Advertentie | |
|
![]() |
|
Joh, Erdogan staat daar gewoon een hoop lulkoek te verkopen in de hoop dat Turken in Duitsland vooral veel geld naar Turkije sturen. Hij staat daar gewoon ordinair geld te verdienen. In dat licht moet je zijn gebazel zien.
__________________
"Republicans understand the importance of bondage between a mother and child." - Dan Quayle
|
![]() |
|
Verwijderd
|
Ik zeg: blegh!!!
Weer een kuttopic van hhendrikxx! Maar goed: een dikke /care is op zijn plaats. Alsof die Duitsers van Turkse afkomst zich überhaupt iets gaan aantrekken van wat Erdogan zegt. Ik heb een hartstochtelijke hekel aan het koningshuis, maar Máxima had wel gelijk: dé Nederlander (en natuurlijk ook dé Duitser) bestaat niet, en gelukkig maar, want ik wil me helemaal niet identificeren met die hordes randdebielen die dit stukje aarde bevolken. En als Duitsers zich niet willen identificeren met andere Duitsers is dat hun goed recht. Laatst gewijzigd op 10-02-2008 om 19:05. |
![]() |
|
![]() |
Natuurlijk richt hij zich op de Turken daar. Maar ik vind het wel heel brutaal naar je gastheer Duitsland.
En als Turkije eenmaal EU lid is, wat dan.... ik bedoel, face it, we hebben geen behoefte aan grote bevolkingsgroepen die alternate loyality hebben. Dus ik zou zeggen: wordt gewoon lekker Nederlander joh. Friezen voelen zich toch ook Nederlander en Fries. We love Siep van De Kast, toch ![]() |
![]() |
||
Verwijderd
|
Citaat:
En De Kast is een kutband. |
![]() |
||
![]() |
Citaat:
Ben je nou Duitser of Turk? Dat is de vraag. In ieder geval: ik welke volgorde!? |
![]() |
||
Verwijderd
|
Citaat:
|
![]() |
||
Citaat:
Ik denk dat er wel degelijk een Nederlandse (en Europese) cultuur is. Leven in het buitenland blijft toch een beetje vreemd, omdat de cultuur verschilt. En ook al hebben we weinig uitgesproken traditionele gewoonten meer, die eigen cultuur bestaat in mijn ogen wel. Die uit zich in de manier van kinderen opvoeden, de manier waarop onze samenleving gestructureerd is, de specifieke normen en waarden waar veel mensen toch nog wel aan vasthouden en de manier van redeneren over vraagstukken binnen de samenleving. Ik ben laatst in Turkije geweest en heb daar wel het één en ander gehoord over hoe de cultuur zich daar omvormt. Families met erg Westerse gewoonten (in vergelijking dan) wisten zich wel uit te spreken over hoe de Turkse politici "cultuur" wilden bevorderen en waren het er bepaald niet mee eens. Dat wisten ze dan wel te onderbouwen met foto's en krantenknipsels van een paar decennia terug, waarbij bijvoorbeeld problemen van lichaamsbedekking nog amper aan de orde waren. Dit is dan weer één van die uitspraken die de kloof tussen het Westen en Turkije alleen maar groter kan maken. Dat vind ik jammer, ik denk dat het heel goed zou zijn als Turkije toenadering zou zoeken.
__________________
I like my new bunny suit
|
![]() |
||
![]() |
Citaat:
Iedereen kan Christen worden, of socialist, of dierenliefhebber ![]() |
![]() |
||
Verwijderd
|
Citaat:
|
![]() |
||
![]() |
Citaat:
![]() |
![]() |
||
Citaat:
__________________
"Republicans understand the importance of bondage between a mother and child." - Dan Quayle
|
![]() |
|
Ik begrijp sowieso niet waarom Turkije gedeeltelijk in Europa ligt, al erken ik dat deel niet als een deel van Europa. Geef het Europese deel van Turkenland aan Azië en de boel is opgelost.
__________________
|Ratatatatatata boink pfffff|Ben jij de albatrosvos?|Wajonger sinds 2013|Trans Pride|Kringloopvrijwilliger
|
![]() |
|
Alleen een stukje Istanbul toch?
Nu ja, het gaat er niet om of het bij Europa hoort of bij Azië (geografisch gezien dan). De EU is ook totaal niet gebaseerd op geografische kenmerken, maar op economische doeleinden en samenwerking. Het leek er even op dat Turkije mee wilde doen, dan zijn dit soort dingen zo jammer.
__________________
I like my new bunny suit
|
![]() |
||
Verwijderd
|
Citaat:
Oftewel: ![]() |
![]() |
||
Citaat:
__________________
"Republicans understand the importance of bondage between a mother and child." - Dan Quayle
|
![]() |
||
Citaat:
Een land is een organisatievorm die in een bepaalde plek woonachtige bewoners (probeert te) binden aan zichzelf. Wanneer een deel van de bewoners om wat voor reden dan ook zich niet overgeeft aan de wensen van het centrale bestuur, vormt dat een reëele bedreiging voor haar voortbestaan. Die groep burgers zou bijvoorbeeld onafhankelijkheid kunnen eisen, of het bestuur zelfs proberen over te nemen. Vandaag de dag lijkt dat misschien science-fiction, maar wat als Duitsland of Turkije besluit om de politiek op gewapende voet verder te zetten? Turkije's geschiedenis vormt een mooi voorbeeld van opstand van minderheden. Het Ottomaanse rijk was buitengewoon tolerant jegens minderheden, vooral als je het afzet tegen Europa. Voor de inquisitie gevluchtte joden vonden daar een veilige thuishaven, Christenen mochten er hun eigen religie belijden, etc. Deze minderheden hebben later, gesteund door Europese mogendheden, het centrale bestuur bevochten, en met succes onafhankelijkheid afgedwongen. Alle landen in de Balkan, Griekenland, Noord-Afrikaanse landen, de landen in het MO, allemaal staken zij genadeloos een dolk in de rug van 'hun land', dat op dat moment een mindere periode meemaakte. Stel nou dat het Ottomaanse rijk geen ruimte zou hebben geboden voor lasterlijk afwijkende meningen; hoeveel nestbevuilers zouden er dan zijn geweest? Maxima heeft idd gelijk, in werkelijkheid bestaat 'de Nederlander' niet, maar een staat is voor haar voortbestaan verplicht om toch een dergelijke illussie te wekken. Eenheid is misschien wel de meest nastrevenswaardige eigenschap voor een land. Jij gaat ervanuit dat de meeste Turken geen oren zullen hebben naar Erdogans woorden Ik betwijfel dat. De beste man heeft zich bijna onstervelijk gemaakt door zijn pleidooi voor hoofddoeksvrijheid. Anderszijds verliezen Europese landen hun gevoelsmatige binding met allochtonen door goedkoop xenofobisch gewauwel. Politiek is vooruitkijken. Ik voorzie een niet te bagatelliseren grote dreiging. Je kan dat nu best negeren, maar wanneer het moment supreme aanbreekt, zullen de gevolgen des te groter zijn. Denk maar eens aan de behandeling die de seperatistische Armenen aan het einde van de 1e WO hebben 'genoten'. |
![]() |
|
Overigens zei Erdogan ook dat hij liever geen herdenkingsbeeld wilde voor de negen Turken die na een wss xenofobische brandstichting het leven hebben gelaten. hij denkt namelijk dat een dergelijk beeld de haat jegens Duitsers voor eeuwig in stand zal houden/ aan zal wakkeren. Dit terwijl de Turken daar wonen, en zo goed mogelijk met het land en haar inwoners verbonden zouden moeten raken.
Dat vond ik best wel mooi gezegd. |
![]() |
|
Verwijderd
|
Loyaliteit is inderdaad belangrijk, maar loyaliteit is niet hetzelfde als nationalisme. Met moet loyaal zijn aan de samenleving, maar zeker niet aan de staat. Nationalisme heeft nog nooit iets goeds voortgebracht. Zonder nationalisme leefde de mens allang op 50 planeten.
|
Advertentie |
|
![]() |
||
Citaat:
![]() |
![]() |
||
Verwijderd
|
Citaat:
|
![]() |
||
Citaat:
Ik weet niet wat Plato heeft gezegd, maar ik vermoed dat die oude Griek niet in staat was om een hogere norm aan te stippen dan gelijkheid tussen regenten en burgers, maar dat bestuurders niet boven de samenleving zouden moeten bestaan ontkent niemand. Je moet het verschil echter zien tussen de organisatievorm staat, en de personen die bestuurlijke taken op zich nemen. |
![]() |
||
Citaat:
__________________
"Republicans understand the importance of bondage between a mother and child." - Dan Quayle
|
![]() |
||
Verwijderd
|
Citaat:
|
![]() |
|
Eerst beweer je dat de staat de samenleving dient en als dan gezegd wordt dat je dan door de staat te dienen de samenleving dus ook dient gaat diezelfde uitspraak niet op?
![]() Ochja, dienen en denken te dienen... Pure corruptie buitengesloten zou het ideaal gezien wel zo moeten zijn dat de staat altijd tracht de samenleving te dienen, hoe fout de middelen ook zijn.
__________________
I like my new bunny suit
|
![]() |
||
Citaat:
Maar goed, het hangt er maar van af hoe je een staat wilt zien. Je kan een staat benaderen als een organisme, of desnoods als een auto, waar iemand na in de regering gekozen te zijn de sleutels van krijgt. Plus nog zo ongeveer honderd andere definities, etc, etc..
__________________
"Republicans understand the importance of bondage between a mother and child." - Dan Quayle
|
![]() |
|||
Verwijderd
|
Citaat:
Citaat:
|
Advertentie |
|
![]() |
|
|