Een aantal jaren geleden kwam ik hier zeer regelematig, vrijwel elke dag, op het forum. Ik zat toen heel slecht in mijn vel, was flink depressief. Het was een afschuwelijke periode, maar ik ben eruit gekomen. Voor mensen die nu depressief zijn: Er is dus nog hoop!!!
En ik heb er flink diep in gezeten hoor en ik geloofde ook absoluut niet dat ik ooit nog beter zou worden, maar ik ben het voorbeeld....het kan!!!!! Maar goed, dat eigenlijk terzijde.
Door wat ik heb mee gemaakt ben ik nog wel erg gevoelig voor tv-programma's, boeken, films, lesstof, mensen uit de omgeving etc. waar een depressie in/bij voorkomt of een andere heftige psychische ziekte. Ik merk dat ik steeds paniekeriger op dit soort dingen reageer en ook weer de meest rare dingen doe om het te vermijden. Kan ik mezelf dat afleren? heb ik reden om bang te zijn, of is de kans op terugval niet zo groot? mensen die hier ervaring mee hebben?
__________________
wees jezelf er zijn al zoveel anderen (loesje)
|