Advertentie | |
|
![]() |
|
Verwijderd
|
Voor boeken is het bij mij meestal de prijs. Ik koop vaak alleen boeken waarvan ik de auteur al van ken of waar ik al een poos naar op zoek was. Maar als ik ooit geld genoeg heb, zal ik wel andere boeken kopen. Dat zal ik meer op de titels gaan letten.
Zo heeft meneer Piet Grijs het boek geschreven Piet Grijs Is Gek, wat ik genoeg reden voor mij vind om het te proberen. Ik herinner me ook ooit iets gezien te hebben als Het Boek door De Schrijver. Dat zou ik ook graag willen proberen. Tekeningen op de voorkant of flapteksten hebben me nooit zoveel gedaan. Dat verschilt toch per uitgave. Op het forum is het de titel die me lokt en de eerste regels en de opbouw die me er houden of wegjagen. Een enorm blok tekst zonder witregels of alinea's kan mijn aandacht heel moeilijk vasthouden. LUH-3417 |
![]() |
|
Meestal het genre(vooral geschiedenis en fantasy waar ik me voor interesseer), de schrijver/schrijfster en de samenvatting achterop. Soms is het ook de titel die mij aanspreekt.
Als ik op de rug van het boek een klein plaatje zie staan van een vrouw en het is een historisch verhaal dan pak ik 'm zeker weten op. (Verhalen die zich in de Middeleeuwen afspelen met vrouwen als hoofdspeelster hebben bij mij een pluspunt voor ![]()
__________________
Eervolle vermeldingen:Mennuz, GluipigeBever, Dr.Zoidberg, GodSaveTheQueen, Master HJ, M@rco, Sovreze en Wasbeermeneer!
|
![]() |
|
Ik ga in eerste instantie af op het voorplat en de vormgeving van het boek. Als de omslag mijn nieuwsgierigheid wekt, lees ik de achterplattekst. Meestal de eerste zinnen; daaraan heb ik genoeg. Soms let ik op de uitgeverij. Boeken van De Geus pik ik er bijvoorbeeld vaak uit, omdat ik veel van hun boeken erg leuk vind. Boeken met een historisch getinte omslag zal ik snel oppakken en ook boeken met een zwart/wit foto.
Uiteraard let ik ook op de schrijver van het boek. Dat voornamelijk. Eigenlijk let ik op alles tegelijkertijd. Over de verhalen op dit forum kan ik kort zijn: ik lees ze bijna nooit. Enkel die van Orchid en Tisch. De rest interesseert me niet zo. |
![]() |
|
Het genre moet me bevallen (ik koop geen science fiction, fantasy of thrillers). En ik koop/ leen vaak ook alleen boeken van schrijvers die ik ken of waarover ik iets gelezen/ gehoord heb.
Ik kijk ook altijd of de eerste zin me aanspreekt, ![]()
__________________
Bij het denken aan de liefde heb ik de liefde lief en 't is de liefde tot u, geliefde die mij tot die liefde hief
Laatst gewijzigd op 23-02-2004 om 21:14. |
![]() |
|
Wat ik me nu trouwens bedenk...
Ik geloof dat ik zelf altijd een aantal boeken van 1 schrijver lees en in die periode ook niet zo erg aan andere schrijvers (dus andere schrijfstijlen) wil. Nu valt het wel mee, geloof ik, omdat ik natuurlijk veel 'door elkaar' heb moeten lezen voor school, maar voor de 3e klas had ik dat heel erg (carry slee, evert hartman, jan terlouw, anke de vries, roald dahl, yvonne keuls, en toen is het wel zo'n beetje gestopt denk ik) Misschien sta ik dus toch minder open voor boeken ((jeugd)literatuur) dan ik altijd gedacht heb....
__________________
ja, maar...
|
Advertentie |
|
![]() |
|
|
![]() |
||||
Forum | Topic | Reacties | Laatste bericht | |
Verhalen & Gedichten |
Keuze Daaaan | 6 | 23-05-2005 12:32 | |
Verhalen & Gedichten |
[Verhaal] Keuze zozze | 4 | 21-12-2003 17:42 | |
Psychologie |
Keuze-> keuze-> keuze-> spijt? Optima | 11 | 03-06-2003 11:23 | |
Levensbeschouwing & Filosofie |
Als beide mogelijke keuzes waarheid worden, wat is (de waarde van) een keuze dan? John Sickbock | 4 | 25-09-2002 20:00 | |
Verhalen & Gedichten |
Keuzes Edwin uit Kaasstad | 0 | 08-03-2002 11:09 | |
Verhalen & Gedichten |
Keuzes (wraak gedicht!) anonymous girl | 2 | 26-08-2001 14:20 |