Advertentie | |
|
![]() |
|
![]() |
Dat heet ook wel SMP (Symmetric MultiProcessing). Als je desktop te langzaam gaat kun je beter een nieuwe processor (evt. + mobo) kopen en/of denken aan betere koeling+overklokken (wees voorzichtig) en/of softwarematig optimaliseren.
Zie ook: http://www.webopedia.com/TERM/S/SMP.html
__________________
The surest way to corrupt a youth is to instruct him to hold in higher esteem those who think alike than those who think differently - Steve Jobs
|
![]() |
|
Dual processing is zoals gezegd alleen nuttig wanneer je software gebruikt die multithreaded is. Daarbij moet je snel denken aan rendering, encoding, conversie, en server applicaties als Apache.
Voor normaal gebruik en gaming kan dual processing zelfs langzamer zijn, en om die reden raad ik het gebruik ervan dan ook af. Het is ook ontzettend veel duurder, je hebt 2 processors nodig en een duur moederbord die twee processor-sockets heeft. Als je meerdere dingen tegelijk wilt doen, raad ik je sterk aan 2 systemen te kopen. Veel mensen, waaronder ik, gebruiken 2 of meer desktops; op de ene desktop gamen terwijl je op de andere dingen in de gaten houdt, kunt messengen, kunt surfen, etc. Zo kun je ook altijd één belasten terwijl je op de andere kunt gamen. Dit is ook niet veel duurder dan een dual processing platform, dus denk er eens overna. ![]()
__________________
Per undas adversas (tegen de stroom in)
|
![]() |
||
Citaat:
|
![]() |
||
Citaat:
Ook bij het spelen van games is je systeem niet alleen met die game bezig, ondertussen moeten er ook nog een hoop andere dingen gedaan worden (geheugenbeheer, netwerkcommunicatie, etc.), dus je zult wel wat snelheidswinst boeken. Dus als je echt geld teveel hebt ![]() 2 P4 3.2GHz CPUs kopen en dan 4 CPUs in je taskbar zien staan is natuurlijk ook extreem stoer ![]() |
![]() |
|
Ja en die stoerheid is dan ook de grootste reden dat hobbycomputers een Dual Processing bord hebben. Zeker als je gamer bent is dat gewoon dom. Jij noemt netwerkcommunicatie en IDE. Weet je om hoeveel procent het dan gaat? Uit eigen tests is een Dual Processing bord met 2 processors langzamer dan 1, bij gebruik van dezelfde hardware en Windows-configuratie. Hoe dat precies komt weet ik niet.
Het probleem bij DP is dat beide processors hetzelfde geheugen gebruiken. De 2e processor moet via de 1e processor het geheugen benaderen. Dit verhoogt niet alleen de latency maar ook de thoroughput. Bij real-life applicaties is DP zo'n 30 tot 35% sneller dan UP (Uni-Processing, één processor). Bij AMD Opteron DP platforms kan 80% gehaald worden. Dit komt omdat iedere processor zijn eigen dedicated geheugen heeft en dus geen last heeft van bovengenoemde latencies. Ook Intel's HTT is vooral een hype. Bij normale applicaties is het vaak langzamer dan met HTT uitgeschakeld. Bij sterk geoptimaliseerde applicaties kan 20% gehaald worden, in de praktijk komt het op 2 tot 5% neer voor geoptimaliseerde applicaties. Op dit moment zijn dat er nog erg weinig. DP is leuk voor servers, maar voor de nuchtere desktop nog niet geschikt.
__________________
Per undas adversas (tegen de stroom in)
|
![]() |
|
Het voordeel met een Pentium 3 is dat je die kan laten multiprocessen zonder dat je de dure Xeon variant nodig hebt. Een goed tweedehands bord met twee 1 Ghz Pentium 3 processoren kost volgens mij wel minder dan 1 P4 2 Ghz, zeker als het bord allemaal leuke dingen aan boord heeft om het sneller te maken.. geheugen interleaving enzo..
<zucht> Toch eens m'n quad ppro200 met 1 gig aan geheugen eens in een kast inbouwen ofzo (geen standaard kast, dat past niet)...
__________________
give me a golden shower... give me a new thrill.. | barco is love | iheartkimwilde
|
![]() |
||
Citaat:
Ik werk voor een bedrijf dat als product een gespecialiseerde 'database' heeft (Elise genaamd, o.a. http://www.werk.nl/ draait daarop) en ik heb een snelheidswinst van 33% gezien dankzei Hyperthreading, en dit zonder welke optimalisaties dan ook. Vrijwel elk programma dat CPU intensief is heeft baat bij HT, dus echt niet alleen "geoptimaliseerde" applicaties. Ja, single threaded games hebben er geen baat bij, bla bla bla, maar dat kun je ook niet echt een serieuze benchmark noemen. |
![]() |
|
Ik zal eens uitzoeken hoe het zit met multithreaded applicaties die niet specifiek voor HTT zijn geoptimaliseerd. Ik meen te hebben gehoord dat vaak ook deze applicaties hinder ondervinden van HTT. Hoe en waarom zal ik wel eens kijken, anders roep ik misschien onzin uit.
![]() HTT kan baat hebben bij routines die vaak voorkomen, zoals algoritmes. Encoding, encryptie, rendering e.d. zullen er wel baat bij hebben. Maar voor de applicaties die de normale computergebruiker het gebruikt zal het denk ik nauwelijks voordeel opleveren, sommige applicaties zijn zelfs 10 tot 15% langzamer met HTT ingeschakeld. Echt positief is het dus niet te noemen, tenzij je een workstation draait met geoptimaliseerde software. En ja ik ben een fan van AMD, maar simpel om nuchtere redenen; geen 'fangirl', al klinkt het leuk =). Ik sta altijd open voor een discussie, maar niet in deze thread. Misschien een keer een thread erover openen, of je moet maar eens messagen op ICQ. ![]()
__________________
Per undas adversas (tegen de stroom in)
|
![]() |
||
Citaat:
Elke CPU heeft verschillende units die verschillende berekeningen doen. Je hebt dus een unit voor integer berekeningen, een unit voor floating point berekeningen, etc. De meeste moderne CPUs hebben van elk type meerdere units, en proberen door handigheidsjes deze units zo effecient mogelijk te gebruiken. Dus als je eerst 10 FB berekeningen doet, en daarna 10 integer berekeningen, gaat je CPU proberen deze parallel te doen. Helaas is nooit de flow precies te voorspellen, en als dit mis gaat (branch misprediction), moeten verschillende onderdelen op mekaar wachten. Wat de P4 doet is HT aanbieden, zodat het OS 2 CPUs ziet, 2 threads in de 'wacht' zet, zodat de P4 vast met de andere thread verder kan. Ik hoop dat je na dit verhaal snapt dat vertragingen van 10% onzin zijn, als er niks te paralleliseren valt werkt hij gewoon als 1 CPU. |
![]() |
|||
Paar dingen gevonden:
FreeBSD 5.1 release notes: Citaat:
Citaat:
Toch ben ik niet overtuigd van het nut van HTT voor de gewone desktop. Het wordt wel erg gepromoot waar in de praktijk maar kleine winsten zijn te boeken. Maar natuurlijk is het vrijwel gratis performance, altijd mooi meegenomen. Maar het is wel wéér iets waarvoor software moet worden geoptimaliseerd. Keiharde droge FPU performance heeft Intel het nooit van moeten hebben.
__________________
Per undas adversas (tegen de stroom in)
|
![]() |
||
Citaat:
Volgens mij verwar je intel met Cyrix, die Mx CPUs hadden een ontzettend brakke CPU. Veel reviews zijn ook nog eens gebaseerd op CPUs met een oudere HT implementatie. Intel heeft nadat bekend werd dat sommige applicaties vertraagden de implementatie aangepast, en nu is die eventuele vertraging nauwelijks noemenswaardig. |
![]() |
|||||
Citaat:
Citaat:
Citaat:
Citaat:
Maar echt overal lees ik dat HTT ook vertragend kan zijn wegens resource contention. Het vertragend effect kan oplopen tot 7%. Maar in de praktijk komt het meestal neer op 1% verlies, gelijk of 2% winst. Je moet iig toch wel toegeven dat het vooral een marketing stunt is, de marketing-blaat van "up to 70% more performance with HyperThreading!!!" is dan ook weer zeer kenmerkend voor Intel. ![]()
__________________
Per undas adversas (tegen de stroom in)
|
Advertentie |
|
![]() |
|
|
![]() |
||||
Forum | Topic | Reacties | Laatste bericht | |
Software & Hardware |
audio drivers PaPua | 3 | 21-06-2008 15:07 | |
Software & Hardware |
[Centraal] Processors Enlightenment | 85 | 09-12-2005 21:00 | |
Software & Hardware |
[Alg] 64 bits op 2x32bits laten draaien? Chilli Dude | 32 | 24-08-2005 13:15 | |
Software & Hardware |
[processor] overklokken>? _wiet | 16 | 12-05-2005 08:20 | |
Games |
Nieuwe handheld SSER | 30 | 14-12-2003 18:00 | |
Software & Hardware |
[Videokaart] GeForce FX topic .Mpje Dual | 57 | 25-03-2003 20:25 |