Registreer FAQ Berichten van vandaag


Ga terug   Scholieren.com forum / Technologie / Software & Hardware
Reageren
 
Topictools Zoek in deze topic
Oud 02-01-2004, 23:04
AtOx
Avatar van AtOx
AtOx is offline
Mja,

ik heb dus eigen error pages gemaakt en als je nu naar een pagina gaat die niet bestaat kom je op 404.php terecht (ingesteld in .htacces). Nu stuur ik in 404.php een mail naar mezelf waarin ik alle gegevens van de bezoeker doorgeef (ip, gebruikersnaam, browser,...). Nu wil ik ook de pagina doorgeven die de bezoeker wilde bezoeken.

Maar aangezien die vanzelf wordt doorgestuurd naar 404.php kan ik die niet meer achterhalen via php... (heeft men mij verteld).

Nu zei iemand me iets dat ik mod_rewrite moest gebruiken mar zelf na een - ik geef toe kleine- zoektocht via google heb ik nog niet echt gevonden wat ik zocht.

Heeft iemand wat meer info over die mod_rewrite of een andere manier om dit probleem op te lossen?

Grtz
__________________
De enige helpende hand vind ik aan het einde van m'n mouw...HIP: zopje, BlackButterfly, Liltje ,JoJoz,BadlyDrawnGirl,********, ....Mema mn vrouwtjuh
Met citaat reageren
Advertentie
Oud 03-01-2004, 04:56
Enlightenment
Avatar van Enlightenment
Enlightenment is offline
Hm, is dat zo? Probeer eens echo($_SERVER['REQUEST_URI']); dat zou de relatieve URI moeten geven.

Ik gebruik mod_rewrite om *ALLE* requests door te sluizen naar één PHP file. Deze bepaald aan de hand van de REQUEST_URI wat er gaat gebeuren, dat is zoiets als:

if ($uri == '/admin')
{
include('admin.php');
exit();
}
elseif ()

zoiets
Ik gebruik b.v. substr om te kijken of de URI begint met /images/. Zo ja, dan include ik images.php die dan de image gaat sturen en de headers gaat veranderen.

Ik doe dus echt alles via php zelf. Voordeel? Meer controle en supergeile URIs.

www.fluffles.net/computers/hardware/

Maar er staan helemaal geen "computers" of "hardware" directories in mn www directory. Alles in database.

Nouja kijk maar of je hier wat aan hebt. Maar $_SERVER['REQUEST_URI'] zou moeten werken hoor.
__________________
Per undas adversas (tegen de stroom in)
Met citaat reageren
Oud 03-01-2004, 15:17
AtOx
Avatar van AtOx
AtOx is offline
neej het werkte niet met $_SERVER['REQUEST_URI'], had ik al geprobeerd... Maat op GoT heeft iemand dan gezegd om in .htacces van

ErrorDocument 404 http://www.jouwsite.be/404.php

dit te maken:

ErrorDocument 404 /404.php

En dan wordt je niet doorsgestuurd naar de 404.php pagina, maar toch zie je ze. En dan werkt $_SERVER['REQUEST_URI'] wel

Toch bedankt (zeker voor al die mod_rewrite info!) !
__________________
De enige helpende hand vind ik aan het einde van m'n mouw...HIP: zopje, BlackButterfly, Liltje ,JoJoz,BadlyDrawnGirl,********, ....Mema mn vrouwtjuh

Laatst gewijzigd op 03-01-2004 om 15:21.
Met citaat reageren
Oud 03-01-2004, 18:07
Enlightenment
Avatar van Enlightenment
Enlightenment is offline
Ah ja, dat zal het zijn.

Succes ermee.
__________________
Per undas adversas (tegen de stroom in)
Met citaat reageren
Oud 04-01-2004, 03:32
dystopia
dystopia is offline
Wanneer je eigen server draait kun je ipv .htaccess beter die zut in httpd.conf of een include van httpd.conf zetten. 404 zal vaak worden aangesproken dankzij Windows worms. Zelfde effect, behalve de snelheid: het is sneller. Die Windows worms kun je overigens ook mod_rewriten. Dat scheelt ook qua grootte van je error.log aangezien die beesten regelmatig nogal wat onzinnige data vreten in error.log.

Mocht je mod_rewrite willen gebruiken let dan ook even op welke versie van Apache je wilt gaan gebruiken aangezien hier laatst een remote vulnerable foutje in zat. Neem de laatste van de 1.3.xx en je bent safe.
__________________
The surest way to corrupt a youth is to instruct him to hold in higher esteem those who think alike than those who think differently - Steve Jobs
Met citaat reageren
Advertentie
Reageren


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe topics starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Spring naar

Soortgelijke topics
Forum Topic Reacties Laatste bericht
Software & Hardware [php] website met alleen index.php en database
Verwijderd
6 22-01-2009 09:35
Software & Hardware [PHP] Taalmodules; opzet en efficientie
Enlightenment
17 18-07-2005 17:41
Software & Hardware [website] Lycos - RewriteRule
Verwijderd
6 02-06-2005 21:54
Software & Hardware [website/weblog] Permalink - MySQL ID permanent?
Verwijderd
4 01-06-2005 21:27
Software & Hardware [PHP] Het ontwikkelen van een forum
Enlightenment
81 09-03-2005 12:30
Software & Hardware [apache] mod_rewrite
deathz0rz
16 15-10-2003 18:36


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 00:01.