Registreer FAQ Berichten van vandaag


Ga terug   Scholieren.com forum / School & Studie / Huiswerkvragen: Exacte vakken
Reageren
 
Topictools Zoek in deze topic
Oud 16-04-2011, 17:31
Chris-Verhoeckx
Avatar van Chris-Verhoeckx
Chris-Verhoeckx is offline
Hi there,

Een vraagje. Ik ben bezig met een hoofdstuk over radioactiviteit en ik snap een dingetje niet. Dit komt waarschijnlijk door mijn heel summiere wiskundekennis, maar het gaat om de volgende opgave:

In het menselijk lichaam (spierstelsel) zit ongeveer 98 gram Kalium. Hiervan is 0,012 procent het radioactieve K-40. Een gram kalium bevat 1.54x1022 atomen.

- Bereken de activiteit in het spierstelsel van een volwassene.

Nu snap ik ongeveer in welke richting ik moet zoeken, alleen snap ik bij de formule het volgende niet:



De theorie snap ik wel, alleen deze formule niet. Waar staat de In2 voor? Moet ik iets met de log-toets op de rekenmachine doen?

En deze opgave:

Als aangeslagen waterstofatomen terugvallen naar de eerst aangeslagen toestand (n = 2) dan wordt licht uitgezonden met frequenties in het zichtbare gebied. Deze frequenties behoren dan tot de zogeheten balmerreeks. In BINAS tabel 20 is een spectraalplaat van waterstof afgebeeld. Er is onder andere een spectraallijn te zien bij een golflengte van 389 nm. Deze spectraallijn hoort ook bij de balmerreeks.

- Laat met een berekening zien met welke overgang uit de balmerreeks deze spectraallijn overeen komt.

Heb veel natuurkundelessen gemist, dus enige uitleg over het gebruik van de formule uit de eerste opgave zou fijn zijn
__________________
Haters gonn' hate
Met citaat reageren
Advertentie
Oud 16-04-2011, 17:33
Mr.Mark
Avatar van Mr.Mark
Mr.Mark is offline
Ik kan zo niet die formule voor je afleiden maar ln(2) is hetzelfde als:

Het is gewoon een getal. Waarschijnlijk zit er wel een knop voor ln (logaritme naturalis) op je rekenmachine. Maar heb je e-machten nooit gehad met wiskunde?
__________________
's Avonds een vent, 's ochtends absent.
Met citaat reageren
Oud 16-04-2011, 17:42
Chris-Verhoeckx
Avatar van Chris-Verhoeckx
Chris-Verhoeckx is offline
Ik kijk waarschijnlijk gewoon niet goed, maar ik zie 'm niet (TI-84 plus). Of is het misschien de ex-toets? Heb 't volgens mij wel heel vaag gehad, maar sta ook net een voldoende voor Wiskunde. Doe overigens wis-A.
__________________
Haters gonn' hate
Met citaat reageren
Oud 16-04-2011, 17:43
Mr.Mark
Avatar van Mr.Mark
Mr.Mark is offline
Het is gewoon de normale toets bij 'S' op de Ti-84 plus. 2nd geeft e^x, alpha geef 'S'. Niks is dan ln.
__________________
's Avonds een vent, 's ochtends absent.
Met citaat reageren
Oud 16-04-2011, 17:44
Chris-Verhoeckx
Avatar van Chris-Verhoeckx
Chris-Verhoeckx is offline
Wat een dummy ben ik ook: Heb 'm gevonden hij staat er als LN.
Thanks anyway
__________________
Haters gonn' hate
Met citaat reageren
Oud 16-04-2011, 17:46
Mr.Mark
Avatar van Mr.Mark
Mr.Mark is offline
Leuke avatar
__________________
's Avonds een vent, 's ochtends absent.
Met citaat reageren
Oud 16-04-2011, 18:01
Siron
Siron is offline
e is het getal van Euler, het is een (belangrijke) constante (zoiets als pi). Verder wordt ln de natuurlijke of Neperse logaritme genoemd. Die ln is gewoon een kwestie van notatie, waarschijnlijk om een goed onderscheid te maken met de Briggse logaritme.
Met citaat reageren
Advertentie
Reageren


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe topics starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Spring naar

Soortgelijke topics
Forum Topic Reacties Laatste bericht
Huiswerkvragen: Exacte vakken [NA] Stralingsdosis berekenen
Durian
8 07-02-2016 18:57
Huiswerkvragen: Exacte vakken [NA] Straling: geabsorbeerde energie en activiteit bron
uiop
5 14-01-2013 15:32
Huiswerkvragen: Exacte vakken [NA] Activiteit berekenen
Verwijderd
2 11-04-2012 22:45
Huiswerkvragen: Exacte vakken [BI-CH] Agonisten berekenen
Engel des doods
3 15-01-2008 14:32
Huiswerkvragen: Exacte vakken Berekening met Lambert-Beer
nightwish_assie
2 19-10-2003 07:53
Eindexamens 2003 [Natuurkunde, HAVO] Stel hier al je vragen en vertel hoe het ging!
Snufje
52 27-05-2003 08:52


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 12:33.