Registreer FAQ Berichten van vandaag


Ga terug   Scholieren.com forum / School & Studie / Huiswerkvragen: Klassieke & Moderne talen
Reageren
 
Topictools Zoek in deze topic
Oud 31-10-2012, 21:27
Juultjeh
Avatar van Juultjeh
Juultjeh is offline
Hooi,
Ik moet dus voor NL een beschouwing maken. Alleen ik geloof niet dat mijn eerste versie een beschouwing is maar meer aan de betoogkant hangt. We hebben ook niet echt les gehad in de klas over dit onderwerp.
Kan iemand mijn tekst misschien nakijken en verbeteren of tips geven?
Alvast heel erg bedankt
Juultjeh

P.S. Als mijn leraar mijn tekst door de plagiaatscanner haalt zal die dan aangeven dat ik mijn tekst hier ''vandaan'' heb? Want dan heb ik een probleem en moet ik hem dus uitleggen dat ik dit gepost heb.


Crèches: Goed of slecht voor kinderen?

Het zoveelste bericht op het Journaal: Kinderdagverblijf, ook wel crèche genoemd, voldoen niet aan de veiligheidseisen, de begeleiders leiden aan pedofilie en er is te weinig ruimte voor elk kind. Bovendien hebben veel begeleiders geen pedagogische achtergrond en is er regelmatig sprake van wisselend personeel voor de opvang van kinderen. Amsterdam wil bijvoorbeeld acht van de drieëntwintig crèches sluiten door bovengenoemde problemen.
Veel ouders vragen zich nu af of het wel verstandig is om hun kinderen naar een crèche te brengen, maar wat zijn de alternatieven? Beide ouders werken fulltime of parttime en kunnen dus niet volledig voor hun kinderen zorgen. Grootouders zijn vaak nog werkzaam of hebben andere ambities en hobby’s dan alleen op hun kleinkinderen te passen. Vaak vallen ouders dan uiteindelijk toch terug op crèches of buiten schoolse opvang (BSO). Maar hoe staat het dan met de ontwikkeling van opgroeiende kinderen? Bevorderen crèches dit nu wel of juist niet? Wat zijn de positieve en negatieve effecten van crèches op jonge kinderen?
Voor kinderen is hechting en voornamelijk in het 1e levensjaar een belangrijk fundament voor hun verdere sociale en emotionele leven. Wanneer er voortdurend andere begeleiders voor de groep staan kunnen kinderen daardoor uit hun evenwicht raken. Doordat het kind in een groep kinderen geplaatst wordt krijgt het minder aandacht dan het noodzakelijk nodig heeft. Ook kunnen crèches voor het slecht gedrag als pesten en agressiviteit zorgen. Dit kan komen door slechte relaties met de kinderen door de begeleiders en te weinig speelruimten.
De positieve elementen van een crèche daarentegen is dat kinderen wel gesocialiseerd worden door hun leeftijdsgenootjes en leren zij dingen met hen te delen. Ook wordt het kind opener en langzaam maar zeker op een voorzichtige wijze de wereld in geholpen. Het kan schadelijk zijn voor een kind als het constant alleen maar wordt beschermd. Een kind te midden van andere kinderen leert sneller en ontdekt vaak nieuwe dingen. Tevens wordt hen geleerd zich aan te passen aan de groep en is het beter voor het kind omringd te worden door leeftijdsgenoten dan slechts volwassenen.
Om crèches goed te laten functioneren, waardoor ouders het vertrouwen hebben hun kinderen met een gerust hart daar achter te laten, is het een noodzaak dat er door gemeenten streng toezicht wordt gehouden op de naleving van protocollen en voorschriften. Screenen (o.a. testen en referenties inwinnen) van personeel is daarbij een vereiste waarbij de kans verkleind wordt dat de verkeerde mensen als begeleiders worden aangenomen. Door kinderen een veilige plek te geven waar professioneel personeel die pedagogisch geschoold is, zullen kinderen goed gedijen. Ouders kunnen naast de opvoeding zorgen voor een inkomen en hun eigen ontwikkeling en/of carrière terwijl er goed voor hun kinderen gezorgd wordt.
Problemen als onvoldoende veiligheidseisen, onprofessionele- en regelmatige wisselende begeleiders zorgen voor een onveilige omgeving voor jonge kinderen. Door adequaat op deze problemen in te spelen kan er gezorgd worden dat er op een verantwoorde wijze zorg voor kinderen van ouders door crèches wordt overgenomen. De voor- en nadelen van crèches voor de ontwikkeling zijn voor ouders verschillend en zullen zelf de afweging moeten maken wat voor hen doorslaat op de weegschaal.
Met citaat reageren
Advertentie
Oud 01-11-2012, 20:01
Alfa-nerd
Avatar van Alfa-nerd
Alfa-nerd is offline
Citaat:
Hooi,

Het zoveelste bericht op het Journaal: het Kinderdagverblijf, ook wel crèche genoemd, voldoet niet aan de veiligheidseisen, de begeleiders kunnen wel eens aan pedofilie lijden en er is te weinig ruimte voor elk kind. Bovendien hebben veel begeleiders geen pedagogische achtergrond en is er regelmatig sprake van wisselend personeel voor de opvang van kinderen. Amsterdam wil bijvoorbeeld acht van de drieëntwintig crèches sluiten door bovengenoemde problemen.
Veel ouders vragen zich nu af of het wel verstandig is om hun kinderen naar een crèche te brengen, maar zijn er wel alternatieven? Beide ouders werken fulltime of parttime en kunnen dus niet volledig voor hun kinderen zorgen. Grootouders zijn vaak nog werkzaam of hebben andere ambities en hobby’s dan alleen op hun kleinkinderen te passen. Vaak vallen ouders dan uiteindelijk toch terug op crèches of buitenschoolse opvang (BSO). Maar hoe staat het dan met de ontwikkeling van opgroeiende kinderen? Bevorderen crèches dit nu wel of juist niet? Wat zijn de positieve en negatieve effecten van crèches op jonge kinderen?
Voor kinderen is hechting en voornamelijk (kijk nog even naar deze zin) in het 1e levensjaar een belangrijk fundament voor hun verdere sociale en emotionele leven. Wanneer er voortdurend andere begeleiders voor de groep staan kunnen kinderen daardoor uit hun evenwicht raken. Doordat het kind in een groep kinderen geplaatst wordt krijgt het minder aandacht dan het noodzakelijk nodig heeft. Ook kunnen crèches voor het slecht gedrag als pesten en agressiviteit zorgen (de omgeving creëren voor mogelijk pestgedracht etc.). Dit kan komen door slechte relaties met de kinderen door de begeleiders en te weinig speelruimten.
De positieve elementen van een crèche daarentegen is dat kinderen wel gesocialiseerd worden door hun leeftijdsgenootjes en leren zij dingen met hen te delen. Ook wordt het kind opener en langzaam maar zeker op een voorzichtige wijze de wereld in geholpen. Het kan schadelijk zijn voor een kind als het constant alleen maar wordt beschermd. Een kind te midden van andere kinderen leert sneller en ontdekt vaak nieuwe dingen. Tevens wordt hen geleerd zich aan te passen aan de groep (is ong. hetzelfde als socialiseren en is het beter voor het kind omringd te worden door leeftijdsgenoten dan door louter volwassenen.
Om crèches goed te laten functioneren, waardoor ouders het vertrouwen krijgen hun kinderen met een gerust hart daar achter te kunnen laten, is het een noodzaak dat er door gemeenten streng toezicht wordt gehouden op de naleving van protocollen en voorschriften. Screenen (o.a. testen en referenties inwinnen) van personeel is daarbij een vereiste waarbij (gezien/omdat? de kans verkleind wordt dat de verkeerde mensen als begeleiders worden aangenomen. Door kinderen een veilige plek te geven waar professioneel personeel die pedagogisch geschoold is, zullen kinderen goed gedijen. Ouders kunnen naast de opvoeding zorgen voor een inkomen en hun eigen ontwikkeling en/of carrière terwijl er goed voor hun kinderen gezorgd wordt.
Problemen als onvoldoende veiligheidseisen, onprofessionele- en regelmatige wisselende begeleiders zorgen voor een onveilige omgeving voor jonge kinderen. Door adequaat op deze problemen in te spelen kan er gezorgd worden dat er op een verantwoorde wijze zorg voor kinderen van ouders door crèches wordt overgenomen. De voor- en nadelen van crèches voor de ontwikkeling ... zijn voor ouders verschillend en ze zullen zelf de afweging moeten maken wat voor hen doorslaat op de weegschaal.

Laatst gewijzigd op 01-11-2012 om 20:07.
Met citaat reageren
Oud 05-11-2012, 20:24
Juultjeh
Avatar van Juultjeh
Juultjeh is offline
Thanks voor de verbetering
Met citaat reageren
Advertentie
Reageren


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe topics starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Spring naar

Soortgelijke topics
Forum Topic Reacties Laatste bericht
Huiswerkvragen: Klassieke & Moderne talen help beschouwing nederlands
Kimm944
2 15-01-2013 18:56
Studeren Examen besschouwing 6 VWO
Verwijderd
2 02-01-2011 18:53
Huiswerkvragen: Klassieke & Moderne talen BESCHOUWING. Kan iemand dit misschien nakijken?
kay42
0 10-01-2010 15:36
Huiswerkvragen: Klassieke & Moderne talen Beschouwing nederlands
Sterretje91
0 10-01-2010 13:25
Levensbeschouwing & Filosofie islam `
=zwart wit=
193 25-02-2005 20:37


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 22:54.