Wat je leert is wat je doet, dus als het bij jou thuis "not done" is om je gevoelens te tonen, dan is het niet zo gek dat je er moeite mee hebt.
Als ik jou zo hoor dan voel je die dingen wel, maar je stopt ze gewoon heel diep weg omdat je verdrietig of boos voelen heel vervelend is. Je zegt dat je een tijdbom bent, maar waar ben je dan bang voor? Ben je bang dat je op een gegeven moment ineens heel verdrietig wordt bij iemand en dat dat een genante situatie op kan leveren, of ben je bang dat je gewelddadig kan worden? Als het dat laatste is, dan is het goed om eens met iemand te gaan praten want geweld kan je in de problemen brengen. En die persoon om mee te praten kan vanalles zijn: een mentor, een vertrouwenspersoon op school, maatschappelijk werk, psycholoog, huisarts.
Als het dat eerste is en je ziet professionele hulp nog niet zitten, dan kan je ook eens proberen om het erover te hebben met een goede vriend of vriendin. En dan hoef je niet gelijk je hart uit te storten, je kan beginnen met gewoon wat ervaringen te delen, vertellen over thuis.
Praten over gevoelens moet je leren en dat leer je ook niet van de ene op de andere dag.
__________________
"Haar linker borst is groter, evenals haar rechter"
|