Citaat:
Ik heb ook gezien dat in Amerika de douane erg streng is, en dat iPhones/iPods vaak niet in Nederland aankomen en ergens stranden.
|
Iets uitvoeren is zelden een probleem (afgezien van een groot geldbedrag, zeldzame dieren, planten of landgebonden, zeldzame artikelen), het probleem zit 'm bij het invoeren; hier wordt gecontroleerd wat er binnenkomt en of er belasting over betaald is. Ik heb nog nooit een bordje "something to declare" bij de ingang van een vliegveld.gezien.
Sterker nog; je zou bij het uitgaan van een niet EU-land betaalde belasting over je I-pod terug kunnen krijgen, mits je in de winkel daarvoor enige formulieren invult en meeneemt. (en vervolgens stiekem niet je I-pod in NL aangeeft). In NL daarentegen zouden ze om een bonnetje kunnen vragen om te bewijzen waar je 'm gekocht hebt. Maar bij een I-pod zullen ze dat niet zo gauw (meer) doen.