optie betekent putten uit alle bronnen
Met citaat reageren
Oud 13-08-2008, 19:26
Verwijderd
Ja leuk topic!

Ik hou heel erg van koken. Meestal gebruik ik wel een recept als basis, maar ik verander vaak de verhoudingen, de hoeveelheid van de ingredienten en ik pas altijd de hoeveelheid groentes aan.
Koken uit een pak, van Knor wereldgerechten bijvoorbeeld, doe ik eigenlijk vrij weinig. Deed ik wel vaak, maar inmiddels weet ik het zelf wel ongeveer te maken. Hoewel dingen als bobotie wel makkelijk en lekker zijn van knor, omdat je zoveel kruiden nodig hebt anders om het zelf te maken.

Verder heb ik heel wat kookboeken en meestel kook ik daar wat uit. Ik heb nu een ontzettend leuk kookboek waar ik bijna elke dag wel wat uit maak, met verschillende wokgerechten, thaise en indiase curry's etc. Dat zijn nu ook leuke dingen omdat ik voor die recepten de meeste basisingredienten inmiddels wel in huis heb en dus makkelijk dingen kan maken. Met dat soort producten maak ik ook af en toe wel zelf een recept.

Echt experimenteren met dingen doe ik niet, wel maak ik zelf basissauzen voor pasta enzo. Vaak met wokgerechten maak ik ook wel dingetjes zelf.

Onder het koken zelf luister ik vaak muziek en als die uitstaat neurie of zing ik zelf wat. .
Ik moet wel geluid hebben.
Kookwekkers gebruik ik eigenlijk nooit, alleen als ik soms iets in de oven zet en zelf iets anders ga doen. Maar meestal weet ik zelf wel ongeveer wanneer het klaar is, het is meer voor de zekerheid.
Ik moet geen mensen om me heen als ik aan het koken ben, als je iets wil roeren mag het, maar dan alleen als ik het zeg, hoe lang ik het zeg en je moet weer wegwezen als ik je zat ben. .
Vaak dus als er iemand komt eten, maak ik het eten al tot zover klaar dat er bijna niets meer gedaan hoeft te worden, gewoon omdat ik geen mensen moet.
Godzijdank heeft onze nieuwe keuken een deur, dat ik die mooi dicht kan doen.

Oja, met opruimen enzo ben ik een drama. Ik gebruik dingen allemaal door elkaar heen en vaak ga ik pas aan het einde een beetje orde scheppen. Ik zet wel dingen direct terug in de koelkast, kast whatever, maar aan afwas laat ik alles staan.
De tijd die ik met koken bezig ben is heel erg afhankelijk van wat ik maak en natuurlijk hoeveel tijd ik heb. Meestal ben ik wel een halfuurtje bezig met koken.
Boodschappen doe ik vaak voor de hele week dus daar ben ik niet echt veel tijd aan kwijt.
Voor eten zelf trekken we, mijn vriend en ik, wel veel tijd uit. Vaak gewoon rustig eten, daarna koffie drinken en dan eens een keertje opruimen. Dat duurt vaak wel anderhalf uur.

Sorry voor het lange verhaal.
Met citaat reageren
Advertentie
Reageren


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe topics starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Spring naar

Soortgelijke topics
Forum Topic Reacties Laatste bericht
De Kantine Hoe zou je reageren/wat zou je doen als..?
Missy
500 03-04-2009 13:25
Eten & Drinken Vegetariërs?
Calyx
157 30-09-2007 12:48
Eten & Drinken kookboeken
Verwijderd
33 02-10-2006 20:38
Eten & Drinken hoe kook je aardappels
Wendy Lynn
34 01-08-2005 21:59


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 16:45.