Ik en mijn vrienden noemen het tête de la corse of zoiet , maar we weten het eigenlijk niet. Hier zijn de regels:
Al de speelkaarten worden verdeeld over alle spelers die die kaarten niet mogen zien. Een willekeurig iemand begint met de bovenste kaart van zijn hoopje in het midden op tafel (de pot) te leggen gevolgd door de rest van de spelers kloksgewijs. Zo gaat dit door tot er:
een boer,koningin,koning of aas wordt afgelegd. Dan moet de volgende respectievelijk 1,2,3of4 kaarten op de pot leggen. Als er dan nog een figuur of aas wordt afgelegd, moet de volgende speler een aantal kaarten (afhankelijk van wat er wordt afgelegd) leggen op de pot. Als dit echter niet het geval is, krijgt diegene die de boer,koningin of koning had afgelegd, de pot.
Als er twee gelijksoortige kaarten na-een worden gelegd op de pot, krijgt diegene de pot die het eerst zijn hand op de pot slaat.
Het uiteindelijke doel is dus als enige kaarten te hebben.
Iemand een idee hoe dit spel ECHT heet (en mogelijk waarom?)
thx
|