Hoi,
Aankomend schooljaar wil ik dus pedagogiek gaan studeren. Ik heb me zowel bij de HAN als aan de HU (hogeschool Utrecht) ingeschreven. Ik kan niet goed kiezen waar ik nu heen wil.
Maar aangezien het bijna augustus is, wordt het weleens tijd om de knoop door te hakken...
Hoewel ik natuurlijk zelf de keuze moet maken, kunnen jullie ervaringen misschien wel helpen.
Heb van beide opledingen de open dagen bezocht, daaruit kwam het volgende naar voren:
Utrecht
- geen toetsen, daar staat tegenover: voornamelijk projecten en groepswerk.
- gaan uit van ecologische pedagogiek. D.w.z. een kind wordt niet alleen thuis opgevoed, maar er zijn ook nog andere milieus (school, sport e.d). Wil je een kind helpen dan zul je al z'n milieus moeten betrekken.
- nadruk op creatieve vakken (spreekt me minder aan)
- verhuisd in studiejaar 2012-2013 naar Amersfoort. Naar wat ik begrijp om een samenwerking aan te gaan met andere opleidingen uit de sociale hoek.
- heeft als uitgangspunt: er wordt gekeken naar de persoon die de student is. Wat past bij hem of haar.
Nijmegen
- staat bekend om de nadruk op theorie??
- hebben wel toetsen
- een erg heldere en gestructureerde voorlichting tijdens de open avond.
Nu ben ik benieuwd naar ervaringen van mensen die aan de HAN of HU studeren. Klopt naar jullie idee het beeld dat tijdens de open dagen geschetst is?
Bedankt!
|