Ja dat doe ik altijd
Nodig :
200 gram kristalsuiker
50 ml citroensap (is ± 1 citroen)
3/4 theelepel glycerine (verkrijgbaar bij etos e.d.)
Bereidingswijze:
Suiker en citroensap in een steelpan doen en verwarmen. Er kunnen witachtige bellen ontstaan als het heet wordt, dat geeft niet, maar zorg dat het vuur dan laag staat zodat er niks overkookt.
Als het mengsel goudachtig van kleur is haal je de pan van het vuur. (Het begint met een witgele kleur die steeds donkerder wordt, donkergeel is de goede kleur, als je het te lang laat doorkoken wordt het bruin.)
Glycerine toevoegen (dat zorgt ervoor dat het plakkerig wordt) en dan wachten tot het niet meer zo heet is. Na ongeveer een half uur is 't wel goed.
edit:
In het begin is het best lastig en ben je wat langer bezig met harsen. Om te voorkomen dat de hars te snel indikt kun je het pannetje in een andere pan met heet water zetten.