Ik vind het jammer dat de eerste zinnen telkens taaltechnisch niet kloppen:
Als ik in je ogen kijk, en zie geen hoop,
óf 'als ik in je ogen kijk, en geen hoop zie,'
óf 'als ik in je ogen kijk, en ik zie geen hoop'
Waarschijnlijk is het dichterlijke vrijheid hoor, en dan zou ik zeggen 'stoor je vooral niet aan mijn opmerking'

, maar ik vind het gewoon zonde dat het er zo staat; één keer vind ik het leuk, maar de tweede en derde keer stoorde ik me eraan.
Verder vind ik het een apart, mooi gedicht. Ik vind het soms niet helemaal goed overkomen, omdat het ietwat rommelig is. Niet dat ik de structuur mis, want daar is juist erg goed over nagedacht, maar soms is de woordenstroom wat te overweldigend mijns inziens. Ik vind de rijm erg mooi en knap in het gedicht verwerkt, en de herhalingen in de 3e/4e regels zijn best functioneel, vind ik.
Wat betreft de mythische figuur sluit ik me aan bij 86dagreed; die vind ik er ook niet zo mooi in passen.
Ik vind dat er heel veel onbereikbaarheid uit spreekt, alsof de ik-persoon vat probeert te krijgen op de jij-persoon, en erachter komt dat diegene eigenlijk heel alleen staat. De inhoud spreekt me aan, ik vind het mooi beschreven

.