Registreer FAQ Berichten van vandaag


Ga terug   Scholieren.com forum / Lichaam & Geest / Lichaam & Gezondheid
Reageren
 
Topictools Zoek in deze topic
Oud 04-11-2005, 18:36
Daantje_0705
Avatar van Daantje_0705
Daantje_0705 is offline
Ik heb sinds anderhalve maand ofzo steunzolen. Toen ik ze kreeg vertelde die man erbij dat het de eerste week wel pijn zou doen om ermee te lopen en dat het wel zes weken kon duren tot ik eraan gewend was, en dat als het dan nog niet goed zat ik terug moest komen.

Nou heb ik ze zo'n zes weken en ik kan er prima mee lopen en het doet ook geen pijn meer maar als ik er op loop dan voel ik ze nog wel steeds zitten. Middenin zit een enorme bult en die voel ik nog steeds. Is dat normaal dat je ze blijft voelen?

Ander vraagje: Ik heb nu maar een paar schoenen waar ze in passen. In mijn echte winterschoenen passen ze niet. Is het erg dat ik soms toch nog op die schoenen loop zonder die steunzolen of maakt dat niet uit? Waar moet je nou op letten als je nieuwe schoenen koopt (waar je ze dus wel in wilt dragen)?
__________________
~ God's own existence is the only thing whose existence God's action does not explain ~ | You are the symbol of too much thinking...
Met citaat reageren
Oud 04-11-2005, 18:41
Verwijderd
gewoon ze erin stoppen bij het passen.. dat werkt t beste.
Met citaat reageren
Oud 04-11-2005, 18:46
Verwijderd
Het is normaal dat je ze blijft voelen ja. Heb iknamelijk ook. Het hindert mij niet, maar als het jou wel hindert, dan moet je er toch naar laten kijken. Niet dat het slecht is ofzo, maar als t jouw gevoel is.. Ik heb ook heel veel paar schoenen waar mijn zolen niet in passen. (nu is het ook bijzonder moeilijk om schoenen te kopen maat 42 waar óók nog eens zolen in passen) dus ik wissel het gewoon af. dan weer zolen, dan weer niet. De eerste maanden heb ik de zolen wel dag in dag uit gedragen (ik had toen instappertjes waar ze prima in pasten) maar nu neem ik het niet meer zo nauw. Je kan ze dus prima even niet dragen.

edit: En als je nieuwe schoenen gaat kopen, dan moet je inderdaad maar meenemen en passen of ze erbij kunnen. doe ik ook. Alleen blijven er dan maar weinig leuke schoenen over. Daarom was ik van de zomer ook zo blij met al die instappers in de mode. Daar pasten ze zonder moeite in.
Met citaat reageren
Oud 04-11-2005, 19:16
rare kwast
Avatar van rare kwast
rare kwast is offline
ik heb precies t zelfde...
ik heb 1 paar schoenen waar die krengen in passen..
en heb ook maar 1 zool in dus.. ja ik weet t ben een halve zool maar die andere doet zo een pijn ik kan amper lopen dan.. en ja moet nog steeds terug maar die zool is op vakantie...
__________________
Humor is een prachtige waterlelie die wortelt in het troebele water van verdriet.
Met citaat reageren
Oud 04-11-2005, 20:54
duivelaartje
Avatar van duivelaartje
duivelaartje is offline
Ik heb ook steunzooltjes - niet dat ik erg veel correctie nodig heb - maar ik heb ook zo'n bobbel zitten. Meteen voel ik 'm nauwelijk, maar als ik nieuwe schoenen aan heb of schoenen die wat strakker zitten voel ik ze wel wat. Maar dat is niet erg. Zolang je er geen pijn aan hebt.

En met schoenen heb ik niet zo'n heel groot probleem. Ik mag de neus bijknippen, dus ze passen is best veel schoenen! Voor laarzen met een hak heb ik een half zooltje en ik heb 4 paar schoenen waar hele zooltjes in kunnen. Het is soms wel even zoeken, maar ze passen bijvoorbeeld ook in sommige puma's (en de meeste andere sportschoenen ook).
Neem ze gewoon mee naar de winkel en zeg het. Ze vinden het echt niet vreemd, ze zoeken met plezier naar leuke en passende schoenen!

Ik mag ze af en toe er gewoon even uitlaten, voor nette schoentjes bijvoorbeeld. Zolang je wel de dag erna weer corrigeert. (En zo kan je het ook om en om doen.) Wel is het zo dat ik mijn schoenen vaak een maatje groter moet kopen door die steunzooltjes, dus zonder schooltjes zitten ze dan weer neit goed.
Met citaat reageren
Oud 05-11-2005, 12:07
Hawahaai
Avatar van Hawahaai
Hawahaai is offline
Zoals al meer gezegd is, blijf je grote bobbels meestal wel voelen. Verder zou ik inderdaad de zolen meenemen bij het passen van schoenen, of aan de podotherapeut vragen of hij de zolen iets aan kan passen zodat ze ook in andere schoenen passen (bijv. halve zolen ipv hele, of net iets minder breed maken). Bij mij heeft hij dat gedaan zodat ik ze in alle schoenen aankan.
Met citaat reageren
Oud 05-11-2005, 13:21
Verwijderd
Ik blijf ze ook altijd voelen, maar niet echt vervelend ofzo. Nu ben ik ze toevallig vergeten mee naar mijn moeder te nemen (ik had snel andere schoenen aangedaan omdat ik helemaal nat was geworden, en toen snel naar de trein gegaan, maar steunzolen vergeten), en dat vind ik ook wel erg vreemd lopen!

Verder of het erg is dat je ze neit draagt? Het ligt er aan. Als ik ze bijvoorbeeld niet draag dan heb ik direct last van mijn knie (nu dus ook, maar kan moeilijk 1.5 terug reizen voor de steunzolen ).. Dus dat schiet niet echt op. Het ligt er een beetje aan waarvoor je ze hebt.
Ik pas nieuwe schoenen altijd met mijn steunzool. Vaak vallen er dan wel (leuke) schoenen af, maar ach. Alleen met zomerschoenen kopen vind ik het wel echt lastig, omdat ze in lage schoenen vaak niet echt goed passen. Nou ja dan loop ik ook wel eens een klein dagje op schoenen zonder steunzolen, ookal voelt dat niet echt goed.
Met citaat reageren
Oud 05-11-2005, 14:19
Balance
Avatar van Balance
Balance is offline
Ik had pas na een maand of 6 dat ik ze niet meer voelde. Bij mij deed het ook veel langer pijn dan die 6 weken; wel een maand of 3 gok ik. Maar het lijkt me dus vrij normaal dat je ze nu, na 6 mnd, nog voelt.

Wbt je winterschoenen: kijk, het is natuurlijk niet voor niets dat je die steunzolen hebt, dus op schoenen mét zolen lopen is altijd beter, maar heel veel kwaad zal het wel niet kunnen om ze zonder te dragen. Overigens ben ik zó aan m'n zolen gewend dat ik zere knieën krijg als ik met schoenen loop zonder zooltjes.

En waar je op moet letten: zit er een uitneembare zool in? Dat is het makkelijkst. Meestal hebben de wat duurdere schoenen (vaak in de betere schoenenzaak) dat wel.
Zo niet, dan moet je een schoen kopen met een hoge wreef. Anders zit je helemaal tegen de bovenkant van je schoen aan als je je zooltje erbij stopt. Maar het handigste is gewoon gaan winkelen met je zooltje erbij. Dan weet je gelijk of het lekker zit of niet.
__________________
Ik ga links want ik moet rechts. En we gaan nog niet naar huis.
Met citaat reageren
Oud 05-11-2005, 15:07
*amélie*
*amélie* is offline
Ik heb helemaal geen moeite met het vinden van schoenen waar ze inpassen. Behalve dan schoenen met een heel spitse punt, maar die vind ik meestal toch lelijk. Je kunt je zolen aan de voorkant vaak ook een beetje smaller knippen, dan passen ze makkelijker.

En zoals al eerder gezegd is, krijg ik last van mijn knieen als ik ze niet in mijn schoenen heb zitten. Dus als ik heb ze bijna altijd in. Maar het kan niet echt kwaad als je ze niet altijd in hebt.
__________________
You can't milk a cow with your hands in your pants
Met citaat reageren
Oud 05-11-2005, 17:10
flyaway
Avatar van flyaway
flyaway is offline
in amsterdam heb je gespecialiseerde winkels als Kees Tak ofzo. daar kan je dan makkelijker terecht met dit soort dingen.
Met citaat reageren
Oud 05-11-2005, 23:03
Verwijderd
Heb hetzelfde, maar ik voel ze niet altijd meer. Heb nu al een jaar of 3 zooltjes. In die tijd zijn ze ook al een keer of 3 aangepast. Daarna voelde ik ze weer een aantal weken, maar dat verdwijnt weer. Ik heb alleen nog dat ik die 'bobbels' voel als ik weer een tijdje geen schoenen aangehad heb, zoals in de zomer als ik eigenlijk alleen op slippers loop.
En wat die schoenen betreft: ik heb van sommige schoenen gewoon een maatje groter. Door dat extra zooltje betekende het bij mij vaak dat ik gewoon een maat groter moest hebben, omdat er wat extra opvulling in m'n schoen zat. Het is niet heel erg als je af en toe schoenen draagt waar ze niet in passen, maar je moet het niet te vaak doen. En bij het kopen van nieuwe schoenen: neem je zooltjes gewoon mee naar de winkel en pas de schoenen met die zooltjes aan. Doe ik ook altijd.
Met citaat reageren
Oud 07-11-2005, 16:54
Daantje_0705
Avatar van Daantje_0705
Daantje_0705 is offline
Bedankt voor alle reacties. Nou weet ik ook weer dat het dus normaal is dat je dat een beetje blijft voelen. Het is niet heel vervelend maar ik vroeg me gewoon af of dat normaal was of dat ik dan toch beter langs moest gaan maar ik ga er dan maar vanuiti dat het zo hoort. Verder heb ik nergens last van.

Mijn zooltjes zijn maar half, alleen de achterste helft. Ik kan dus niet goed ergens de zool uithalen want dan sta ik met mijn voorvoet op een stuk schoen zonder zool en dat zit niet zo lekker lijkt me. Het probleem is vooral dat ze door die bulten zo dik zijn. Met mijn huidige schoenen zit ik echt heel ver tegen de bovenkant aan en met mijn winterschoenen (laarsjes) zit ik dan in de knoop in de bocht zeg maar terwijl die schoenen zonder zooltjes heel erg wijd zitten. Iemand nog een idee wat ik daar tegen kan doen? Verder ga ik idd maar schoenen zoeken waar ze wel in passen zodat ik iig niet de hele winter zonder loop want dat lijkt me niet de bedoeling. Ik ga maar eens rondstruinen naar schoenen en dan passen met zooltjes. Schoenen vinden voor mij is al een ramp en ik denk niet dat het nu makkelijker wordt
__________________
~ God's own existence is the only thing whose existence God's action does not explain ~ | You are the symbol of too much thinking...
Met citaat reageren
Oud 07-11-2005, 22:20
Emilia
Emilia is offline
Hoi Daantje!

Het zal wel wennen, hoor.
Ik draag al steunzolen zolang ik kan lopen en ze worden er alleen maar 'dikker' op. Toch wel 3,5 cm aan de wreef.
Je moet er inderdaad op letten dat de zolen uitneembaar zijn.
Ik heb zelf heel smalle voeten, dat is nog een zegen. Ze zijn ook best klein voor mijn grootte, maar door mijn steunzolen moet ik soms meer dan een maat groter nemen, wat dan weer minder elegant is. Maar kom, de pijn wordt er toch iets minder van.
Ik beschouw mijn steunzolen als een deel van mijn voeten en ik draag ze vrijwel altijd. Heel af en toe een (halve) dag zonder, maar dat moet ik al snel bekopen. Succes ermee en luister naar je lichaam.
__________________
Ernst ist das Leben, heiter ist die Kunst.
Met citaat reageren
Oud 08-11-2005, 16:16
mini89
mini89 is offline
ik heb die van mij eigenlijk nooit echt gevoeld, 'k ben blij dat ik ze heb, de rest van m'n lichaam voelt er een stuk beter door.
Wel is het zo dat ik mijn schoenen ook altijd een maat groter moet nemen, omdat ze er anders niet in passen. Nu heb ik zowieso al vrij brede voeten, dus veel smalle schoenen waar ze niet in passen vallen voor mij toch al af.
Uit de schoenen van Wolky (www.wolky.nl) kun je trouwens bijna altijd de zool uithalen. Wel een beetje aan de prijs maar ja... je moet toch wat.
Mijn zolen "bijknippen" lukt trouwens echt niet hoor, daar is het materiaal veel te hard voor! 'k denk dat jullie een ander soort zolen hebben dan....
Met citaat reageren
Oud 08-11-2005, 16:44
Hawahaai
Avatar van Hawahaai
Hawahaai is offline
Ik bedacht me nog iets van de periode dat ik ook halve zolen had. Dan paste ik eerst de 'gewone' schoenen gewoon met de steunzool op de standaardzool, en als ik de schoenen dan wilde kopen, trok de schoenmaker de standaardzool eruit (meestal ook een half zooltje, met een soort afdeklaagje wat de hele oppervlakte bekleed) en plakte dat afdeklaagje terug, zodat ik er toch gewoon mijn zolen in kon leggen.
Misschien is dat nog een tip?
Met citaat reageren
Oud 08-11-2005, 19:04
Daantje_0705
Avatar van Daantje_0705
Daantje_0705 is offline
Citaat:
HaWaHaai schreef op 08-11-2005 @ 17:44 :
Ik bedacht me nog iets van de periode dat ik ook halve zolen had. Dan paste ik eerst de 'gewone' schoenen gewoon met de steunzool op de standaardzool, en als ik de schoenen dan wilde kopen, trok de schoenmaker de standaardzool eruit (meestal ook een half zooltje, met een soort afdeklaagje wat de hele oppervlakte bekleed) en plakte dat afdeklaagje terug, zodat ik er toch gewoon mijn zolen in kon leggen.
Misschien is dat nog een tip?
Das wel een idee ja Is dat duur om zoiets te laten doen bij de schoenmaker, weet je dat (nog)?
__________________
~ God's own existence is the only thing whose existence God's action does not explain ~ | You are the symbol of too much thinking...
Met citaat reageren
Oud 08-11-2005, 19:44
Hawahaai
Avatar van Hawahaai
Hawahaai is offline
Citaat:
Daantje_0705 schreef op 08-11-2005 @ 20:04 :
Das wel een idee ja Is dat duur om zoiets te laten doen bij de schoenmaker, weet je dat (nog)?
Aangezien ik de schoenen ook daar in de winkel kocht, deed hij dat gratis 'even' voor mij. Was 10 minuutjes werk met het drogen van de lijm erbij.
Met citaat reageren
Oud 11-11-2005, 11:58
biep
Avatar van biep
biep is offline
Citaat:
Daantje_0705 schreef op 04-11-2005 @ 19:36 :


Ander vraagje: Ik heb nu maar een paar schoenen waar ze in passen. In mijn echte winterschoenen passen ze niet. Is het erg dat ik soms toch nog op die schoenen loop zonder die steunzolen of maakt dat niet uit? Waar moet je nou op letten als je nieuwe schoenen koopt (waar je ze dus wel in wilt dragen)?
bult blijf je idd voelen (ik heb ook al 2 jaar steunzolen, alleen je gaat er minder op letten na verloop van tijd).


Ik heb ze ook heel vaak niet aan, maakt niet zoveel uit, tenzij je er zelf heel veel last van hebt.

Mijn voeten gaan ze nu opereren, dus hopelijk heb ik ze straksniet meer nodig
__________________
na emo komt zonneschijn
Met citaat reageren
Reageren


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe topics starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Spring naar

Soortgelijke topics
Forum Topic Reacties Laatste bericht
Lichaam & Gezondheid Steunzolen welke hebben jullie en hoe aangemeten?
Annemarie99
16 29-04-2011 16:09
Lichaam & Gezondheid Steunzooltjes
Daantje_0705
18 11-06-2008 20:11
Lichaam & Gezondheid (IJzeren/Metalen) Steunzolen wie heeft ze ook/gehad?
Annemarie99
15 13-02-2007 13:31
Lichaam & Gezondheid Steunzolen
Annemarie99
34 02-09-2006 16:40
Lichaam & Gezondheid steunzooltjes
duivelaartje
33 08-05-2005 20:27
Lichaam & Gezondheid Steunzolen
pluizeb33stje
40 05-04-2005 12:25


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 21:54.