Registreer FAQ Berichten van vandaag


Ga terug   Scholieren.com forum / School & Studie / Studeren
Reageren
 
Topictools Zoek in deze topic
Oud 23-04-2009, 13:05
Diary of Dreams
Avatar van Diary of Dreams
Diary of Dreams is offline
Ik wil de geestelijke gezondheidszorg in, dus mensen helpen/begeleiden met psychische (en vaak daarbij ook praktische) problematiek.
Ik ging er vanuit dat het logisch is om dan Psychologie te gaan doen op de uni, maar na wat onderzoek twijfel ik daar toch over. Al wist ik dat Psychologie in eerste instantie een onderzoeksopleiding is (en dat vind ik ook erg leuk) hoorde ik dat het (op je master en eventuele latere specialisaties na) wel erg weinig klinische psychologie is. En dat de praktische toepassing zwaar onderbelicht zijn, al schijnt dat in Rotterdam mee te vallen sinds hun onderwijs vernieuwingen.

Maar goed, mijn vraag is dus of er andere opleidingen zijn (op uni nivea, zo mogelijk) die primair gericht zijn op geestelijke/psychische hulpverlening? Een docent van me (die jaren geleden Psychologie gedaan heeft) vertelde dat er in elk geval 10 jaar geleden iets als Geestelijke Hulpverlener was op de uni Maastericht, maar het enige wat ik nu kon vinden is Gezondsheidswetenschappen.
__________________
Zeker weten een betweter.
Toch?
Met citaat reageren
Advertentie
Oud 23-04-2009, 13:12
Vogelvrij
Avatar van Vogelvrij
Vogelvrij is offline
Misschien kun je religiewetenschappen in Nijmegen gaan studeren? Volgens mij heb je daarbij ook een richting voor psychische hulpverlening. http://www.ru.nl/religiewetenschappen/ voor meer informatie.
__________________
Het werkelijke leven is een veel oppervlakkiger gedoe dan men zichzelf bekennen wil. (T. Thijssen)
Met citaat reageren
Oud 23-04-2009, 14:38
Briseïs
Avatar van Briseïs
Briseïs is offline
De studie met de hoogste baangarantie en salaris op universitair niveau in deze richting is geneeskunde, en dan de psychiatrie kiezen. Anders kom je volgens mij al gauw op hbo terecht.
__________________
Hela världen är så underbar
Met citaat reageren
Oud 23-04-2009, 17:33
Diary of Dreams
Avatar van Diary of Dreams
Diary of Dreams is offline
Bedankt voor de reacties.

Religiewetenschappen lijkt me leuk, op het moment ben ik bezig met mijn propedeuse Leraar Godsdienst/Levensbeschouwing. Maar dat is toch niet echt wat ik wil. Met 'geestelijke hulpverlener' bedoel ik trouwen niet iets spiritueels maar psychisch, misschien dat dat onduidelijk was.

Aan geneeskunde heb ik ook kort zitten denken, maar daar geld nog veel sterker dan (misschien ook) voor psychologie: de eerste jaren leer je eigenlijk niet voor wat je wilt gaan doen. Dan kan ik nog beter psychologie gaan doen - dat ben ik ook van plan, tenzij ik een betere opleiding tegen kom.
Volgens een aantal mensen die in het psychologie vakgebeid werken is er een steeds grotere behoefte voor hulpverleners zoals psychologen; sowieso ben ik niet heel bang om geen baan te krijgen.

Wat ik eigenlijk jammer vind is dat er niet een opleiding is die primair gericht is op psychische hulpverlening. Dus aspecten van psychologie, geneeskunde (psychiatrie), sociologie, e.d. allemaal gericht op de hulpverlener.
Maarja, so be it.
__________________
Zeker weten een betweter.
Toch?
Met citaat reageren
Oud 23-04-2009, 18:40
Giddypanda
Giddypanda is offline
Er is inderdaad een opleiding voor psychische hulpverlening, namelijk: Geestelijke gezondheidkunde (GGK). Je begint met de studie Gezondheidswetenschappen (het eerste jaar is een algemeen jaar) en in het tweede jaar kies je voor de specialisatie GGK (major) en GGK therapie (minor). Wat ik heb gehoord is dat ze erg praktijk gericht zijn.
Check anders deze link: http://fdgwfbursrv0601.unimaas.nl/ca...BachelorGW.htm
Met citaat reageren
Oud 23-04-2009, 19:04
Diary of Dreams
Avatar van Diary of Dreams
Diary of Dreams is offline
Ah kijk, dat is inderdaad zo ongeveer waar ik naar zocht. Ken jij toevallig mensen die dat studeren met wie ik in contact zou kunnen komen?

Waar ik een beetje bang voor ben is dat het toch een bepaalde diepgang mist, maar dat is vooral een onderbuik gevoel.
Daarnaast ben ik (ook rationeel) bang dat het niet een algemeen erkende opleiding is. Zou je met deze opleiding overal welkome zijn of is er kans dat je te horen krijgt "die opleiding kennen we niet, doei"?

Als je in het 2e jaar al een major en een minor kiest, volg je dan ook echt alleen maar vakken daarvoor of bestaat er daarnaast ook nog een algemeen vakkenpaket?
__________________
Zeker weten een betweter.
Toch?
Met citaat reageren
Oud 23-04-2009, 19:09
Diary of Dreams
Avatar van Diary of Dreams
Diary of Dreams is offline
w00t: http://www.dmkep.unimaas.nl/ggk/GGK%...den_na_ggk.htm

Erg interessant artikel, maar wel van 2005. Wat ze zelf aangeven wat het verschil is tussen GGK en Psychologie is het volgende:
Citaat:
1. Het eerste verschil heeft te maken met de inhoud van het eerste studiejaar. Een GGK-er start in het eerste jaar vanuit een breed perspectief in de Algemene Gezondheidswetenschappen. Psychologen beginnen met basisvakken binnen de psychologie.
2. GGK-ers krijgen binnen hun opleiding veel vaardigheidstrainingen die hen voorbereiden op het werk als hulpverlener. In de meeste opleidingen psychologie is het aantal vaardigheidstrainingen minder. Bovendien wordt er veel minder gewerkt met simulatiepatiënten.
3. GGK-ers worden opgeleid binnen het Probleem Gestuurd Onderwijs. Andere Universiteiten werken niet standaard met het PGO-systeem.
4. Psychologen kunnen lid worden van de beroepsvereniging voor psychologen: het Nederlands Instituut voor Psychologen (NIP). Vanuit dit lidmaatschap krijgen ze de NIP-registratie. Voor een GGK-er is deze registratie geen mogelijkheid.
Punt 3 valt weg omdat Rotterdam ook PGO gebruikt. Punt 4 is in het voordeel van Psychologie. Punt 2 valt denk ik ook half weg doordat Rotterdam dus ook praktisch gericht is en punt 1 is misschien voornamelijk voorkeur...

Tja... lastige keuze.
__________________
Zeker weten een betweter.
Toch?
Met citaat reageren
Oud 23-04-2009, 21:24
Eva*
Avatar van Eva*
Eva* is offline
De studie Humanistiek heeft een master "Geestelijke begeleiding." Zie http://www.uvh.nl.
Ik denk niet dat het is wat je zoekt, maar je weet maar nooit.
Met citaat reageren
Oud 23-04-2009, 22:49
Giddypanda
Giddypanda is offline
Als GGKer kom je ook in aanmerking om GZ-psycholoog te worden en bovendien is de master 1 jaar korter dan die van de klinische psychologie (in nijmegen is het 2 jarige master)...ik weet het ook niet precies xD je kan wel contact opnemen met de faculteit van GW en kijken wat ze zeggen.
Met citaat reageren
Oud 25-04-2009, 08:42
light fighter
light fighter is offline
is maatschappelijk werk en dienstverlening niet iets voor jou? Dat is de omschrijving die geeft van wat je wil. HEt is wel hbo, op de uni vindt je denk ik niet zo iets praktisch als wat jij omschrijft omdat je wordt opgeleid tot onderzoeker
Met citaat reageren
Oud 28-04-2009, 23:36
Rachel
Avatar van Rachel
Rachel is offline
Citaat:
is maatschappelijk werk en dienstverlening niet iets voor jou? Dat is de omschrijving die geeft van wat je wil. HEt is wel hbo, op de uni vindt je denk ik niet zo iets praktisch als wat jij omschrijft omdat je wordt opgeleid tot onderzoeker
Klopt. Ik kan nu als MWD-er ook gaan werken in deze sector Op mijn HBO kon je kiezen voor een richting GGZ, dus dat past dan perfect.
Met citaat reageren
Advertentie
Reageren


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe topics starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Spring naar

Soortgelijke topics
Forum Topic Reacties Laatste bericht
Psychologie Psychologen
Kauw
184 25-06-2007 12:25
Psychologie Borderline (BL)
MisterDJ
10 11-05-2005 06:11


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 14:23.