Advertentie | |
|
![]() |
|
Weet je al iets wat je wil maken, spiderhomer?
Je kan op verschillende manieren/volgordes programmeer/scripting talen leren: Ik ben begon met scripting (batch file / Powershell voor windows, Bash voor BSD/Linux en Mac OSX) om de basis dingen te leren. Later leerde ik Pascal en in de toekomst wil ik C en Java leren. Het leuke is dat de meeste talen veel op elkaar lijken.
__________________
"Typefouten zijn gratis" | "Daar is vast wel een knopje voor" | "Ik weet, want ik zoek" | Powered by Firefox, Chromium, Mac OS X, OpenSuse, and Google.
Laatst gewijzigd op 02-10-2010 om 14:29. |
![]() |
|
Ik ben indertijd zelf begonnen met QBASIC (voorloper van Visual Basic), nadien onder andere Object Pascal (Delphi) en Python. Ik zou je niet aanraden om met Visual Basic te beginnen: die taal is niet echt mooi en zeker indertijd met QBasic waren vuile technieken meer de regel dan de uitzondering.
Als beginner wil je langs een kant een goede IDE hebben, dat is een Integrated Development Environment. Kort gezegd is dat een programma waarin je je code schrijft en dat programma moet je helpen bij het schrijven van die code (bv. door te zeggen wanneer je een typfout maakt, door bij het zoeken van problemen (debuggen) je daarvoor tools aan te bieden, door je te helpen bij het maken van een grafische interface (GUI), door je te zeggen welke mogelijkheden je hebt met bepaalde objecten en methodes, etc). Maar ook de taal waarin je werkt moet een beetje doenbaar zijn: in sommige talen (C, assembler, ...) moet je zo veel zelf doen, dat je uiteindelijk wel weet hoe alles intern werkt; maar dat je de eerste weken helemaal geen plezier beleeft). Talen zoals Python, Pascal, Basic geven minder inzicht in wat er intern gebeurt, maar je bent veel sneller begonnen met het echte (leuke) werk. Begin dan liever met Object Pascal (bijhorende IDE van Borland is Delphi, maar er bestaat ook een open source versie Lazarus); de interface is vergelijkbaar met Visual Basic. Nadeel is wel dat Pascal de laatste jaren grondgebied verloren is aan andere talen (vroeger werd het heel erg veel gebruikt onder knutselaars). Ook Python kan ik aanraden, maar daarvoor is er niet zo'n mooie IDE (wel tientallen die bruikbaar zijn, maar niets echt in de buurt van de Delphi IDE of Visual Studio; bv. SPE). Voordeel van Python is wel dat je niet moet compileren; dat wilt zeggen dat je in een command line direct kan zien wat de uitkomst is van een bepaald stukje code; en bijkomend voordeel is dat je in Python meestal mooiere code schrijft dan in andere talen (maar dat is natuurlijk slechts een mening). Oh ja, als je vragen hebt over je taal of je code: hier lopen genoeg mensen rond die van de meest gekende talen wel iets afweten of je bij het programmeren in het algemeen kunnen helpen.
__________________
vaknar staden långsamt och jag är full igen (Kent - Columbus)
|
![]() |
|
Nog ff een tip: kies een taal uit dat veel gebruikt word.
Persoonlijk raad ik je dan Java aan, omdat deze (zonder of met weinig aanpassingen) op verschillende (mobile)besturingsystemen kan draaien.
__________________
"Typefouten zijn gratis" | "Daar is vast wel een knopje voor" | "Ik weet, want ik zoek" | Powered by Firefox, Chromium, Mac OS X, OpenSuse, and Google.
|
![]() |
||
Citaat:
__________________
vaknar staden långsamt och jag är full igen (Kent - Columbus)
|
![]() |
||
Verwijderd
|
Citaat:
![]() Verder wil ik dus niet gelijk met C++ ofzo beginnen dus Java en Phyton/Pascal lijkt me goed om mee te beginnen... |
![]() |
||
Citaat:
__________________
"Typefouten zijn gratis" | "Daar is vast wel een knopje voor" | "Ik weet, want ik zoek" | Powered by Firefox, Chromium, Mac OS X, OpenSuse, and Google.
|
![]() |
||
Citaat:
Het feit dat Java (J2ME) bv. draait op telefoons zegt in mijn ogen genoeg over performance; langs de andere kant wordt er ook variant op Java gebruikt bij Android (Java als taal, maar geen Sun/Oracle VM maar eentje van Google en ook hun eigen bytecode: Dalvik). Als je voor iOS wilt programmeren, daar is de taal die gebruikt wordt Objective-C (ik weet niet in hoeverre je ook andere talen kan gebruiken of hoe moeilijk het is om te leren). Let er wel op dat je enkel een IDE hebt op Mac OS X. C++ en Java hebben misschien wel naast elkaar gelegen; maar in mijn ogen is het beter om iemand te laten beginnen met een taal die veel voor je doet; zodat je je kan focussen op het echte programmeren. Nadien kan je nog steeds naar C/C++/... overstappen als performance echt kritisch zou zijn (in de meeste gevallen is dat echter niet het geval).
__________________
vaknar staden långsamt och jag är full igen (Kent - Columbus)
|
![]() |
||||
Verwijderd
|
Citaat:
Citaat:
Citaat:
|
![]() |
||||
Citaat:
Citaat:
Citaat:
In ieder geval: een beginnende programmeur moet je in mijn ogen niet te veel lastig vallen met moeilijke dingen zoals pointers. En als je uitgebreide datatypes kan aanbieden, dan is dat ook handig meegenomen. Het is leuker om een applicatie te maken die doet wat je wilt dan uren te lopen klungelen met pointers of met datatypes waar je zelf nog een hoop design aan moet doen voordat zelfs maar de basisbouwstenen van je programma kunnen werken. Op termijn moet iedere programmeur dat wel kunnen; maar als je de beginners eerst kan leren hoe te programmeren en nadien pas die moeilijke stukken aanbiedt, zal hij alles veel beter verteren (en dus ook meer plezier beleven aan het geheel).
__________________
vaknar staden långsamt och jag är full igen (Kent - Columbus)
|
![]() |
|
Verwijderd
|
Wat een discussie
Ja ik weet dat met iOS in objective-C wordt geschreven maar C en objective C liggen dicht bij elkaar dus waarom niet allebei haha... Ik wil inderdaa nie beginnen met een taal waarbij ik gelijk alles zelf moet doen... (Pascal of phyton als ik t goed begrijp) |
![]() |
||
Citaat:
__________________
01110100011001010111011001100101011001010110110000100000011101000
11010010110101001100100001000000011111100111111001000000011101001010000 |
![]() |
|
Verwijderd
|
Als je games wilt programmeren raad ik je aan om naar www.gamedevforum.nl te gaan (sorry voor de reclame). Dit forum is speciaal gericht om games te maken. We krijgen binnenkort een volledige homepage.
Verder is c++ wel het meest gebruikt, maar is best moeilijk voor een leek om te leren. |
![]() |
|
Als je wilt focussen op games; kan je in functie daarvan al je taal kiezen natuurlijk. Niets houdt je tegen om in Objective-C te beginnen (ik ken het zelf niet, maar aan de naam vermoed ik dat het niet zo simpel is als het lijkt; langs de andere kant kiest Apple meestal vrij toegankelijke technieken uit).
Programmeren is immers iets dat wel een bepaalde basis vereist; maar ook bepaalde speciale eisen/vaardigheden afhankelijk van het type programma dat je schrijft. Webapplicaties, games, wetenschappelijke software, gewone GUI, ... allemaal is het programmeren maar bepaalde dingen die je intuïtief op een bepaalde manier aanpakt, kunnen soms echt slechte resultaten geven als je ze uitvoert. Bv. bij games moet je weten dat je best een double buffer gebruikt voor het weergeven van je grafische gedeelte; anders krijg je geflikker. Gelukkig bestaan er wel boeken die al die kneepjes van het vak uit de doeken doen (daar kan je ook naar op zoek gaan om direct daar te beginnen). Mocht je voor Python kiezen; kan je ook altijd eens kijken naar PyGame: een framework dat heel wat taken die je bij het ontwikkelen van een spel op zich neemt (gelijkaardige dingen zullen ook in de SDK van de iPhone wel bestaan).
__________________
vaknar staden långsamt och jag är full igen (Kent - Columbus)
|
![]() |
|
Verwijderd
|
Objective-C is gebaseerd op C++ zover ik weet...
Maar het punt was ik wil niet games schrijven ik wil alleen later ooit een iPhone app/game schrijven nu nog niet. Verder wil ik een taal als C++ niet als basis hebben omdat ze zegmaar lastiger zijn dan kan ik beter beginnen met een wat eenvoudigere taal en vanuit daar het opbouwen |
![]() |
|
Ik blijf bij
Python Java VB.NET (op die volgorde, voor imperatieve talen) imperatief betekent kort door de bocht dat jij de pc vertelt hoe hij wat moet doen. er zijn nl ook talen waarbij ej de pc verteld wat er met data gebeurd oet worden en de pc zoek dan uit hoe. Kortom er zijn grof gezien 3 soorten programmeertalen turing achting, (assembler) imperatief (alle .NET talen, java Python, php, etc) functioneel(Clean, Haskel, Prolog(meer logisch bewijs en inferentie maar ok)) Maar imperatief is het makkelijkst om mee te beginnen, tenzij je erg onderlegd bent inde logica dan is prolog miss iets.
__________________
01110100011001010111011001100101011001010110110000100000011101000
11010010110101001100100001000000011111100111111001000000011101001010000 |
Advertentie |
|
![]() |
|
|
![]() |
||||
Forum | Topic | Reacties | Laatste bericht | |
Studeren |
(Technische) Informatica: HHS of HVA? aero | 3 | 19-08-2011 23:26 | |
Software & Hardware |
[C++] Gebruik van functies... Kawoutertje | 42 | 08-11-2004 21:42 | |
Games |
Rekenmachinuh Mortified Goth | 34 | 12-10-2004 18:49 | |
Software & Hardware |
forum html/frontpage? Verwijderd | 18 | 01-03-2003 11:19 | |
Software & Hardware |
[Programmeren] Welke taal zal ik gaan leren? forum.scholieren.com | 46 | 24-11-2002 08:41 |