Registreer FAQ Berichten van vandaag


Ga terug   Scholieren.com forum / School & Studie / Huiswerkvragen: Cultuur, Maatschappij & Economie
Reageren
 
Topictools Zoek in deze topic
Oud 11-05-2005, 12:55
Pietje123
Hallo mensen

Ik heb hulp nodig.
Wie kan ons helpen met de volgende vragen?

- wat was de invloed van de lopende band op de amerikaanse arbeiders in de 20 ste eeuw?

- de voor en nadelen voor arbeiders

- directe en indirecte gevolgen van de invoering v/d lopende band


alvast bedankt!!!!!!
Met citaat reageren
Advertentie
Oud 11-05-2005, 13:53
Project 50
Project 50 is offline
Tja,

Ik denk dat de werkgelegenheid sterk gedaald is sinds de invoering van de lopende band. Voor de arbeider dus geen pretje als ie opeens zonder baan zit. Daarintegen denk ik dat we werk omstandigheden wel erg verbeterd zijn, denk hierbij bijvoorbeeld aan minder tillen.

(In)directe gevolgen: Er kan meer geproduceerd worden in minder tijd met lagere kosten. De prijs van het product gaat omlaag waardoor de vraag groter wordt omdat meer mensen het nu kunnen kopen.
Met citaat reageren
Oud 11-05-2005, 16:24
Neiu
Avatar van Neiu
Neiu is offline
zoek eens op taylorism
__________________
Kőigi teede pikkus ajas on vőrdne - | - Рукописи не горят
Met citaat reageren
Oud 12-05-2005, 16:37
Denkie
Denkie is offline
Citaat:
Pietje123 schreef op 11-05-2005 @ 13:55 :
Hallo mensen

Ik heb hulp nodig.
Wie kan ons helpen met de volgende vragen?

- wat was de invloed van de lopende band op de amerikaanse arbeiders in de 20 ste eeuw?

- de voor en nadelen voor arbeiders

- directe en indirecte gevolgen van de invoering v/d lopende band


alvast bedankt!!!!!!

De arbeiders liepen ook vooral psychisch veel schade op door het eenvoudige werk... het verstompt de arbeider: men had er geen kennis voor nodig en door het steeds maar weer opnieuw hetzelfde te doen had men er ook geen plezier meer in.

Als je er tijd voor hebt moet je maar eens het een nummer van André van Duin downloaden met de titel: "Een boutje en een moertje en een schroefje", hier wordt de spot gedreven met het lopende band werk... het elle lange doorgaan van de tekst duidt dus op een saai leven en werk... heel erg leuk te gebruiken als bron (bijv. bij geschiedenis) (link naar de songtekst: http://www.lyricsvault.net/songs/16647.html )
Met citaat reageren
Oud 12-05-2005, 19:54
Stff
Avatar van Stff
Stff is offline
gevolgen, er kon sneller en geodkoper worden geproduceerd, dit resulteerde dus in een verbeterde concurentie positie, de prijzen konden omlaag (als dat ook gebeurde weet ik niet) waardoor de vraag kon toenemen (meer mensen konden het zich veroorloven) enz enz enz
__________________
Mess with the Best, Die Like the Rest | | Suus, Chelle, Linds, Marte, Daphne & Anne | | What the Eyes See and the Ears Hear the Mind Believes
Met citaat reageren
Oud 30-05-2005, 15:32
Judy2
Judy2 is offline
In de fabrieken moest de arbeider uren achtereen dezelfde simpele handelingen verrichten en werd zo gereduceerd tot een makkelijk vervangbare schakel in het productieproces. De trots of voldoening van de ambachtsman over het eindproduct kende hij niet. De kloof tussen het platteland en de stad werd steeds groter. De tegenstelling tussen de snel rijk wordenende fabriekseigenaren en de arme massa van het fabrieksproletariaat was een heel andere dan die tussen een ambachtsman en zijn knechten had bestaan.
Met citaat reageren
Advertentie
Reageren


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe topics starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Spring naar

Soortgelijke topics
Forum Topic Reacties Laatste bericht
Lichaam & Gezondheid Duizelig na lopende band
fizzle-fluffy
20 16-01-2010 15:56
Lichaam & Gezondheid Waar verstandskiezen trekken?
anjali
3 21-02-2009 00:40
De Kantine Weerwolfspel 39, topic 2.
TopDrop
246 25-09-2007 07:25
Muziek Beste band van de wereld op dit moment?!
Verwijderd
149 01-07-2003 09:30
Muziek De Wetten van De Haan en Dekker [voor beginnende bands!]
Verwijderd
12 01-04-2003 08:40
Verhalen & Gedichten Radeloze halvegaren aan de lopende band
metzondernix
7 15-09-2001 11:16


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 12:36.