Citaat:
Bij ons op school hoor ik de laatste tijd steeds meer over het belang van de sociale competenties, ook wel 'de achterkant van het diploma' genoemd. Het gaat hier om alle activiteiten die je naast de lessen doet (in de schoolkrantredactie, meedoen aan een uitwisselingsprogramma, in de leerlingenraad, meedoen aan het schoolorkest, juniorcoördinator zijn, enz.). Ik hoor dat dit steeds belangrijker wordt voor selecties van universiteiten. Nu vraag ik me af of jullie daar enige ervaring mee hebben gehad en of er veel universiteiten zijn die daar naar kijken. En heeft het nog enige invloed bij het zoeken van een baan? Nog een vraag: spelen je eindexamencijfers van de middelbare een rol bij het vinden van een baan?
|
Voor zover ik weet kijkt werkelijk geen enkele universiteit in Nederland daarnaar. Alhoewel het prima is als op je cv wat meer staat dan enkel opleidingen, zal een schoolkrantje in elkaar flansen op de middelbare ook echt geen invloed hebben op een baan later. Ik heb redelijk wat solliciteerervaring, en werkelijk nog nooit heeft iemand naar mijn eindexamencijfers gevraagd. Ik heb dat ook nog nooit gehoord bij iemand anders. Dat is ook logisch, want voor de meeste banen, is een opleiding vereist die verder gaat dan de middelbare school.
In het algemeen: als het je leuk lijkt, moet je gerust zoiets gaan doen. Het is natuurlijk inderdaad een manier om bepaalde skills te ontwikkelen. Maar qua vervolgopleiding of baan later zal het niet veel uitmaken of het wel of niet op je cv staat, enkele specifieke gevallen uitgezonderd.