hmm... ik weet het niet, maar mss kun je ze blancheren, een paar minuten in kokend water. dat doen wij ook met bloemkool, sperziebonen en snijbonen en dat gaat uitstekend, maar ik weet eigenlijk niet of dat ook met wortels kan... misschien wel
Ik heb dat nog nooit geprobeerd. Het zal wel kunnen hoor want als de wortel worden geexporteerd neem ik aan dat ze bevroren gaan als ze ver gaan. Niet dat ik dat zeker weet. Ik zou gewoon een stukje wortel in de vriezer zetten en kijken of dat goed gaat
__________________
Als ik de mensen soms hoor zeggen: het leven is hard, vraag ik me altijd af: in vergelijking met wat ?
Het is toch de bedoeling om als ze uit de vriezer komen te koken.
We hebben namelijk zoveel wortels dat als ze nog moeten gewassen, geschild,gesneden en gekookt worden, dat we morgen nog bezig zijn .
Dus het kan perfect?
__________________
~...oOo...~ I do believe that God above, created you for me to love ~...oOo...~
Eerst blancheren is misschien toch het slimst, maar meteen invriezen kan volgens mij ook. Als ik bijvoorbeeld naar die Iglo maaltijden kijk dan zijn de wortels ook nog rauw. Ik zou ze wel ook eerst in schijfjes of stukjes of zo doen, dan zijn ze eerder gaar.
__________________
You love me You hate me, You hate to love me You love to hate me...||De Nieuwe Wereld komt eraan!!!! ...