![]() |
|
![]() |
Ik heb gewoon heel vaak als ik een package wil installeren (hetzij een .deb gedownload via dpkg -i of gewoon via apt-get) ik berichten krijg dat de dependencies niet geinstalleerd zijn, en dat dat ook niet gaat gebeuren.
Maar daarmee is het hele voordeel van een apt-get natuurlijk weg, als ik het hele internet af mag gaan sporen naar de dependencies, en die dan zelf mag gaan maken. Hebben jullie dit probleem ook met Ubuntu? Ben ik gewoon verwend met Debian waar ze onwijs streng zijn rond de packages? Of doe ik gewoon iets verkeerds? Ik draai Ubuntu 5.10, en heb in het verleden andere repositories gebruikt, maar momenteel staan alleen de officiele aan. Ik heb verder ook bij elke apt-get update dat ik berichten krijg dat er bestanden niet gevonden konden worden. Maar volgens een bericht op internet zullen die 'vanzelf' verdwijnen. Een voorbeeld is mplayer. Code:
sudo apt-get install mplayer-386 Pakketlijsten worden ingelezen... Klaar Boom van vereisten wordt opgebouwd... Klaar Sommige pakketten konden niet geïnstalleerd worden. Dit kan betekenen dat u een onmogelijke situatie gevraagd hebt of dat u de 'unstable'-distributie gebruikt en sommige benodigde pakketten nog vastzitten in 'incoming'. Aangezien u slechts een enkele opdracht gegeven hebt is het zeer waarschijnlijk dat het pakket gewoon niet installeerbaar is. U kunt dan best een foutrapport indienen voor dit pakket. De volgende informatie helpt u mogelijk verder: De volgende pakketten hebben niet-voldane vereisten: mplayer-386: Vereisten: libdirectfb-0.9-22 maar het is niet installeerbaar Vereisten: libggi2 (>= 1:2.0.5) maar het is niet installeerbaar Vereisten: xmms (>= 1.2.10+cvs20050209) maar het is niet installeerbaar E: Niet-werkende pakketten: Code:
# Automatically generated sources.list # http://www.ubuntulinux.nl/source-o-matic # # If you get errors about missing keys, lookup the key in this file # and run these commands (replace KEY with the key number) # # gpg --keyserver subkeys.pgp.net --recv KEY # gpg --export --armor KEY | sudo apt-key add - # Ubuntu supported packages (packages, GPG key: 437D05B5) deb http://nl.archive.ubuntu.com/ubuntu breezy main restricted deb http://nl.archive.ubuntu.com/ubuntu breezy-updates main restricted deb http://security.ubuntu.com/ubuntu breezy-security main restricted # Ubuntu community supported packages (packages, GPG key: 437D05B5) deb http://nl.archive.ubuntu.com/ubuntu breezy universe multiverse deb http://nl.archive.ubuntu.com/ubuntu breezy-updates universe multiverse deb http://security.ubuntu.com/ubuntu breezy-security universe multiverse
__________________
-|-
Laatst gewijzigd op 04-03-2006 om 10:28. |
Advertentie | |
|
![]() |
|
Ik zou ik ook eens willen weten hoe je dit kan oplossen.
Wat ik altijd doe op dit probleem op te lossen zijn de packages die hij vereist deze mee te installeren. Maar ik durf te wedden dat er een betere oplossing hiervoor bestaat. Zou autopackage iets zijn?
__________________
"Typefouten zijn gratis" | "Daar is vast wel een knopje voor" | "Ik weet, want ik zoek" | Powered by Firefox, Chromium, Mac OS X, OpenSuse, and Google.
Laatst gewijzigd op 04-03-2006 om 10:55. |
![]() |
||
![]() |
Citaat:
Als Ubuntu er al niet in slaagt om bepaalde packages standaard te kunnen installeren, dan zal zoiets als autopackage ook wel niet de zaken hebben die ik wil. En natuurlijk valt er wel iets te downen, maar ik zie juist het grote voordeel van apt-get dat: 1. Je geen sources hoeft te bouwen 2. Alle dependencies uitgerekend worden 3. De packages maintained worden door mensen die we "kennen". Zou je de webmaster van die site rootaccess geven op je bak? Waarschijnlijk niet, maar je doet hetzelfde met een package uit te voeren waarvan je niet kan controleren wat hij ermee heeft gedaan. Daarom was ik zo dol op Debian, en ben ik Ubuntu gaan uitproberen. Het heeft me nu echt verslaafd aan linux gemaakt, maar als ik niet gewoon de extra zaken buiten een mailclient een beetje normaal kan installeren heb ik er zo weinig aan ![]() En vooral ook de dependencies. Ubuntu heeft de gewoonte om packages een andere naam te geven. Dus dan heb je het wel geinstalleerd, maar krijg je nog klachten dat het niet goed zit. En natuurlijk kan je het debian package opnieuw bouwen, maar dat schiet nou ook niet helemaal op. Ik heb een beetje spijt dat ik geen knoppix permanent op mijn bak heb gegooid. De hardware herkenning is dezelfde, maar als je hdinstall doet heb je een gewone debian bak. En kan je gewoon unstable selecteren, en heb je de laatste 'normale' releases. Wat een gedoe was die Firefox 1.5! Ben ook alle plugins en bookmarks kwijtgeraakt. (Ook niet meer hard naar gezocht) In elk geval bedankt voor je post. Ik hoop dat er een echte geek langskomt die het oplost met iets simpels.
__________________
-|-
|
Advertentie |
|
![]() |
|
|