Ik gebruik mijn iPod momenteel op meerdere systemen:
- zo'n gratis Proximus-luidsprekertje dat je op de Belgische festivals kon krijgen door een sms'je te sturen. Geeft redelijk geluid voor enkele meter, werkt op 2 AA-batterijen. Vervorming valt vrij goed mee voor zo'n goedkoop ding, de muziek is nog echt aanluisterbaar, terwijl veel passieve luidsprekers of kleine actieve van 10 euro vaak beroerd van kwaliteit zijn. In de VS kan je gelijkaardige (maar waarschijnlijk iets betere) luidsprekers kopen bij BrookStone voor $30 o.i.d.
- JBL On Tour, werkt op 4 AAA of netstroom, heeft heel wat meer kracht dan dat ander luidsprekertje, minder vervorming op het hoger volume
- gewoon met standaardkabels aan een stereo-installatie hangen, ik heb enerzijds een gewone videocamerakabel die ik daarvoor gebruik (in plaats van 20 euro te betalen voor een iPod-AV-kabel, voor 9 euro zo'n kabel jack > composiet+stereo-geluid (gele, rode en witte/zwarte tulp/cinch-stekker, je moet enkel weten dat je bij de kabel composiet en het rechterkanaal andersom hebt zitten, maar werkt perfect) ofwel zo'n gewone jack > 2 tulp-stekkers (rood en wit/zwart), die werken wel met de aangeduide kleuren en kun je op 90% van de stereo-installaties aansluiten.
- iTrip; een extra uitbreiding voor de iPod waarmee je het geluid op een FM-frequentie kan laten uitzenden, niet zo heel simpel om een goede frequentie te vinden op een radio (daarvoor zijn manuele tuners nog gemakkelijk, maar in onze auto hebben we een automatische tuner die zelf scant, en die pakt het signaal (nog) niet op (ik ga proberen de antenne naar binnen te halen zodat het signaal sterker doorkomt). Spijtiggenoeg zijn deze apparaatjes niet in Europa verkrijgbaar (omdat je hier een licentie nodig hebt om op de FM-band te mogen uitzenden, zelfs al stuur je maar geluid 5 meter ver. Ik heb de mijne dus gewoon uit de VS meegebracht (naar iTrip bestaat ook nog AirPlay (ook enkel iPod) maar er bestaan ook nog andere FM-transmitters die hun ingangsgeluid via een gewone jack krijgen in plaats van via de dockconnector)).
__________________
vaknar staden långsamt och jag är full igen (Kent - Columbus)
|