Volgens mij valt dit gewoon onder "inkomsten uit werk en woning". Aangezien je geen vaste werkgever hebt die bepaalde zaken voor je betaalt, vallen alle gemaakte kosten natuurlijk aan te geven. Op een belastingformulier heb je de mogelijkheid daartoe. Ik ken de details niet van wat je gaat doen, maar ga eens in conclaaf met een belastingadviseur. (en daarmee bedoel ik niet zo'n telefoonmiep die niets weet)
Ik zou je in ieder geval inschrijven bij de Kamer van Koophandel. Dat kan nooit kwaad en op die manier word je serieuzer genomen.
Wat facturering betreft:
Citaat:
Iedereen mag een factuur schrijven. Het is een misverstand dat alleen ondernemers (lees: ingeschrevenen van de Kamer van Koophandel) mogen factureren. Zoals bij alle bedrijven, moeten facturen altijd in tweevoud gemaakt worden, één voor de klant en één afschrift voor eigen administratie. Facturen mogen rechtsgeldig per e-mail verzonden worden, maar daaraan zijn strenge voorwaarden verbonden.
Een Nederlandse factuur moet voldoen aan eisen van de belastingdienst wat betreft nummering. Alleen bedrijven of zelfstandigen die BTW-plichtig zijn, moeten en mogen BTW heffen. Een factuur moet doorgaans geboekt worden op de factuurdatum, niet op de betaaldatum (dit heet het factuurstelsel). Het heeft dus soms voordelen niet met facturen te werken, zoals in de freelance-journalistiek wel gebeurt, waarbij columnisten vanzelf maandelijks een bedrag voor hun stukje ontvangen.
Wie BTW in rekening brengt, moet dat strikt op tijd aangeven en afdragen aan de belastingdienst, en soms ook nog vóórdat de betreffende rekening door de opdrachtgever is betaald. Dat kan slecht zijn voor de hoeveelheid benodigd kasgeld. Op facturen naar het buitenland hoeft in sommige gevallen geen BTW in rekening te worden gebracht. Kleine zelfstandigen kunnen de ontvangen BTW, als die lager is dan € 1345 zelf behouden, en hoeven deze niet af te dragen, de zogenoemde kleineondernemersregeling. Van BTW-ontvangsten tussen € 1345 en € 1833 moet een deel afgedragen worden. Zo gauw het echter één euro meer wordt, is afdracht van het gehele bedrag vereist. BTW-plichtige ondernemers, die hun bedrijf tegen het einde van het jaar beginnen, kunnen dat voordeel vaak behalen door een extra investering te doen en zodoende het af te dragen bedrag onder de € 1883 te brengen.
Uitkeringsgerechtigden dienen de voorwaarden van de uitkering na te gaan, omdat zij mogelijk voor een deel van de inkomsten worden gekort op hun uitkering. Dit is per uitkering anders geregeld, zo moeten de zogenaamde WW'ers het aantal gewerkte uren opgeven (aan de hand waarvan gekort wordt op de uitkering), waar bijstandsgerechtigden gekort worden op basis van hun inkomen. WAO'ers en pensioengerechtigen mogen naar eigen inzicht bijverdienen en hoeven alleen met de belastingdienst te communiceren.
Een mogelijk uitwijkmanoeuvre is het factureren naar eigen inzicht uit te stellen. Dit is echter niet toegestaan. Ook een lid van een vennootschap onder firma, die per definitie bestaat uit minimaal twee mensen die samenwerken, kan onder de strenge regels uitkomen doordat het werk toegeschreven kan worden aan de andere vennoot, waarbij de vennoot met uitkering bijvoorbeeld alleen opgeeft een uur coördinatie te hebben verricht.
|
Bron: Wiki.